SEO за повече от един език

desper@do

Member
Интересувам се при онлайн магазин на opencart, който е с основен език бг и втори език англ. Дали реално гугъл индексира втория език при търсене... Може ли сайта да се класира с английски ключови думи?
 
От: SEO за повече от един език

Ако не си му забранил да индексира английските страници може да се класира по тях и ще бъдат индексирани :)
 
От: SEO за повече от един език

Един лаишки въпрос - ако въпросният двуезичен сайт има силен трафик по английски ключови думи, това ще помогне ли на българската версия на сайта?
 
От: SEO за повече от един език

Един лаишки въпрос - ако въпросният двуезичен сайт има силен трафик по английски ключови думи, това ще помогне ли на българската версия на сайта?

Ще помогне до някъде, но няма да можеш да изместиш българските силни сайтове, само защото се класираш добре на английски. Трябва работа и на двата езика, за да има добри резултати.
 
От: SEO за повече от един език

В Опенкарт ако не ползваш някакъв модул за мултиезик Г не вижда втория език.
Това е така защото смяната на езика се прави в сесията.
Ако искаш да се индексира трябва да добавиш хубав модул за мултиезик и естествено да оптимизираш съдържанието и на двата езика, което е много работа. Струва си само ако смяташ да продаваш и на 2-та езика. Иначе просто махни вторият език и оптимизирай първия с контент и на двата(в случай че има търсене за английски думи)
Аз имам един базов скрипт за мултиезик за мои си клиенти пиши ми на лично ако искаш да го тестваш, но пак повтарям - оптимизирането на 2 езика е много работа и трябва да си прецениш струва ли си.
 
От: SEO за повече от един език

Точно затова питах, понеже при сайтове на opencart - ако въведеш: основен-сайт.бг/en - се зарежда бг версия на сайта...
 
От: SEO за повече от един език

Ако мога да използвам темата да задам един въпрос :oops:
Имам един сайт,наскоро му направих и английска версия(месец два)...но гугъл не ми индексира страниците на английски.
Сайта е carkartof.com
 

Горе