SEO за страници с тагове

Choco

New Member
Имам система за тагване на обекти в сайт, която показва примерно по 20 резултата на страница при разглеждане. Общо обектите са 100, следователно са разделени на 5 страници. На всяка страница има линкове към другите 4. Страниците са направени така, че да са оптимизирани за текст-а на самия таг и искам по него да излиза първата страница с моите тагове в търсачките. Нужно ли е да сложа nofollow на линковете между страниците, за да не се разпределя силата на линковете сочещи към първата страница. Пример:

http://prikachi.com/search.php?tag:+avril+lavigne

Въпросът ми е за линковете между страниците дали да бъдат с nofollow или нормални при положение че искам да оптимизирам за първата старница, а не за втора, трета и тн.

Благодаря предварително.
 
От: SEO за страници с тагове

Слагай в мета така "noindex,follow", това според мен е най доброто за тагове :)
 
От: SEO за страници с тагове

Ако от някоя страница имаш линкове към всичките страници, можеш да сложиш index,nofollow между самите страници. Ако пък от едната се влиза в следващите, noindex,follow.

Така не мога да ти кажа с точност, ако дадеш линк, ще мога повече инфо да ти дам. Ама трябва да го помислиш.
 
От: SEO за страници с тагове

Чоко.. тука ще трябва индексация, за да хващаш някакъв трафик т.е. index,nofollow в случая :)
 

Горе