SEO за Drupal, как?

man0l

Member
Здравейте,
за първи път ще работя с Drupal, по принцип не съм фен на готовите CMS, но сега 'наследявам' един сайт и ще трябва да се оправям с него.

Въпроса ми към вас е какви плъгини използвате за оптимизация на Drupal? Питам хората с опит, защото сайта е работещ и не искам да се прецака и да го оправям от нулата.

Може да пуснете и някой линк по темата. Мерси.
 
От: SEO за Drupal, как?

Здравей,
Начел си се колко SEO friendly е системата, затова направо модулите, които аз ползвам:
Pathauto - автоматично ти генерира път (вместо стандартното site.com/node/1 го прави: site.com/zaglavie);
Nodewords - за метатагове;
XML Sitemap - генерира сайт мап.
Има един модул - SEO Checklist, който винаги си инсталвам първоначално, където има списък с препоръчителните модули за СЕО - за верификация, за чист код, горните модули и близки до тях и т.н., и към всеки препоръчителен модул в списъка, има линк към мястото, от където да ги свалиш, с описание, какво прави.
Може да си активираш clean URLs ( би трябвало да е активен модула, след инсталацията), да преобразува пътя от site.com/?q=xxx в site.com/xxx.
 
Последно редактирано:
От: SEO за Drupal, как?

Ами за вътрешната оптимизация в друпал ти трябва:
pathauto - за урл адресите, а ако искаш да са на латиница трябва да добавиш и transliteration
nodewords - този модул е за мета тагове
globalredirect - маха / след урл адресите като редиректва с 310 към адреса без /
pathredirect - хубаво е да го имаш ако ще се правят редакции по статиите, особено ако сменяш заглавията. Като смениш заглавието pathauto сменя улр адреса и с този модул автоматично се създава 301 редирект от стария към новия адрес
Page Title - управлява тайтълите , доста полезен модул
Token - улеснява работата с горните модули.
xmlsitemap - прави сайтмап
tagadelic - показва таговете в блок

За други сега не се сещам. Успех с оптимизацията!
 

Горе