SEO книга специално за български сайтове с тулбокс от безплатни инструменти

naidobra

New Member
Здравейте , :wink:дано да ви е полезна новата SEO книга с актуални за 2016 техники за оптимизация в Google.BG и популяризиране специално на на български сайтове.
В края на книгата има приложение с над 200 SEO инструменти изпитани за работа с кирилица и без платени варианти. Книгата е написана от автора на вече известната в Българското Интернет пространство "Копирайтинг за Уеб". Може да я прочетете онлайн тук http://postvai.com/seo-kniga или да я изтеглите в PDF вариант.
A ако се запишете в имейл бюлетина ще получите безплатен достъп до огромен каталог с безплатни книги за Интернет маркетинг за изтегляне :rolleyes:
 
От: SEO книга специално за български сайтове с тулбокс от безплатни инструменти

Още не съм я прочел, но приемете моите адмирации за труда и желанието да споделяте информация. Прегледах на бързо съдържанието и няколко страници и мисля, че има интересни неща.
 
От: SEO книга специално за български сайтове с тулбокс от безплатни инструменти

Обемен труд, много грамотно написан и най-вече полезен. И от мен поздравления за автора. Има нужда от повече хора като Вас!
 
От: SEO книга специално за български сайтове с тулбокс от безплатни инструменти

За 3 часа още не сте хейтвали, браво!

Книгата не съм чел, но отворих не ресурсите. От това какви tool-ове ползва някой, можете да резберете колко му е акъла.

От секцията Хостинг и препоръките в нея, ми става ясно, че тоя човек хабер няма от сайтове и е виден теоретик. Никой, който има сайт, с който прави пари, не би го сложил на безплатен хостинг.

Второ, препоръчва неща, коите не е тествал, ами ги е копи-пейстнал от гугъл, примерно camstudio.org, еми тва е ясно на всеки, който е правил видеа в живота си, че е пълно с malware и adware и да го препоръчваш на начинаещи е най-малкото вредно.
 
От: SEO книга специално за български сайтове с тулбокс от безплатни инструменти

Книгата не съм чел, но отворих не ресурсите. От това какви tool-ове ползва някой, можете да резберете колко му е акъла.

От секцията Хостинг и препоръките в нея, ми става ясно, че тоя човек хабер няма от сайтове и е виден теоретик. Никой, който има сайт, с който прави пари, не би го сложил на безплатен хостинг.

Второ, препоръчва неща, коите не е тествал, ами ги е копи-пейстнал от гугъл, примерно camstudio.org, еми тва е ясно на всеки, който е правил видеа в живота си, че е пълно с malware и adware и да го препоръчваш на начинаещи е най-малкото вредно.

В този случай Ви съветвам да я прочетете. Ето какво чета аз на страница 33 от книгата:
"Съществуват и безплатни хостинги, но те имат редица ограничения на размера на файловете, на функционалността или ви добавят реклами към сайта. Определено не са за препоръчване от SEO гледна точка и за това по-добре да си закупите някой платен хостинг."

В заглавието на самата тема във форума е написано:
"безплатни инструменти"
 
От: От: SEO книга специално за български сайтове с тулбокс от безплатни инструменти

Книгата не съм чел, но отворих не ресурсите.
Второ, препоръчва неща, коите не е тествал, ами ги е копи-пейстнал от гугъл...

На същото мнение съм. Теория без практика, липса на покритие на написаното, взето съдържание от друго място и преразказано.
 
От: SEO книга специално за български сайтове с тулбокс от безплатни инструменти

Изтегли PDF и ми го зарежда в браузъра?!?
 
От: SEO книга специално за български сайтове с тулбокс от безплатни инструменти

Прегледах заглавията набързо и се отчаях... :( Не искам да се заяждам, но за да пишеш по темата и да учиш начинаещи Как да еди какво си трябва да имаш малко опит. naidobra в какво си? Едва ли е SEO :( Ако греша, покажи някой успешен твой проект и си изтривам негативния коментар и се извинявам. Просто станаха много пишман разбирачи в последно време
 
От: От: SEO книга специално за български сайтове с тулбокс от безплатни инструменти

В този случай Ви съветвам да я прочетете. Ето какво чета аз на страница 33 от книгата:
"Съществуват и безплатни хостинги, но те имат редица ограничения на размера на файловете, на функционалността или ви добавят реклами към сайта. Определено не са за препоръчване от SEO гледна точка и за това по-добре да си закупите някой платен хостинг."

В заглавието на самата тема във форума е написано:
"безплатни инструменти"

Бобка, личи си, че не ги разбираш много нещата, за това ще ти кажа, че тия хостинги са боклук и ще ти затрият проекта. Ако толкава държиш на безплатен хосниг, най-доброто решение е тъмблър, защото с тях поне имаш някаква сигурност, също можеш да си закачиш домейна и да му вдигаш ауторитито и имаш неограничени ресурси.

За адуера имаш ли нещо да кажеш, или и да промотираме зловреден софтуер е ок?
 
От: От: SEO книга специално за български сайтове с тулбокс от безплатни инструменти

Бобка, личи си, че не ги разбираш много нещата, за това ще ти кажа, че тия хостинги са боклук и ще ти затрият проекта. Ако толкава държиш на безплатен хосниг, най-доброто решение е тъмблър, защото с тях поне имаш някаква сигурност, също можеш да си закачиш домейна и да му вдигаш ауторитито и имаш неограничени ресурси.

За адуера имаш ли нещо да кажеш, или и да промотираме зловреден софтуер е ок?

Точно това казва и авторът на книгата. Затова избрах този цитат от въпросната страница 33-та. За какво спорим?! Разделям цитата на две, за да отговаря на всяка от Вашите тези поотделно.
"Определено не са за препоръчване от SEO гледна точка и за това по-добре да си закупите някой платен хостинг."
"...те имат редица ограничения на размера на файловете, на функционалността или ви добавят реклами към сайта"

Лично моето мнение е, че безплатните хостинг услуги на Гугъл и Яху са си съвсем добри. От Яху дори съм ползвал Geocities. Нямам спомен някога да е падал за дълго, да са публикували реклами и т.н.
 
От: SEO книга специално за български сайтове с тулбокс от безплатни инструменти

Ами браво за труда който си положил. На мен ще ми бъде полезна.
 
От: SEO книга специално за български сайтове с тулбокс от безплатни инструменти

Благодаря за споделената информация :)
 
От: SEO книга специално за български сайтове с тулбокс от безплатни инструменти

Безплатния хостинг е сложен не заради SEO, a защото много хора искат да експериментират преди да започнат да влагат пари. Освен това има много любители,който просто искат да имат сайт. Повечето тулове са сложени в помощ на начинаещите, това не значи, че автора ги използва, затова се казва БЕЗПЛАТНИ.
 
От: SEO книга специално за български сайтове с тулбокс от безплатни инструменти

Благодаря на хората, който оценяват труда ;-)
 

Горе