SEO курсове?

N.JELQZKOV

New Member
Здравейте,

Преди няколко месеца научих за Телерик. Разгледах им курсовете и видях, че са имали безплатен дистанционен SEO курс през 2013 година. За 2014-та обаче не виждам да има.

Интересува ме дали някой знае къде мога да изкарам дистанционен SEO курс, било то платен или безплатен няма значение. Мисля, че би ми помогнало да речем при търсене на работа. Разгледах видео уроците в Телерик от курса през 2013 година и бих казал, че голяма част от нещата ги знам. Предполагам и повечето от вас тук също, че дори може и да знаят повече от това, което се е преподавало. :) Просто искам да имам документ. Нещо черно на бяло, което да доказва, че имам тези знания и умения. А не когато кандидатствам за работа да говоря само празни приказки без никакво покритие и доказателства. :)

Благодаря!
 
От: SEO курсове?

Предполагам и повечето от вас тук също, че дори може и да знаят повече от това, което се е преподавало. :) Просто искам да имам документ. Нещо черно на бяло, което да доказва, че имам тези знания и умения. А не когато кандидатствам за работа да говоря само празни приказки без никакво покритие и доказателства. :)

Абсолютно вярно, там няма на какво да те научат. А колкото до документа - за това не се притеснявай, твоето портфолио ще е достатъчно. Който е умен, само като види резултатите от труда на някой и ще може да разбере какво може, който е прост и 100 документа да му направят, все тая.
Лично аз не искам да разчитам на никакъв документ от тези спамаджии, от телериковата агенция.
 
От: SEO курсове?

Документа не доказва/показва знания!Познат на интервю за работа вади сертификати и разни др. PR -ката му казва прибери ги и му дава лаптопа със въпроса "Покажи ми по кой фрази си класирал сайт1".

Ако знаеш е добре и да имаш хартията!Иначе за 2014 от телерик няма да има SEO.
 
От: SEO курсове?

To SEO-то умре, кви курсове търсите?
 
От: SEO курсове?

Тц........
 
От: SEO курсове?

Лично аз, никога не съм изисквал документ са завършен такъв и такъв курс. Даваш му лаптопа и преценяш за 3 мин. на какво е способен. В България стоят така нещата, защото има фирми и фирмички, които раздават сертификати на килограм. Те дипломи се раздават по този начин ...
Но не стоят нещата по този начин в чужбина. Там първо те преглеждат документално.
 
От: SEO курсове?

В tutsplus, udemy, coursera... все има безплатни или най-малкото евтини курсове било то за маркетинг, онлайн реклама, сео и т.н., които ще са доста полезни. Но и според мен няма смисъл от документи. На хартия всички всичко могат. :) А и досега не съм срещнала обява за работа в сферата на ит - и най-вече сео, примерно, където да искат документ за завършен курс. Интересува ги портфолио. Портфолиото е най-силният аргумент при кандидатстване за работа в ит сферата. :)
 
От: SEO курсове?

В момента в учебен център IT-Academy.BG има отворен за записване SEO курс, който ще се провежда вечер от 19 до 22 часа, общо 48 часа. Лектори ще са SEO гурутата Едуард Димитров и Теодор Захариев. Повече информация тук. Заповядайте, все още има свободни места. :wink:
 
От: SEO курсове?

И аз да се изкажа, слушаш ли СЕЛО експерти да те учат само губиш, пари, време, нерви. Бачкай здраво, пък остави ги тези експерти да си говорят каквото си искат.
 
От: SEO курсове?

И аз да се изкажа, слушаш ли СЕЛО експерти да те учат само губиш, пари, време, нерви. Бачкай здраво, пък остави ги тези експерти да си говорят каквото си искат.

Уни, не мисля, че на семинарите те учат на грешни неща. Просто не се казва всичко от игла до конец. Това според мен е нормално. Иначе означава да си "подарят" хляба лекторите.

Нали се сещаш колко специалисти ще се навъдят да предлагат услуги като сео-та, ако им се даде точната формула за класиране на сайт? То и сега има много, а какво остава ако се каже всичко "от-до" как се прави при оптимизирането.

Според мен подобни курсове са полезни от информационна гледна точка - запознаване с новостите и т.н., и най-вече за начинаещите - по-лесно да навлязат в материята свързана със сео. Пък и не само става въпрос за сео курсове и семинари, ами и за другите такива. :)
 
От: SEO курсове?

Добре душа ще го обясня така. :)
Знаеш за бившия ми голям сайт съм говорил много. От много "експерти" получих съвет махни таговете и пусни молба за преразглеждане. Сайта първоначално както си беше с таговете бе свален на 7к. дневно. След изпълнението на препоръките сега едвам прави по 40-50 посещения на ден.
Още, сайта за игрите който ми е в подписа. Линкове трябват така ще се дигне и ще излезне с тръст и всичко!!! И какво? Сайта в началото когато само се дигаше контент дигаше до 180-200 посещения от гугъл. Сега няма и 50 (е понякога дига и над 50, но макс 60-70).
Как да вярваш на такива хора? Как като няма нито една истина в всяка тяхна дума?
Моя съвет, към всички е: Не правете сео, трупайте контент!
Уни, не мисля, че на семинарите те учат на грешни неща. Просто не се казва всичко от игла до конец. Това според мен е нормално. Иначе означава да си "подарят" хляба лекторите.

Нали се сещаш колко специалисти ще се навъдят да предлагат услуги като сео-та, ако им се даде точната формула за класиране на сайт? То и сега има много, а какво остава ако се каже всичко "от-до" как се прави при оптимизирането.

Според мен подобни курсове са полезни от информационна гледна точка - запознаване с новостите и т.н., и най-вече за начинаещите - по-лесно да навлязат в материята свързана със сео. Пък и не само става въпрос за сео курсове и семинари, ами и за другите такива. :)
 
От: SEO курсове?

От много "експерти" получих съвет махни...

Така е, като не ме слушаш! :)

И си е вярно това, нямате нужда от някакви seo курсове, още повече, щом се водят от някакви самопровъзгласени "SEO гурутата". За справка спомнете си какво направи оня измисления, самопровъзласен "велик майстрор", "seo учител", "лектор на разни семинари", "SEO гуру" (тук изпускам още няколко титли, с които се е самоокичил, или които неговите "колеги" са му дали)... та спомнете си как поведе великата отечествена война срещу Гугъл, само защото Гугъл го банирали?! И това ако не е идиотско...

Права е fifi, че не казват всичко, което означава, че заблуждават хората, и се доверявате на такива хора?
 
От: SEO курсове?

Странник, за кой по точно говориш и каква война, разкажи подробности ? Между другото някой знае ли защо сайта на Едуард Димитров изпадна от класацията? Аз предполагам защо но ми е интересно вие какво мислите ?
 
От: SEO курсове?

В момента в учебен център IT-Academy.BG има отворен за записване SEO курс, който ще се провежда вечер от 19 до 22 часа, общо 48 часа. Лектори ще са SEO гурутата Едуард Димитров и Теодор Захариев. Повече информация тук. Заповядайте, все още има свободни места. :wink:
С всеки следващ пост ставаш все по смешен.
 
От: SEO курсове?

Странник, за кой по точно говориш и каква война, разкажи подробности ? Между другото някой знае ли защо сайта на Едуард Димитров изпадна от класацията? Аз предполагам защо но ми е интересно вие какво мислите ?

Ама това сериозно ли - сайта на великия SEO гуру Едуард Димитров, който ще изнася лекции и ще обучава и ще взема пари за това е изпаднал от Гугъл? :lol:
 
От: SEO курсове?

Проблемът със SEO-то е, че излиза скъпо. И резултатите не са гарантирани. Точно това е целта на Google - да продава реклама.
 
От: SEO курсове?

Добре душа ще го обясня така. :)
Знаеш за бившия ми голям сайт съм говорил много. От много "експерти" получих съвет махни таговете и пусни молба за преразглеждане. Сайта първоначално както си беше с таговете бе свален на 7к. дневно. След изпълнението на препоръките сега едвам прави по 40-50 посещения на ден.
Още, сайта за игрите който ми е в подписа. Линкове трябват така ще се дигне и ще излезне с тръст и всичко!!! И какво? Сайта в началото когато само се дигаше контент дигаше до 180-200 посещения от гугъл. Сега няма и 50 (е понякога дига и над 50, но макс 60-70).
Как да вярваш на такива хора? Как като няма нито една истина в всяка тяхна дума?
Моя съвет, към всички е: Не правете сео, трупайте контент!

Явно и такива са били специалистите, не знам. :( Прав си да се ядосваш.

Права е fifi, че не казват всичко, което означава, че заблуждават хората, и се доверявате на такива хора?

Това, че не се казва всичко не означава, че се въвеждат хората в заблуждение. Зависи как е замислен курса. Ако е цялостно обучение и се гарантира, че след курса "курсистите" ще могат сами да оптимизират успешно сайт и т.н., но това не стане, значи или лекторите не стават, или има заблуждение. Ако обаче курса цели да запознае хората с това какво е сео, как работи, съвети и препоръки, запознаване с новостите, какво работи и какво не и т.н., тогава не мисля, че е заблуждение.

Странник, за кой по точно говориш и каква война, разкажи подробности ?

Може би става въпрос за Калин Каракехайов и кампанията срещу Google? - > http://karakehayov.com/

Тук да вметна, че и аз бих се ядосала, ако ми порежат всички сайтове. Иначе napred.bg пак е негов проект мисля и се класира добре. Освен това Калин май беше спечелил сео състезание (ако не се лъжа), така че мисля не е лош сео оптимизатор. Просто са го прецакали, вероятно заради търговията с линкове. :(


Между другото някой знае ли защо сайта на Едуард Димитров изпадна от класацията? Аз предполагам защо но ми е интересно вие какво мислите ?

Вероятно мислиш, че е наказан?

Честно казано нямам представа, но май някъде бях чела, че е бил оспамен и репортнат от конкуренция или недоброжелатели... нещо такова, поради което е бил "порязан".

Не съм сигурна, може и да се бъркам, но май така бях чела някъде.


Проблемът със SEO-то е, че излиза скъпо. И резултатите не са гарантирани. Точно това е целта на Google - да продава реклама.

Прав си. Излиза скъпо. Дори и да си правиш сам сео, ако се сметне всичкото отделено време.

Целта на Google ще вземе бързо да се промени, ако всички уеб мастъри решат да деиндексират сайтовете си и оставят търсачката да се "самооправя" с нейните реклами.

Проблема е, че това няма как да се реализира на практика поради едни или други причини. :confused:
 
От: SEO курсове?

Само се замислете, че ако някой е толкова добър в сферата си, визирам най-вече такива сеота и форекси, няма да преподава курсове, а ще работи за себе си.
 
От: SEO курсове?

Само се замислете, че ако някой е толкова добър в сферата си, визирам най-вече такива сеота и форекси, няма да преподава курсове, а ще работи за себе си.

Мда, има логика. Или пък, ако помага вероятно би трябвало да е безплатно. И като спомена за форекс, ще визирам trader.bg и парите, които "хвърлят" за БЕЗПЛАТНИ обучения разни. Досега не съм чула да искат да се плаща. Доколкото знам всеки е добре дошъл на обучение при тях.

Дори мен са ме канили и то при положение, че преди имах само демо сметка преди.
 

Горе