SEO на сайт с няколко езика

against

Well-Known Member
Чудя се как е най-добре да се организира СЕОто на сайт с няколко езика.

Случая е следния:
сайт за обяви на български и отскоро вече има и превод на английски. Двете версии са на отделни папки така:
site.com/bg/
site.com/en-US/

Реално съдържанието е абсолютно същото, само че категории, бутони и тн са преведени. Самите обяви обаче са си винаги на български.
И затова и не ми се искаше да го пускам да индексира и двете версии, че да не ми набуха много duplicate content, пък и искам само БГ версията да се индексира.

Та в момента съм го направил така:
Ако отвориш линка без езика вътре - site.com/nekakva-obiava и препраща на site.com/bg/nekakva-obiava
И canonical на всички страници сочи към версията без език (site.com/nekakva-obiava) и като се отвори - редиректва към бг версията.

Ама нещо ме съмнява да не направих голямата беля.... Да не вземе сега в серпа да ми напъха някакви english текстове, щото нали и двете версии са с еднакъв canonical ?

Другия вариант, дето ми хрумна е да няма canonical, ами на english версията да има noindex,follow. И да индексира само българската.
Това дали ще е по-добре?

Пък и всякакви други предложения са добре дошли :)
 
И аз ще се радвам да прочета мнение по въпроса.
 
От: SEO на сайт с няколко езика

Хааах много интересни неща гледам. Това че има canonical изобщо не му пречи да си индексира и english версията.
В момента обявите си ми ги индексира и на двата езика, нищо че canonical-a сочи към версията без език, която пък редиректва към бг....

Много странно, ще го оставя още 1-2 дена да видим и ако продължава така ще махна canonical-a и ще сложа noindex на англ. версия.
 

Горе