SEO на фрази + клова дума?

mitakaJ9

New Member
Здравейте имам една идейка и ми е интересно дали е вървежно и възможно следното начинание. Искам да гоня много фрази (доста от контента ще е юзер генератед) като почти винаги ще участва ключова дума.
Да поясня с пример: Да кажем сайт за рецепти и съответно оптимизиране за: рецепти с месо, рецепта за пържени картофи, рецепта за на баба ми кекса и т.н.

Предполагам схванахта идеята, която е да съм на първите места редовно при търсене на много различни фрази включващи ключовата дума. Ще ви помоля да кажете вашето мнение за това ми начинание и да дадете някой съвет.
 
От: SEO на фрази + клова дума?

Щях да кажа 'добре дошъл', но си от 4 години тук и имаш няколко мнения.
Кажи сега по-подробно какво точно мнение и съвет искаш?

Мнение - сайт с повече съдържание ще се класира по повече фрази, респективно при добро класиране ще има повече посещения, revenue и т.н.
Съвет - внимавай какво съдържание ще ти публикуват потребителите в сайта, не изключвай линк билдинга от цялата схема и добре подбирай ключовите думи и фрази.
 
От: SEO на фрази + клова дума?

Да от отдавна съм тук, от време на време се сещам и хвърлам поглед във форума, но никога не съм бил активен е мисля вече да го променя това.

Мерси за съвета - линк билдинга не съм го изключил и съдържанието ще е мониторирано първо аз ще го захраня после ще разчитам на потребителите.

Та относно съвети:
-интересува ме работи ли тази стратегия - да не разчитам на няколко ключови думи ами на безброй фрази съдържащи няколкото ключови думи?
-имате ли по-конкретни съвети относно този тип оптимизация
 
От: SEO на фрази + клова дума?

След като напълниш сайта, ще трябва да докараш трафик от някъде за да почнат и продължат твоята работа потребителите / да пълнят сайта със свежо съдържание / - това обмислил ли си го как ще стане!
 
От: SEO на фрази + клова дума?

@OP

Да - освен, че е възможно е и доста постижимо, но трябва да си направиш добър keyword research. Примерно вместо "рецепти с месо", атакувай "рецепти с месо на фурна над 40 градуса" (това е само пример). Просто използвай логични анкъри, не само основната ключова дума.

@poryazov

Не е така. Глупостите, с които на всички на пълнят главите за дълго и полезно съдържание, наситено с медиа (инфографики, видеа, слайд шоута....) са пълна бутафория. Всичко зависи от линковете. Не повтаряй анкърите, сложи лонгтейли и виж как се ранква страница с по-малко от 150 думи текст.
 

Горе