SEO на e-commerce и блог в 1

Изчетох повечето важни теми във форума, други форуми, сайтове и блогове. Нов съм в изработването на сайтове и оптимизирането за търсачки. Сайтът дори няма да е изработен от мен, но аз ще се погрижа за неговата оптимизация. Ще опиша всичко за сайта и какво съм разбрал от написаното досега. Бих се зарадвал, ако някои от сео експертите ми отдели някоя минутка :)
Тааа, сайтът ще е онлайн магазин, готова система - Wordpress, с около 200 продукта - всички с уникално описание (превеждано от чужди сайтове, все пак не мога да си измислям). Всеки продукт ще има снимка. Отделно ще има два блога - един информация за фирмите, които са създали някои от продуктите; друг където ще има ревюта;трети, който смятам сам да напрявя, който ще е за дизайнери; и последен за новинки от областта за която ще е сайта. Всичкото ще е уникално съдържание с ключови думи, но не прекалено разбира се.
Тук предполагам, че ще трябва да опиша "СЕО" стратегията ми:
- Предполага ще трябва да пиша alt на всеки линк и title на всеки имидж
- Мета тагове: анализирах ключовите думи и реших за кои да се боря (около не повече от 8 думи/ 60-65 симовла)
- Отделен Title на всяка страница
- Ще се изработи сайтмап - приятелят, който изработва сайта, или аз, въпреки че не съм запознат
- По сайта няма никакъв джаваскрипт
- Ще се напише robots.txt
- Като за начало ще регистрираме сайта в някои директории, след това смятам да разменя приятелски линк със сайт на моята тематика, пък нататък ще се преговарям с други сайтове
- Често ще ъпдейтвам съдържанието т.е. ще пиша статии с ключови думи, пак не прекалено
- Ще пускам продукти от сайта в магазини като e-shopbg , pazaruvaj.com и други
- Ще пускам обяви в сайтове за обяви за продажба - нещо от сорта
"Продавам качествени *** на цена от ** до ** . (линк към сайта)"
- Искам да се занимавам с изработването на сайтове, затова реших да се опитам да изработя сайт на един приятел moviemaker , където ще има банер и линк към моя сайт
- Смятам да регистрирам сайта в някои социални мрежи като facebook , myspace , impulse

Благодаря предварително за съветите :wink:
 
От: SEO на e-commerce и блог в 1

накратко да не разлокумвам:

- robots.txt защо толкова го изтъкваш? вътре какво толкова ще има?
- сайтмапа е ОК.
- от директориите чудеса не чакай
- мисли за уникално як домейн (.бг ако ше ти е в БГ или там друго къето ще ти е)
- сложи му як хостинг в същата държава
- Фокусирай се към последните точки, които си изредил от директоиите надолу.
- Като пишеш статии гледай да пишеш за неща, които се търсят все пак.
- набивай пари за реклама яко.
- трябва ти много много читав дизайн


Успех и ти си човека :)
Поздрави
 
От: SEO на e-commerce и блог в 1

Благодаря - нишата ще е парфюми, домейнът е buyparfumes.com
За реклама по-нататък - малък съм, имам мои пари, но смятам да ги инвестирам в бизнеса по-нататък... да допълня, че ще има форум
Отделно в статиите ключовите думи и продукти ще са някои "болднати" и ще има "вътрешни" линкове - общо взето да се превърне добра мрежа от линкове в сайта
До 2 седмици ще покажа завършения вид на сайта и ще дадете някои насоки, надявам се ;)
 
От: SEO на e-commerce и блог в 1

Честно казано се чудих дали да е perfumes или parfumes, но накрая реших да е parfumes, защото е по-лесна за писане сякаш и по-лесна за запомняне. Има такава дума и съм я виждал по някои марки, въпреки че parfums и perfumes са по-правилни :mrgreen:
 
От: От: SEO на e-commerce и блог в 1

Честно казано се чудих дали да е perfumes или parfumes, но накрая реших да е parfumes, защото е по-лесна за писане сякаш и по-лесна за запомняне. Има такава дума и съм я виждал по някои марки, въпреки че parfums и perfumes са по-правилни :mrgreen:
На твое място бих купил и buyperfumes домейна и после бих го редиректнал. Някой конкурент може да използва този пропуск в бъдеще и да го използва да ти скрадне трафика - пък и домейните ги дават без пари вече...
 
От: SEO на e-commerce и блог в 1

Прав си :) ще го купя след малко. Някакви дръги съвети. До 1 седмица, най-много 2 ще е на официалния сървър. Тук ще записвам какви усилия полагам, надявам се вие ще поправяте, ако върша неправилни или нередни неща. Ще записвам и как се променя класирането на сайта. Надявам се, че ще съм в топ 3 до година, ако ли не и по-малко :) Имам следния въпрос:
Значи примерно има един парфюм, чието име е Bvlgari Aqva но хората го търсят в гугъл Bvlgari Aqua . Та да попитам как ще е по-добре: макар и грешно написано, но по-търсено или вярно написано, но по-рядко търсено?
 
Последно редактирано:
От: SEO на e-commerce и блог в 1

Почети повече за миспелд кл думи.Щом носят трафик е ок.Лично бих заложил на parfumesneshtosi.com ;)

едит: Като се замисля трудна ниша си избрал за старт.Имаш ли капитал за дш?
 
Последно редактирано:
От: SEO на e-commerce и блог в 1

Не знам дали е трудна. Нов съм в изработката на сайтовете - самият сайт ще е изработен от един доста добър webdeveloper като цяло. Нов съм и в сео-то но ми е интересно и се надявам да го изкарам в челните позиции. Можеби единственото, което ми трябва е време. Какво е ДШ и за колко пари иде реч?
 
От: SEO на e-commerce и блог в 1

Естествено :)
ПС. Няколко конткретни въпроса:
-Колко на често да болдвам някои от ключовите думи? Колко пъти е добре на страница? Лошо ли е, ако съм болднал една дума примерно 200 пъти в целия сайт (200 при стредно 2-3 пъти на страница - това е като за начало)? Защото общо взето има ужасно много текст.
 
Последно редактирано:

Горе