SEO на WordPress - въпроси

Moko

Well-Known Member
Понеже не съм много навътре с WordPress... Сега виждам, че блога ми е индексиран, но не така както искам - индексирани са само 5 страници, като две от тях са вътрешни и са достъпни само за администратора.... Как става тая глупост? Това не пречи ли на SEO-то и как мога да го избегна?
Освен това, блога е за Music Idol и 95% от контента вътре е видео материал сочещ към други сайтове... Може ли по някакъв начин да се даде 'nofollow' на всички тия клипове, за да не ми клатят SEO-то? Нещо плъгинчета, това онова??

Благодаря предварително!
 
От: SEO на WordPress - въпроси

Значи индексирането на секви излишни страници може да се избегне с опциите в All In One Seo плъгина - може би най добрия СЕО плъгин за вп...

Относно нофолоу аз ползвам този лично.
 
От: SEO на WordPress - въпроси

Хубаво де, имам включен All in one ... ?? Само дето нещо е преебана транслацията и виждам някакви символи o_O Това за нофолоуа ше го видя.

Остава първият проблем - как да прескоча индексирането на излишните страници
 
От: SEO на WordPress - въпроси

ми като цяло ако искаш да си да бест - http://yoast.com/articles/wordpress-seo/

изчел съм го няколко пъти от край до край - доста помага

са вече ако не оставиш репутация незнам :D :D :D
 
  • Like
Реакции: Moko
От: SEO на WordPress - въпроси

Благодаря ще го прочета :) Репутация я имаш, макар че тука не важи ;)
 
От: SEO на WordPress - въпроси

Силно ти препоръчвам Platinum SEO, много богат е откъм възможности. Там можеш да дадеш noindex и nofollow на каквото си поискаш.
 
От: SEO на WordPress - въпроси

Абе да еба.... Бях изключил платинум пак-а сега пак го пуснах, невърмайнд... Въпроса ми е - на всеки пост мога да задавам стойности на мета тага за роботите :
index, follow
index, nofollow
noindex, follow
noindex, nofollow

Сега, понеже вече имам супер много видео сочещо към vbox и youtube, ако задам index, nofollow би трябвало да индексира страницата, но да не следва външните линкове, нали така?
Хелп малко, че Гугъл ме прати в девета глуха, пък не трябва да е така :( :evil: :evil: :evil:
 
От: SEO на WordPress - въпроси

Kato mu zadavsh ot plugina noindex I t.n. v sorsa promenq li se neshto? Vij dali meta taga se promenq. Pri men edin pyt imashe takyv problem - promenqm uj nqkakvi nastroiki a to vsyshnost v sorsa si e pak syshtoto.

Pozdravi, aibiemcho
 
Re: От: SEO на WordPress - въпроси

Абе да еба.... Бях изключил платинум пак-а сега пак го пуснах, невърмайнд... Въпроса ми е - на всеки пост мога да задавам стойности на мета тага за роботите :
index, follow
index, nofollow
noindex, follow
noindex, nofollow

Сега, понеже вече имам супер много видео сочещо към vbox и youtube, ако задам index, nofollow би трябвало да индексира страницата, но да не следва външните линкове, нали така?
Хелп малко, че Гугъл ме прати в девета глуха, пък не трябва да е така :( :evil: :evil: :evil:

по скоро е да не следва никакви линкове така ръчно един по един им задаи нофолоу имаше и плугин за тая цел
 
От: SEO на WordPress - въпроси

братле това са огромен брой видеа... и с всеки ден се добавят поне 6-7, ако не и повече... ръчния nofollow е еквивалент на самоубийство :| Ако някой знае някакъв плугин за тая работа .... ?
 

Горе