SEO одит на пазарна ниша?

webstil

Well-Known Member
Не знам дали така се води, но ето накратко какво търся. Искам да пусан онлайн магазин в една по-специфична ниша, но виждам че вече има други магазини, не особено развити може би, та се чудя дали има смисъл. За да разбера ми трябва човек/фирма, който да проучи търсенията в Гугъл и да ми даде информация за:

1) Колко търсения има в момента на този вид продукти?
2) По кои ключови думи се търсят? Съответно кои ключови думи да оптимизирам като пусна сайта. Нишата е по-специфична откъм ключови думи.
3) Кои са основните конкуренти и колко трудно ще ми е да ги преборя?

Макар че по точка 3 горе-долу съм си направил проучване, но може и да пропускам нещо.

Та търся препоръки, кой може да ми помогне с това и на каква цена. Ако е фирма, предпочитам да издава фактура с ДДС.

П.П. Ако този вид анализ си има специфично наименование може да ми го споделите, за да го променя в темата.
 
По-скоро е маркетингово проучване. Имам достъп до SEO тулове за research. Ако искаш драсни ЛС
 
По-скоро е маркетингово проучване. Имам достъп до SEO тулове за research. Ако искаш драсни ЛС
Писах ти на ЛС, не е баш маркетингово проучване, защото се интересувам единствено от Гугъл частта, тоест търсенията в търсачката, а не друго.

Ще се радвам и други да вземат участие в темата или да дадат препоръки кой може да направи подобно нещо.
 
Писах ти на ЛС, не е баш маркетингово проучване, защото се интересувам единствено от Гугъл частта, тоест търсенията в търсачката, а не друго.

Ще се радвам и други да вземат участие в темата или да дадат препоръки кой може да направи подобно нещо.
Какъв ти е бюджета горе долу?
 
Ами не съм определил точно, защото нямам идея колко би струвало подобно нещо. Може би просто ще пиша 10-15 мейла и ще изчакам офертите и после ще сравнявам и ще избера това, което ми изглежда най-логично като съотношение цена/очаквано качество. Със сигурност няма да избера най-скъпото, но и най-евтиното. Най-важни са ми ключовите думи може би.
 

Горе