SEO с малко пари - абсурд?

От: От: От: SEO с малко пари - абсурд?

Опитай да потърсиш: определение за възмездими облигации. Не се показва нищо точно.

Не се показва нищо точно поради простата причина, че няма нищо точно: :)

nqma_rezultati.png
 
От: От: От: SEO с малко пари - абсурд?

Опитай да потърсиш: определение за възмездими облигации. Не се показва нищо точно.
Хаха, аз днес търсих -телефони на изплащане 48- ---- първите три резултата - реклами, първият извън тях -гуми на изплащане- след туй един мач и, после два линка - бнп париба- след туй - лаптопи на изплащане- после -джет кредит- и накрая на първата страница за финал -фото форум- и -форум мегалан-
от 13-те линка на първа страница, само един беше за сайт за покупка на -телефон на изплащане-.
Гуги удари дъното поне в тоя сърч.
 
От: От: От: От: SEO с малко пари - абсурд?

Хаха, аз днес търсих -телефони на изплащане 48- ---- първите три резултата - реклами, първият извън тях -гуми на изплащане- след туй един мач и, после два линка - бнп париба- след туй - лаптопи на изплащане- после -джет кредит- и накрая на първата страница за финал -фото форум- и -форум мегалан-
от 13-те линка на първа страница, само един беше за сайт за покупка на -телефон на изплащане-.
Гуги удари дъното поне в тоя сърч.

ГЪГАЛ няма нищо общо с интуитивният ГУГЪЛ, който незнам как но успяваше да ти намери точно каквото търсиш, както беше в началото, сега е една простовата машина за търсене.
 
От: SEO с малко пари - абсурд?

Както казах по-горе това се получава защото просто няма информация, която да отговаря точно на това което търсиш. "Телефони на изплащане 48" това 48 срок ли е какво е? Как мислиш Google ще разбере какво искаш да кажеш, при положение че никой не е оптимизирал за подобна фраза и хората които я търсят сигорно се броят на пръстите на едната ръка. Повярвай ми, ако имаше поне един сайт с изречението "Телефони на изплащане - Срок от 3 до 48 месеца" (или нещо от сорта) в тайтъла или описанието, Google 99% щеше да ти го изкара. След като няма точен резултат съвпадащ с фразата, Google търси други резултати, които съдържат ключовите ти думи. Сайта с гумите например има в тайтъла 2 пъти "изплащане", а в описанието си - "мобилни телефони", "изплащане" и "48". Резултата напълно отговаря на търсенето ти от гледна точка на ключови думи.
 
От: От: SEO с малко пари - абсурд?

Както казах по-горе това се получава защото просто няма информация, която да отговаря точно на това което търсиш. "Телефони на изплащане 48" това 48 срок ли е какво е? Как мислиш Google ще разбере какво искаш да кажеш, при положение че никой не е оптимизирал за подобна фраза и хората които я търсят сигорно се броят на пръстите на едната ръка. Повярвай ми, ако имаше поне един сайт с изречението "Телефони на изплащане - Срок от 3 до 48 месеца" (или нещо от сорта) в тайтъла или описанието, Google 99% щеше да ти го изкара. След като няма точен резултат съвпадащ с фразата, Google търси други резултати, които съдържат ключовите ти думи. Сайта с гумите например има в описанието си - мобилни телефони, изплащане и 48. Резултата напълно отговаря на търсенето ти от гледна точка на ключови думи.
48 е срок, да, виж как мигновенно го разбра, така го разбираше и Гугъл в началото и до преди време. Кода, който Гугъл ползваше когато изгря беше много близко до човешкото разбиране, не знам как! Но те затова за месеци години превзеха интернет. Сега са.....
 
От: От: От: SEO с малко пари - абсурд?

48 е срок, да, виж как мигновенно го разбра, така го разбираше и Гугъл в началото и до преди време. Кода, който Гугъл ползваше когато изгря беше много близко до човешкото разбиране, не знам как! Но те затова за месеци години превзеха интернет. Сега са.....

на кривата ракета...
 
От: От: От: SEO с малко пари - абсурд?

на кривата ракета...

Ами погледни статистиките, откак беше бума на гугъл, преди 8-10 години % на потребители, които го използват намаля, вярно по-малко но-намаля. Освен, това е очевдино, че официалните статиските са силно манипулирани в полза на гугъл, или просто не са добре изчислени. Просто събираш две и две и разбираш, че те е така!
Според вики в Китай има 641 милиона! интернет потребители, а то е ясно, че там Байду е уеб сърч енджина, който се ползва в пъти повече от всички други взети заедно. Да, ама на фона на 641 милиона ! интернет потребители, разните статистики дават на Байду по малко от 5 милиона уникални посещения, което е просто ЛОЛ.
Подобно е и положението с Яндекс, пак според вики в Русия има 85 милиона интернет потребители и е отдавна ясно, че в Русия Яндекс се ползва 3-4-5 пъти повече от Гигул, но пак тези статистики дори не споменават Яндекс.
Незнам коя ракета е крива и кои косми и пречат...
Лично аз съвсем отскоро ползвам Яндекс, и мисля да се отуча да зареждам по инерция гугъл.
Засега мога да кажа, че Яндекс е достатъчно добър и в момента за да съперничи на гугъл оверъл. Има още трески за дялане, но някои неща ми харесват повече и са по-удобни и лесни за позлване сравнено с гугъл.
Четох и някои ревюта на гурута в бизнеса. Яндекс има много голям потенциал.
В момента Яндекс има всичко есенциално, което интересува повече от 90% от потребителите, по моя преценка.
Примерно сравнено с най-доброто който представя гугъл, а това всеизвестно е гугъл транслейт, Яндекс транслейт е на почти същото ниво.
Относно видео и снимки, това, което предлага Яндекс на мен ми харесва доста повече.
Чисто като търсачка, Яндекс за мен поне е по-добре, например намира ти повече точни резултати, и особено ценното е, че Яндекс прави логическо-интуитивно доста по-добро търсене. Може би това, не се дължи толкова на кода, колкото на това, че гугъл в момента прави един миш-маш при търсенето в който комбинира първите резултата по подобне начин - рекламите, обичайно 2-3 линка на върха+ точни резултати(буквално а не интуитивно)+ подобни резултати от сайтове, който потребителя е посещавал+ популярни сайтове въобще не свързани с търсенето.
Пак си направих този тест с "телефони на изплащане 48". Първите десет резултата по ред на излизане са :
3 линка реклами, 4-гуми на изплащане, 5-настоящата тема в този форум! (заслужавам малко реп, изкарал съм ви на 5-то място в гугил:)), 6-банкове кредит, 7-сайт за лаптопи на изплащане в който има 5 телефона, 8 -техномаркет(мебели на изплащане до 48 месеца), 9-форум в който някой, някога е задавал въпрос за телефони на изплащане.
И така, какво получих от първите 10 резултата на гугъл? Фрапиращо е, но нито един полезен за мен резултат, което си е чисто губене на време.
Теста със същата фраза в Яндекс изкара следните резултати:
От първите десет линка - седем със онлайн магазини предлагащи телефони на изплащане минимум за 36 месеца. и три резултата извън това, кеото искам - същият сайт на банката за кредит, два сайта за кредити, и един сайт за мебели на изплащане.
Значи какво? по настоящето търсене от Гугъл не получих нито един! полезен резултат в първите десет линка (което дори ме учуди), от Яндекс получих, шест полезни резултата, сред първите десет.
 

Горе