SEO с малко пари - абсурд?

От: SEO с малко пари - абсурд?

мъни сайт в публичен форум не се пише :) иначе нишата е хостинг, една от най-конкурентните. така че, със знания и малък бюджет може да се излезе напред.
 
От: SEO с малко пари - абсурд?

Продавам собствената си медицинска услуга на доста добра цена. В скоро време ще има и много таргетирана директна реклама.
Щом аз като лекар успях да оптимизирам до второ място в Гугъл, то много предприемачи също могат сами да постигнат успехи в собствените си ниши.
Успех!
 
От: SEO с малко пари - абсурд?

И аз да се изкажа. Поне от опита, който съм си изградила до момента, мога да кажа, че оптимизацията за google (за бг пазара е тази търсачка) може да бъде или много лесна, или много трудна или нещо по средата.

Ти усети ли се какво написа? :D

Вижда се, че темата е направена, за да събере мнения, не за друго. Да говориш наизуст, че ти трябват 20-30 бона. Че и за какъв период? На ден ли, на месец ли? С 20 бона можеш такъв сайт да изтряскаш, дето да е номер едно в следващите 5 години. Но нека си говорим наизуст :)

Най-лошото е, че Google разположиха реклами НАД резултатите. Забелязвам как, дори страницата да излиза на първо място, тя взима 30-40% от посетителите. Всичко останало върви горе по рекламите. Това е лошото. Иначе колегите са си го казали - направи стойностен сайт, който не зарежда 2 минути и всичко ще е наред - сайтът сам ще се ранква, без допълнителни грижи
 
От: SEO с малко пари - абсурд?

Аз пък стигнах до извода че Гугле в ЕН класира сайтовете като английски ливади - 200 години косене и поливане и стават перфектни

Реално погледнато всеки един нов бизнес ако Г. го класира в тройката ще успее - Точно това обаче не иска Г. защото се пръкват хиляди нови сайтове от които над 90% още след първата година отичат.

Г. иска да види че даден бизнес е оцелял и без негова помощ и след това почва да го показва - Преди няколко години направих няколко сайта на приятел за УК - Борба голяма трудно класиране и тн. Оня ден ги погледнах без да са пипани повече от година си се класирали като пичове, ама са си станали на по 4-5 години тясно нишови са и Г е преценил че щом са живи явно този бизнес работи и без негова намеса.

За УК и УСА пазара съм убеден че нов сайт под 1 година посмъртно не може да хване класиране в средно или трудна ниша и не за СЕО за какво искаш плащай освен бан друго трудно ще изкараш.

За БГ все още може да се направи бърз пробив със стар домейн с хубави линкове сигурно и за ЕН важи ама там трудно се намират читави зарязани домейни дето да не са изяли банана.
 
От: SEO с малко пари - абсурд?

При мен е същата ситуацията като при Doctor_BG: нишата ми не е конкурентна, но за месец съм преди сайтове, които от години имат информация и публикации по темата.
Doctor_BG, прости любопитството ми, но каква ти е услугата? :)
 
От: Re: SEO с малко пари - абсурд?

реално е дойде момента, в който ще трябва да се борите не само с добри колкото вас (или по-малко или повече SEO специалисти), но ще се борите с големи бюджети налети в изграждането на бранд. А това е трудно за преборване. Да не мислите, че някой големи брандове са много оптимизирали и са инати през лупа при SEO одит. Не, просто при тях бранда е толкова силен, че не се налага да задълбочават в някои технически елементи, докато сайтове с оскъден започват именно от там - технически гледат нещата им да са много изпипани, преди да наливат, според тях, големите пари. :)

Колкото до Google, той така или иначе ще ви вземе парите.

За прохождащ сайт техническата перфектност е задължителна.
След това идва изграждането на бранд. После живота е песен.

Не съм сигурен, че точно с плащане на гошо нещата са добри. Това е от типа "Ще си купя диплома за образование/шофьорска книжка - що да се хабя да уча?!"
 
От: SEO с малко пари - абсурд?

СЕО-то всъщност е много просто, ако си in the market, както се казва. Тва значи, че трябва да си наясно с нишата, да станеш авторитет там - т.е да направиш най-добрия възможен контент и да знаеш как да го промотираш. Тогава с времето си се качваш органично. Спама не е СЕО, запомнете го тва, трябва да се създава полезност.
 
Разбира се, че seo-то не е трудно. То е детайлно и изцяло основано на практика. Няма как човек само с четене да мине за велик експерт. И тук в много случаи практиката и теорията се разшичават. Дори си спомням за една фирмичка, която си търсеше seo експерт на заплата к там искаха поне мин. 1 година да си се занимавал с това, макар, че имаше някакви мега таланти на по 3-6 месеца. :)

Колкото до инвестирането в Google, пресимно визирах платените, макар че и на органика няма да се мине тънко, ако се иска добро изпълнение.

Бюджетите се определят от много фактори, но основните са цел, ниша, тип експерти, ресурси и добър план (добри експерти). Не слагам времето като елемент, защото бързата работа е играла повече против оптимизаторите. А и добре бюджетирания план няма да има срокове от по 1-2 месеца, надявам се.
 
От: SEO с малко пари - абсурд?

Подкрепям всичките мнения на GeorgeG в тази тема, дори ще повторя казаното от него. Всичко е съдържание! Или "контент" казано на български. :) Но преди всичко трябва да знаете за кого правите това съдържание. Трябва да познавате потребителите си. Давайте безплатни неща - екниги, ръководства, видеа и др. срещу потребителска информация. Научете какви са техните интереси, вижте какво работят, къде работят и намерете "болното" им място. Само тогава ще можете да създавате съдържание което е интересно и решава проблеми. Подобно съдържание само се превръща в easy shareable, дори без намеса от ваша страна. Това води до повече натурални социални сигнали и повече натурални линкове. Нали знаете лафа "Don't try to look natural. Be natural!" Това имам в предвид. Нещата трябва да бъдат натурални, а не да се опитвате да ги направите да изглеждат такива. Това е основата на SEO, а не соц. букмарк, директории и блог коментари. Въобще много може да се пише по тази тема. Не ангажирам никой с моето мнение, но според мен това е начина. ;)
 
От: SEO с малко пари - абсурд?

Давайте безплатни неща - екниги, ръководства, видеа и др. срещу потребителска информация.

Много добра стратегия - зелено!
 
От: SEO с малко пари - абсурд?

Гугол е голямото зле, това което го изстреля над всички беше зверски добрият и акуратен код за търсене. След това всичко което правят е да купуват други фирми и технологии. А скриптирането им за търсене в момента е базирано предимно на популярност и реклама. Шанса нов сайт, разчитайки на гугил търсачката да се популяризира клони към нула. Правят големите още по големи, а тези които им наливат много пари за реклама още по-популярни. В момента гуги изобщо не е насочен към потребителя, както беше в началото, което и му донесе тази огромна популярност. Направо е отчайващо. Търсенето по ключово словосъчетание в гугал - резултата е 5 от десет получаваш нещо странично от точно търсеното. Резултата с Яндекс е 9 от 10 точни попадения. Хората обаче се гуггулизираха и вече по инерция ползват гуги, не знам дали се усещат, колко се е променил в негативна насока.

п.с. Супер елементарен тест - написах "продавам хладилник" - гуга ми извади само най-популярните сайтове а точността "продавам хладилник" около 50%. Яндекс ми даде точни резултати за 9 от 10 и от съвсем различни сайтове.
 
От: От: SEO с малко пари - абсурд?

п.с. Супер елементарен тест - написах "продавам хладилник" - гуга ми извади само най-популярните сайтове а точността "продавам хладилник" около 50%. Яндекс ми даде точни резултати за 9 от 10 и от съвсем различни сайтове.

не мога да се съглася тук със теб и то точно за това търсене

на първа страница излизат големите сайтове за обяви - олх, 555, ало, позвънете, базар, град - Това са сайтове които всеки ден получават много нови страници, а също така думата "Продавам" присъства няколко 100-тин хиляди ако не и в милиони пъти в тези сайтове. След това гугъл е намерил думата хладилник в тези сайтове и ги е пуснал на първа страница

Виж на 2-ра страница че повечето точни заглавия тип "продавам хладилник" са от форуми, а самата тема във форума е доста остаряла, така да се каже едва ли човек ще иска да влезе във обявата във форума за "продавам хладилник" от 2014 година.

за това конкретно търсене не се съгласявам, има много други ключови търсения при които направо прави мешена скара, но това за мен е точно
 
От: От: SEO с малко пари - абсурд?

не мога да се съглася тук със теб и то точно за това търсене

на първа страница излизат големите сайтове за обяви - олх, 555, ало, позвънете, базар, град - Това са сайтове които всеки ден получават много нови страници, а също така думата "Продавам" присъства няколко 100-тин хиляди ако не и в милиони пъти в тези сайтове. След това гугъл е намерил думата хладилник в тези сайтове и ги е пуснал на първа страница

Виж на 2-ра страница че повечето точни заглавия тип "продавам хладилник" са от форуми, а самата тема във форума е доста остаряла, така да се каже едва ли човек ще иска да влезе във обявата във форума за "продавам хладилник" от 2014 година.

за това конкретно търсене не се съгласявам, има много други ключови търсения при които направо прави мешена скара, но това за мен е точно
Ако ползваш кавички буквално, гуга ти дава доста по точни резултати, макар пак да предпочита най-популярните сайтове. Но колко търсещи, ще ползват кавичките? Николко... Смятай щом взехме да си говорим за времената на кавичките, докъде е изпаднал гугала.
Но примера наистина е прекалено тривиален.
 
От: От: SEO с малко пари - абсурд?

не мога да се съглася тук със теб и то точно за това търсене

на първа страница излизат големите сайтове за обяви - олх, 555, ало, позвънете, базар, град - Това са сайтове които всеки ден получават много нови страници, а също така думата "Продавам" присъства няколко 100-тин хиляди ако не и в милиони пъти в тези сайтове. След това гугъл е намерил думата хладилник в тези сайтове и ги е пуснал на първа страница

Виж на 2-ра страница че повечето точни заглавия тип "продавам хладилник" са от форуми, а самата тема във форума е доста остаряла, така да се каже едва ли човек ще иска да влезе във обявата във форума за "продавам хладилник" от 2014 година.

за това конкретно търсене не се съгласявам, има много други ключови търсения при които направо прави мешена скара, но това за мен е точно
Ето нещо по-сложно и точно формулирано:
-what is the truth about the illuminati-
Гугу ти вади всички най-посещавани линкове на първа, само по ключова дума illuminati, другото не го интересува. Гуги си избира есенциалната дума, според него! и ти представя най-посещаваните линкове.
п.с. Според мен Яндекс няма шанс срещу гуга, но в момента Яндекс е това, което беше гугата в началото - успява да намери точно това което търсиш ! И като цяло не разделя сайтовете на малки и големи.
 
От: От: От: SEO с малко пари - абсурд?

Ето нещо по-сложно и точно формулирано:
-what is the truth about the illuminati-
Гугу ти вади всички най-посещавани линкове на първа, само по ключова дума illuminati, другото не го интересува. Гуги си избира есенциалната дума, според него! и ти представя най-посещаваните линкове.

В случая не си прав. Ето какво ми вади на мен:

2-ра позиция - The Truth About the Illuminati - New Order World
4-та позиция - Truth About The Illuminati. - YouTube
6-та позиция - What is the Truth about the Illuminati?
9-та позиция - An Illuminati Insider Speaks Out - The Truthseeker

Като всички резултати без един съдържат думите what, truth и illuminati в описанието си.
 
От: От: От: От: SEO с малко пари - абсурд?

В случая не си прав. Ето какво ми вади на мен:

2-ра позиция - The Truth About the Illuminati - New Order World
4-та позиция - Truth About The Illuminati. - YouTube
6-та позиция - What is the Truth about the Illuminati?
9-та позиция - An Illuminati Insider Speaks Out - The Truthseeker

Като всички резултати без един съдържат думите what, truth и illuminati в описанието си.

Баси мистерията, тогава :) на мен половината от изброените от теб сайтове не ми ги вади на първа, а първият клип от тубата е на 6-то място... след това на 7-о и 8-о са отново клипове от тубата.
 
От: SEO с малко пари - абсурд?

Гошо си записва какво си търсил, къде си кликнал и др. данни и на всеки потребител му показва различни резултати, това с цел да ти показва точните рекламки.
Трябва да ползваш браузера в инконгнито режим, за да видиш реалните резултати от търсенето
 
На всеки са персонализирани резултатите. Пробвайте да се ънлогнете от всики Google акаунти, после си изчистете хисторито и кукитата и пробвайте пак. ;) Или най-лесно с друг браузър. :) И пак ще има разлики ако сте от различни градове. Локал сърча ще ви разминава отново. :)
 
От: Re: SEO с малко пари - абсурд?

На всеки са персонализирани резултатите. Пробвайте да се ънлогнете от всики Google акаунти, после си изчистете хисторито и кукитата и пробвайте пак. ;) Или най-лесно с друг браузър. :) И пак ще има разлики ако сте от различни градове. Локал сърча ще ви разминава отново. :)

Освен за теглене на други браузъри, ето още едно предназначение на IE. :D
 
От: От: SEO с малко пари - абсурд?

не мога да се съглася тук със теб и то точно за това търсене

на първа страница излизат големите сайтове за обяви - олх, 555, ало, позвънете, базар, град - Това са сайтове които всеки ден получават много нови страници, а също така думата "Продавам" присъства няколко 100-тин хиляди ако не и в милиони пъти в тези сайтове. След това гугъл е намерил думата хладилник в тези сайтове и ги е пуснал на първа страница

Виж на 2-ра страница че повечето точни заглавия тип "продавам хладилник" са от форуми, а самата тема във форума е доста остаряла, така да се каже едва ли човек ще иска да влезе във обявата във форума за "продавам хладилник" от 2014 година.

за това конкретно търсене не се съгласявам, има много други ключови търсения при които направо прави мешена скара, но това за мен е точно

Опитай да потърсиш: определение за възмездими облигации. Не се показва нищо точно.
 

Горе