Shared US hosting - Кой е най-добрият вариант?

D.Ivanov

Well-Known Member
Аз използвам Хостгатора от дълго време, но напоследък доста станаха оплакванията от мои клиенти, на които го препоръчвам, че срещат доста трудности и им правят проблеми при верификацията с лична карта. На мен самият наскоро ми направиха проблем за един нов план, който си купих, имайки впредвид, че съм им клиент от повече от 2 години. Мотаха ме караха ме да им пращам лични карти, транзакции... и така няколко дена докато не им теглих една майна и поисках да си канцелирам акаунтите и веднага се оправи проблема ей така без нищо да им пращам...

Та мисълта ми е препоръчайте някой свестен американски хостинг провайдър (shared) със cPanel задължително, който да може да издържа по 20 сайта както е при Хостгатора без проблем. Също и да има възможност за месечни пеймънти и най-важното да не изисква верификация с лична карта, защото това се убедих, че много дърпа хората, на никой не му се дават лични данни.
 
те верификация с лични карти има ако им е скочил процента на фрауда щат нещат са принудени и даже от американци искат (сериозно а те повече от нас се дърпат защото не са свикнали) значи на дълго и на широко може да си говорим за картела Visa Mastercart и AmEx както и за гейпал даже във форума има такива теми дори и да си много голям бизнес като качиш над определен процент чардьбак и почват да те изнувдват и да те заплашват че следващия път ще отнесеш глоба от 250 000 $ минимум ако искаш да процесваш карти или ще ти ги спрат или минаваш като хай риск клиент и ти взимат по 15% от тразнакцията плюс такси... верификация може и с шофьорска книжка ще ти я посикат ако задействаш някой антифрауд алгоритъм... по принцип преди да влезем в ЕС навсякъде бяхме в блек листите че даже освен шофьорска книжка искаха и картата с която плащащ да си пращаш снимана и пак от време на време ти октазваха понеже си от България...

А има и още една опция която ще е кофти бъллгарите да сме флагнати поради някаква причина във билинг провайдъра на гейтъра тогава и на други места ще искат защото те си разменят информация на малки група...


По темата
без да те отчайвам виж тази тема за процесорния дял на колегата (щото то това е проблема че гайтъра пускат и аванта за 20 те сайта ама и те режат) той си е намерил провйдър който не го реже като удари процесора на макс :) Какво им става на доставчиците на хостинг???

ама дали ще ти искат данни не се знае (те така или иначе ти ги имат като си платил с карта) и ти искат лк или шофьоска книжка ако нещо ги кара да си мислят че не си ти собственика или ако имат много фрауд като цяло а не от някаква шпиономания :)

пп Веднага ти давам пример за флагване без да си виновен над 130 души от форума са влизали тук през виваком от едно ип (а поне за София и региона всички излизат през едно изходящо ип да не кажа по голяма част от България) ако си платиш хостинга от мобилния него и се казваш Георги и преди това някой друг си платил пак през мобилния и се казва Петър излизат две различни имена от едно и също ип те откъде да знаят дали сте истински или не и дали не си някой който е взел картите на Георги и Петър и ги точи
избягвай мобилния нет при плащания в чужбина... или ползваай пейпал макар че и с пейпал може да има проблеми ако много ти е оборотно ипто...
 
От: Shared US hosting - Кой е най-добрият вариант?

Благодаря за подробното обяснение, аз бях на ВПС известно време, но така и не остана време да се науча да си го настройвам като хората, взимаше ми супер много РАМ, но се запътвам пак натам явно няма друго решение. Ще използвам панела, който си пуснал в една от темите тук във форума, хареса ми доста, надявам се да се оправя този път, защото Апачето при предните ВПС-и ми гълташе РАМ както си стои просто и я гълташе цялата. Ограничавах процеси, правих това онова, което прочета из нета и не стана работата, а и като времето е ограничено няма как да стане като хората. Ще съм благодарен, ако някой пусне някакви видеа, туториали и разни такива как да си настроим ВПС-а отначало, базови настройки, просто да върви работата.
 
панела е доста консервативен от към рам базово като се натовари след време според впс планати ще ти трябва да оптимизация

видео май няма да е удобно понеже са предимно команди и е удобно да е като урок и мързеливите да правят копи /пейст :)

ако много ти товари апача :) поне при този панел може лесно да обърнеш на Nginx (с два клика) то това зависи като цяло от колко рам имаш иначе апача си

и другото което ми хрумва е той линукса ползва цялата рам за дисков кещ и после си я освобождава ако трябва на програмите (ама не мога да съм сигурен че в твоя случай е било така) http://www.linuxatemyram.com/


иначе за Nginx който мого го хвалят ама за там още съм нов :) и затова не мога да препоръчвам конфигурации с него иначе съм попадал на няколко който но общо взето може да изтискаш няколко пъти повече производителност от един и същ малък впс

освен това ако искаш поглени за някакви промоции във сайта в подписа ми (не са афф) просто ще мъчим да му вкараме посетители и да продаваме рекламата в последствие и си вземи нещо тънко тъкмо да си експериментираш и постепенно го натоварвай като го напълниш ще вземеш още едно :)
 
От: Shared US hosting - Кой е най-добрият вариант?

Nginx принципно и аз доколкото съм чувал от хора, разбиращи от ВПС-и е по-добрият вариант, но до колкото знам е трудно да се сложи панел на nginx и много малко панели са съвместими.

Ще разгледам сайтовете на VPSBOX.eu и какво предлагат, основно търся американски сървъри.

Благодаря много! :)
 
От: Shared US hosting - Кой е най-добрият вариант?

Nginx принципно и аз доколкото съм чувал от хора, разбиращи от ВПС-и е по-добрият вариант, но до колкото знам е трудно да се сложи панел на nginx и много малко панели са съвместими.

Грешиш, повечето панели включително и cPanel вече поддържат Nginx. Било то като кеширащо прокси пред Apache или самостоятелно с php-fpm.
 
От: Shared US hosting - Кой е най-добрият вариант?

Грешиш, повечето панели включително и cPanel вече поддържат Nginx. Било то като кеширащо прокси пред Apache или самостоятелно с php-fpm.

А като цяло по твое мнение nginx ли е по-добрият вариант за ВПС с някакъв панел.
 
От: Shared US hosting - Кой е най-добрият вариант?

А като цяло по твое мнение nginx ли е по-добрият вариант за ВПС с някакъв панел.

Моето мнение? - да, особено за VPS където ресурсите са ограничени, но и за какъвто и да е проект вече Nginx е по-добрият избор. Apache е стара технология. Не случайно Nginx набира все по-голяма популярност.

ws-nginx.png
 
От: От: Shared US hosting - Кой е най-добрият вариант?

Моето мнение? - да, особено за VPS където ресурсите са ограничени, но и за какъвто и да е проект вече Nginx е по-добрият избор. Apache е стара технология. Не случайно Nginx набира все по-голяма популярност.

Виж файлът 6915

Ясно, Nginx заменя Apache.
 
От: От: Shared US hosting - Кой е най-добрият вариант?

Ясно, Nginx заменя Apache.

Не точно, Apache не е лош сървър, mod_php е проблема и хилядите глупости идващи с Apache. Не знам кой какво ще заменя, знам че на мен ми върши много по-добра работа.
 
От: Shared US hosting - Кой е най-добрият вариант?

Та мисълта ми е препоръчайте някой свестен американски хостинг провайдър (shared) със cPanel задължително, който да може да издържа по 20 сайта както е при Хостгатора без проблем. Също и да има възможност за месечни пеймънти и най-важното да не изисква верификация с лична карта, защото това се убедих, че много дърпа хората, на никой не му се дават лични данни.

Виж ми линка в подписа. Афф е. Аз съм доволен. Но не може да се плаща на месец, мисля. Няма верификация.
 
От: Shared US hosting - Кой е най-добрият вариант?

според мен гледай по известните , че другите са бъгава работа
 
От: Shared US hosting - Кой е най-добрият вариант?

според мен гледай по известните , че другите са бъгава работа

Днес Hostgator, които са сред най-известните цял ден ми ги няма сайтовете, а и не само на мен. Всеки, който познавам на хостгатор имаше същите проблеми. Не говоря само за БГ, а и хора от други места.
 

Горе