Shopify - Одиторския XML файл, който се изисква от НАП

Аз да питам ако ползвам само еконт -наложен платеж не ми трябва да подавам одиторски файл, НО ако ползвам спиди - пощенски паричен превод трябва ЛИ ДА подавам такъв файл към нап, (за картови плащаня е ясно че е задължително,не ги предлагам за момента)

И в двата случая не е задължително да е файл към нап. В твоя случай където е наложен платеж през еконт трябва да издаваш касови бележки и да си ги осчетоводяваш накрая на месеца. От спиди с ППП не е задължително да издаваш касови бележки но накрая на месеца се декларират приходите от спиди, може да се свали от техния сайт за паричните преводи. Те ги превеждат във фирмена банкова сметка предполагам, така че всичко е прозрачно. И двете фирми си подават данни към нап така че ще се засекат.
 
Последно редактирано:
Аз съм един от създателите на Take a NAP (приложението, което @SuSaMeCa сподели горе).

Това са част от функционалностите, които предлага:
✅
Генерира автоматично стандартизиран одиторски XML файл за електронни магазини всеки месец и го изпраща на Вашия имейл
✅
Изпраща електронни касови бележки при поръчка до всеки клиент, съобразени с изискванията от НАП
✅
Поддържа автоматична конверсия на валути
✅
Поддържа различни ДДС групи
✅
Има приятен и интуитивен интерфейс, с който много бързо да започнете да използвате приложението

Ако знаете какви други подобни проблеми можем да решим в следващи ъпдейти, драснете едно ЛС. Мотивирани сме да направим максимално лесно стартирането на бизнес с онлайн магазин в България, ограничавайки всички бюрокращини до минимум. :)
 
Просто се сетих, че търсиха тука :) Само да не ви обвинят че сте откраднали аппа на колегата :D
 
Последно редактирано:
За къстъм няма ли някакво решение. @dimitarnikolov може ли да се изработи + поддръжка
Нека да се свържем на ЛС, за да ми обясниш от какво имаш нужда и да обсъдим какви възможности има. Ние правим custom software development и приемаме заявки за разработка.
 

Горе