Shopify и плащания с кредитни карти

Не ти разбрах въпроса мисля, но си имах Shopify магазин, който работеше с друг гейтуей и просто го промених на Stripe от Payment настройките на Shopify, оттам те дава да се логнеш в страйп акаунта ти и интеграцията е завършена с това. :)
 
Здравейте на всички и благодаря за споделения опит! Откровено казано аз не бих рискувал да заобикалям системата, защото това означава да рискувам целия си бизнес и години вложени в развитието му. По-скоро бих проучил възможностите за регистрация на бизнес в Ирландия и Сингапур, където данъците са ниски и се приема Shopify Payment. Ако някой има опит в тази сфера, би било прекрасно да сподели.

Ето моят опит.
Правил съм два online магазина на Shopify. Единият е за българския пазар и продавам скъпи стоки (1000-15000 лв), които хората предпочитат да плащат по банков път или с наложен платеж. Също така продуктите са единични бройки и доставчиците не винаги актуализират наличностите навреме. Предлаганите начини за плащане ми позволяват да проверя за наличност преди стоката да е платена и това е важно за моя случай.

Другият магазин просъществува за кратко. Беше основно за американския пазар, но регистриран в България. По това време Braintree беше поддържан от Shopify и бях изключително доволен. Плащанията получавах още на следващия ден по банкова карта, а за първите 50к не взимаха такса. За съжаление Braintree не са вече поддържани от Shopify.

Ето обаче на какво се натъкнах при търсене. Bold имат app, който се използва за курсово превалутиране и съчетан с друг техен app (Bold Cashier) плащането минава на локална валута, като заменя целия Shopify checkout. Поддържат различни gateways и взимат 0.25%. Имайки предвид че поддържат Braintree и дават възможност да се показва местната валута, с което се отваряш за международните пазари без да правиш магазин за всяка една държава, мисля, че си заслужава. Ще проверя как стават нещата и ще пиша. Това, което малко ме притеснява, е, че Cashier не е в Shopify Apps и не знам как ще се случат нещата в бъдеще.
 
  • Like
Реакции: Aion
Здравейте и Честита Коледа. Искам да попитам някой занимавал ли се е да премахне логото с линка на Пейпал на страницата с попълване на адреса. Не че е голям проблем, но клиентите се объркват, че методът за плащане е само пейпал, а знаете Гърция и Румъния не признават нищо освен НП. Не ми харесва интерфейса на страницата с метод на плащане. Пейпал е пръв и е отворено полето, не мога да го затворя и да отворя полето с наложен платеж, например. По този начин, ако гледаш на мобилна версия или ако не скролнеш надолу оставаш с впечатлението, че можеш да плащаш само с пейпал. Естествено за съпорта на Шопифай е ясно, че ми казаха, че не мога да пипам нищо в чекаута. Някакви идеи? Чудя се ако премахна всички плащания и първо избера пейпал, а после manual плащания дали няма да мине пейпак на втора позиция...
 
Весела Коледа и на теб!

Доколкото помня имаше някакъв апп който премахваше PayPal бутона от определени места в чекаута, но не го помня как се казваше - Гугълни го най-добре.

PayPal също имат доста настройки в бизнес акаунтите си, може и там да иман ещо по въпроса - аз като си играх да правя моят чекаут funnel, пусках и спирах доста опции докато ми хареса кое къде и как стои.

Поздрави!
 
Здравейте, искам да ви питам - charge-ва ли ви Shopify с transaction fee на поръчка за manual payments /наложен платеж/. Колкото и странно да ви се струва при нас нещата се промениха преди няколко месеца като исках multistore отстъпката и не мога да схвана какво става..
 
Здравей,

Не, на мен не ме чарджва за manual orders. А ми се налага да правя доста от тях, тъй като продавам на marketplaces където не всеки продукт ми е синхронизиран със Шопифай магазина, така че щях да знам, ако ме чарджваха.

Проследи си текущия billing баланс неминуемо преди и след като направиш manual order и ще разбереш дали те чарджват или не.

Поздрави!
 
Здравей, благодаря ти, че се включи. Аз обаче май се изразих грешно - имах предвид дали те чарджват за поръчките изобщо. Казах manual payments, тъй като при Payment Providers има плащания с кредитни карти/paypal и отдолу има Manual payments, където е наложения платеж. Моите клиенти плащат само с наложен платеж. Преди година ме таксуваха с 1% за всяка поръчка както е по план, но след март месец спря таксуването, чудя се какво става...
 
За поръчки при които не се обработват пари на самият сайт или към трети сайтове, не би трябвало да те таксува никакъв процент, тъй като таксата от 1-2% на Shopify е само за магазини, които не ползват Shopify Payments и приемат картови/PayPal плащания през 3rd party payment processors.
 
Здравейте,

Сори, че възкресявам темата, но искам да чуя вашите мнения преди да започна каквото и да е било.

Моя казус е следния:

Имам EIN номер, адрес, телефон в USA. Payoneer сметка също. Но нямам регистрирана фирма.Водя се Sole proprietor.
Stripe акаунта ми е активиран. Та въпроса ми е как декларирам данъци към IRS, като продавам на хора от USA през Shopify ?

Благодаря предварително!
 
Току що имах чат с Shopify за Shopify paymants. За да пуснат Shopify paymants за България и трябват повече рекуести в техния чат за да предадат на девелопърите. https://livechat.shopify.com/customer/chats/new
Нямат конкретни изисквания за брой, но ако съберат 10-15 рекуеста ще предадат на девелопърите.
Моля ако имате магазини в shopify създайете един речуест или направете един бърз чат.
 
Току що имах чат с Shopify за Shopify paymants. За да пуснат Shopify paymants за България и трябват повече рекуести в техния чат за да предадат на девелопърите. https://livechat.shopify.com/customer/chats/new
Нямат конкретни изисквания за брой, но ако съберат 10-15 рекуеста ще предадат на девелопърите.
Моля ако имате магазини в shopify създайете един речуест или направете един бърз чат.
Това няма да стане скоро, защото Stripe не поддържат България.
А Shopify Payments е услгуа на Stripe.

btw. Да си беше написал всичките глупости в една тема, а не в три различни.
 
Вие да не би да работите за Stripe? Или типично по нашенски да се изтъкнем как всичко знаем по темата и как нещата няма станат.
 
Вие да не би да работите за Stripe? Или типично по нашенски да се изтъкнем как всичко знаем по темата и как нещата няма станат.
Знам много повече от теб за Шопифай и за Страйп, пикльо.

Вместо да ревеш във форума да спамим Шопифай с глупави рикуести, които са ти отговорили така просто, за да не ти кажат да се шибаш, вземи потърси как да направиш Stripe да работи за теб от България, защото има начин и даже е описан от мен в някоя от темите за Шопифай. Направи си малко труда да поровиш и да прочетеш преди да спамиш като малоумник.

Айде бягай да спамиш в някой друг форум във всяка тема.
 
Господин Нарцис,
Прочел съм Ви поста и в момента действам по него, за което благодаря. Също така споделих и този чат. Да, няколко пити, защото за разлика от Вас, смятам че по този начин могат да се задействат нещата със Shopify paymants. Това, че вие сте на друго мнение го разбирам но не разбирам изказа.
 
Ти не го сподели, ти го наспами в де що тема видя.
Що просто не си отвори отделна тема в която да споделиш великото "прозрение", че ако 10 човека пишем на Шопифай и утре ще има Шопифай пеймънтс за България?
Къде по-силни пазари от България го нямат, ти реши, че като пишем 10-15 човека и утре ще го има при нас. Добре е да се прави някаква елементарна разлика между какво наистина може да стане и какво са ти казали просто от куртоазия.
Свали розовите очила и се захващай за работа, че вече толкоз народ има в тая игра, че има много да драпаш докато стигнеш някакви резултати, които да са различни от загубени пари.
 
Здравейте,

Сори, че възкресявам темата, но искам да чуя вашите мнения преди да започна каквото и да е било.

Моя казус е следния:

Имам EIN номер, адрес, телефон в USA. Payoneer сметка също. Но нямам регистрирана фирма.Водя се Sole proprietor.
Stripe акаунта ми е активиран. Та въпроса ми е как декларирам данъци към IRS, като продавам на хора от USA през Shopify ?

Благодаря предварително!
Taxation is theft.
 
Здравейте, искам да попитам, ако имам SSN номер, мога ли да използвам него като се регистрирам в Stripe или е по-добре да си изкарам EIN номер, защото пише да въведа EIN или SSN и също така откъде си намерихте адрес на пощенска кутия в САЩ и за кой щат и още един въпрос в тази форма SS-4 на "County and state where principal business is located" пишем България или? Съжалявам за многото въпроси, но съм объркана малко с всичката тази информация. Благодаря предварително :))
 
Последно редактирано:

Горе