Shopify и плащания с кредитни карти

освен това, тоя новият, дето е почнал декември продава при най скъпите реклами - това да почнеш с нов продукт, сайт, абе от НУЛА през Декември, дето цените на всякъде за реклама са тройни и на горе .... или си тъп, или много велик. Аз ще почна Края на Януари с рекламата.

John Galt
на искаш ли продука, сайта, рекламите на лично?
 
Здравейте,
Искам да правя Шопифай магазин за продажба на луксозни дрехи. Ще се продава в Бг и постепенно в целия свят.
Питането ми е за плащането с кр карти - знам, че в Бг няма Шопифай пей и трябва да ползвам 2чекаут.
Имам фирма и в Англия(мога да ползвам Шоп пей, ако регистрирам магазина на Англ фирма), но ме притенсняват данъците, които са по-високи в Англия. Какво ще ме посъветвате?
мерси
 
Има едно ключово нещо в сценария ти - този дето е създал магазина в началото на декември не е тъп. По празниците какъвто и боклук да продаваш ще изкараш пари. Закъснял си за тази година, пробвай през следващата от началото на ноември.
 
Здравейте,
Искам да правя Шопифай магазин за продажба на луксозни дрехи. Ще се продава в Бг и постепенно в целия свят.
Питането ми е за плащането с кр карти - знам, че в Бг няма Шопифай пей и трябва да ползвам 2чекаут.
Имам фирма и в Англия(мога да ползвам Шоп пей, ако регистрирам магазина на Англ фирма), но ме притенсняват данъците, които са по-високи в Англия. Какво ще ме посъветвате?
мерси

Защо шопифай? Как го избра? ЕДИНСТВЕННАТА причина, аз да избера е шопифай е че съм принуден - POD се интегрират основно с тях и ако мина на друго става супер мега сложно, че на моменти и невъзможно.
 
Има едно ключово нещо в сценария ти - този дето е създал магазина в началото на декември не е тъп. По празниците какъвто и боклук да продаваш ще изкараш пари. Закъснял си за тази година, пробвай през следващата от началото на ноември.

Това ли е всичко? Ясно! Не хареса плана и няма бонус за мен (инфо). Cheers. :)
 
Защо шопифай? Как го избра? ЕДИНСТВЕННАТА причина, аз да избера е шопифай е че съм принуден - POD се интегрират основно с тях и ако мина на друго става супер мега сложно, че на моменти и невъзможно.
след месеци проучвания стигнах до Шопифай - поддръжка, оптимизации и др
 
Защо шопифай? Как го избра? ЕДИНСТВЕННАТА причина, аз да избера е шопифай е че съм принуден - POD се интегрират основно с тях и ако мина на друго става супер мега сложно, че на моменти и невъзможно.
Printify имат Уукомерс интеграция. Другите не съм ги гледал.

Ама в такава ниша май бих пробвал с Тийспринг на първо време с цел топване на краченцата.
 
Printify имат Уукомерс интеграция. Другите не съм ги гледал.

Ама в такава ниша май бих пробвал с Тийспринг на първо време с цел топване на краченцата.

Това ясно, но ограничава силно възможните продуки. Няма да правя тениски. Продукта е специфичен, има го на малко места и това го прави интересен. То тениски всеки може да прави с хиляди... има ги на всеки ъгъл. И не са възглавници, пердета , чаши и всякакви такива традиционни неща. По-различно е и точно затгова само шопифай върши работа. И етси, до някъде ама.... въпроса ми е друг. Темата е за шопифай и плащане с карти а не валидиране на бизнес идея, обсъждане на продуки и маректингови стратегии. Да, мога да пусна follow up както е модерно и да си споделям резултатите, евентуално, ако има интерес - гледам модерно е по други форуми, тук никой не го прави.

Закъснял съм - това е ясно, но не със бизнес идеята а с тъпите Н18 глупости! Ако това не го бяха направили за 5 минути си пускам шопифая с БГ фирма с EIN номер и избщо няма да го мисля. И сега бих го направил така ако имаше вариант да ощастливя Н@П. Данъци и такси не ми пречат, нека ги има. Ама как да вържа нещо, което не се връзва?
 
в крайна сметка според вас какво е по-добре - Шопифай в Англия с по-малък процент на транзакции обаче по-високи данъци или в Бг - по-ниски данъци но по-висок процент на транзакции?
 
в крайна сметка според вас какво е по-добре - Шопифай в Англия с по-малък процент на транзакции обаче по-високи данъци или в Бг - по-ниски данъци но по-висок процент на транзакции?
Това кой може да ти го каже? Смятай...

Въпроса е какаво правиш със супто простотията? другото са кръчмарски сметки. Все тая. Кой ще ти води бумагите и колко пари иска?
 
Това кой може да ти го каже? Смятай...

Въпроса е какаво правиш със супто простотията? другото са кръчмарски сметки. Все тая. Кой ще ти води бумагите и колко пари иска?
имам счетоводител и в Англия и в Бг.
 
@Dan.dy може ли да ти дам съвет? Зарежи го тоя пубер john и не чакай да те светне за нещо с което не е наясно ха ха.

Регни си фирма в щатите и си в бизнеса и няма да се занимаваш с прищевките на нап - гледам вчера пак с нови идеи за плащания с карти.... Фирмата в щатите ти решава всички проблеми и ти отваря врати за 1000 неща :) и не се връзва на куци съвети.
 
@Dan.dy може ли да ти дам съвет? Зарежи го тоя пубер john и не чакай да те светне за нещо с което не е наясно ха ха.

Регни си фирма в щатите и си в бизнеса и няма да се занимаваш с прищевките на нап - гледам вчера пак с нови идеи за плащания с карти.... Фирмата в щатите ти решава всички проблеми и ти отваря врати за 1000 неща :) и не се връзва на куци съвети.

<3
 
Последно редактирано:
Здравейте,

Тъй като доста, и като казвам доста, наистина ДОСТА хора ме питат в лични допълнителни въпроси за това как става това със Stripe, направо да ви препратя към извора директно от тук, вместо да копи-пействам линка към всеки по отделно. :)


Това е гайда, който аз следвах навремето стъпка по стъпка, за да станат нещата. Реално друго не знам, тъй като мина доста време от тогава, така че това ви е най-сигурния вариант да успеете да свържете нещата от А до Я. :)

Относно POD на Print on Demand с FB/IG ads - занимавам се с поддръжка на платени Facebook реклами от 8+ години, full time, за български и чуждестранни онлайн магазини, като фрийлансър, като цяло се смятам за един от по-добрите хора в това отношение в нашите географски ширини. Също почти непрестанно през това време съм играл ролята на консултант към агенции за FB реклама, за БГ и най-вече в чужбина, където съм помагал с по-сложни проекти. Занимавам се също и с POD от 4+ години.

Съвета ми е да не се бутате между шамарите с FB ads + POD сайтове. Не и ако плана ви е да продавате в чужбина - САЩ, Англия, Канада, Австралия, Западна Европа и т.н. Да, възможно е, да - има хора, които го правят успешно, обаче не виждате 10-20 идеи, които са изгубили пари, преди да се появи идеята, която им прави пари. Т.е. сплит-тестинга за това нещо е също толкова огромен и скъп колкото при дропшипинга, и от 2 години насам принципа е - губиш пари за тест на 10-20 продукта, и избиваш загубите и печелиш нещо от 21-вия продукт. Част съм от няколко такива дропшипинг тима, където сме 4-5 човека и всеки прави по някоя част от нещата - аз управлявам FB рекламите срещу комисионна. Мога спокойно да заявя, че да правиш реклама за такива проекти е много по-споокойно и почти също толкова доходоносно колкото ти да си собственика им. С две думи - възможно е, но не е за новаци, а за хората които не са новаци - не е за сам човек работа, защото трябва да тествате поне 40-50 продукта на месец, за да има постоянен поток от приходи от малкото печеливши продукти.

Защо го казвам това? Има МНОГО по-лесни начини да се печели от POD, ако ви се занимава с това. По-лесни пазари, по-лесни платформи, по-лесни за скейлване варианти, които не струват XX.XXX$. Даже някои от тях са безплатни. Какви са те - ако ви кажа, ще си изям от собствените приходи, така че всеки да се спасява по единично, но при POD са важни следните неща:
1. Дизайн + продукт + време на шипинг + buying experience
2. Да не се разчита на кънвършън рейт над 3-4%, добре е ако може да си улесните живота и да разчитате на 2% кънвършън рейт.
3. Скейлване в мини-ниши като обем дизайн, които имате във всяка и след това скейлвано хоризонтално в допълнителни мини-ниши.
4. Трябва поне 50% от цената на продукта да ви е марджин. Не по-малко от 10-15 долара.

И още доста други неща, за които в момента не се сещам. Аз лично този месец направих много повече пари от други рекламни източници отколкото от FB ads, що се отнася до POD. Има периоди в които капе( Януари - Март), периоди в които тече( Април - Септември) и периоди в които вали като изведро ( Октомври - Декември, особено последните два месеца). От POD печелят най-много хората, коите играят дългсорочно. Аз този декември месец си го подготвям малко или много от Април насам. Т.е. плащам повечко за реклама с по-малки марджини през годината, за да може последното тримесечение да ми излизат продуктите навсякъде по платформите, като тръгнат хората да пазарят с големите кошници.

Повече информация безплатно не ми се дава, който разбрал - разбрал. :)

Просто не забравяйте, че зад всяка успешна платена реклама, стоят редица неуспешни платени реклами, които не виждате - в случая с дропшипинга/POD, говорим за доста неуспешни реклами, които не виждате, защото при 1-2$ CPC в US и марджин 15$, печелившите реклами не никнат по дърветата. :)

ЕДИТ; Тъй като сигурно ще има хора, които ще питат - като цяло дропшипинг проектите по които съм работил досега са имали за цел да харчат 5-7 до 20к USD на ден за печеливш продукт. Защо? Защото когато напипаш печеливш продукт, до 2 седмици някой ти е откраднал видеото и почва и той да харчи по 5-10к на ден. До 3-тата седмица вече 5 човека рекламират продукта ти. Реално не можеш да ги хванеш всички с копирайт клеймове навреме. Т.е. целта е да изхарчиш максимално много пари за първите 2-3-4 седмици, докато станете прекалено много гарги на клона. След това реинвестираш част от направената печалба в търсене на други такива продукти.

Ако нямате възможност да харчите такива пари за FB реклама, единственото което ще направите е да помогнете с маркетинговото проучване на хората, които могат. :)

От поне 3 години цялото това нещо с дропшипинга е невъзможно за хора без опит и дълбоки джобове. Аз бях там когато се правеха конверсии по 1-2 долара от САЩ. Сега са по 15-20-30 долара в 95% от случаите.

Същото е и при POD, ако ползвате FB ads. Това което работеше преди, работи много по-рядко сега. И марджините са по-малки. Хората които в момента печелят от POD са хората, които са се адаптирали как да не разчитат на FB ads като главен източник на колд трафик.

И тъй като знам, че доста от по-интересните продукти се сорсват от Китай... който се хвърли на тази 'възможност' жална му майка. Забравете стоките да се довлачат до САЩ за под 20-30 дни. Качеството на доста от продуктите е много дискусионно. Ако продукта не се печата в САЩ, аз бягам надалеч.

Ползвайте Prtinful, Printify, CustomCat от аповете. И трите имат WooCommerce интеграция. Със Шопифай е по-лесно, но не са достатъчно фъгкави към скейлване. Така че ако искате да имате само един магазин и нула главоболия относно това да си го управлявате сами - Shopify + Rewind app-а от техния магазин и си имате магазин за 35 доалра на месец, който НЯМА КАК да счупите. WooCommerce е за хората, които искат да имат повече от 1 магазин на смислена цена. Или могат перфектно да си отстраняват WooCommerce проблемите.

Тези POD провайдъри имат интеграции към много други места/маркетплейси - това не е случайно. :)

Аз лично оценявам app-ове по следнич начин:
1. DJ( DesignJunction) от Printify - евтини продукти с качество на принт 7/10. Най-добър шанс са марджин и добра печалба на продажба + ползвайте Bella+Canvas, ако искате най-качествените бланкове. Аз също ползвам и Gildan, които са по-зле като материя, но са по-добре откъм кройка що се отнася до европейските предпочитания. Печатат малко по-големи като размери принтове от номер 2, 3 и 4 по-долу! Това за моя бизнес е уникално важно, може да не е за вашия.
2. MyLocker от Printify - същото като DJ, просто наличните цветове на бланкове са по-малко. Качество на принта 7.5/10. Цена - много малко по-добра от DJ. Аз лично предпочитам DJ заради разнообразието от цветове. Ползвам съм и двете, ползвам и двете, с плъни 5-звездни ревюта по моите шопове.
3. CustomCat - добра алтернатива ако искате да имате МНОГО РАЗЛИЧНИ продукти с един и същи дизайн на шопа ви като подкатегория. Те са реално MyLocker от Printify, просто си имат и свой собствен app, на който имат леко различни цени и доста повече продукти/варианти. Но не толкова добри мок-ъпи като същите им продукти в Printify( лично мнение).
4. Teelaunch - качествени принтове на ниска цена, много калпав и бавен съпорт и fulfillment на поръчки сравнено със всеки друг принт провайдър. Принт 7/10, съпорт 4/10. Но са с един от най-добрите цени. Все пак не бих ги ползвал, махнах се от тях, защото по празниците са отвратителни откъм време за изпълнение на поръчки.
5. Printful - голяма селекция от продукти, 7/10 принт на най-евтините им продукти, 8/10 принт на средноскъпите им неща и т.н. Инконсистентно качество. Но пък имат печатна фабрика в Латвия, ако продавате в ЕУ. Но пък чарджват ДДС или локалния данък в САЩ на всяка поръчка, което им прави повечето тениски/неща по 20$ и нагоре. Не съм фен, когато мога да внеса същата тениска за 11-12 долара от Printify с по-добра материя и същия по качество принт.
6. От другите провайдъри съм пробвал само T-shirts & Sons или каквито са там от UK. Качеството е прилично, единствените които са близки до размер до опция номер 1 DJ, но нямат тракинг кодове, така че за мен това е едно голямо НЕ.
7. WCFulfillment и PillowProfits са китайски app-ове. Т.е. пращат си стоките от Китай, печатат ги там и т.н. Всъщност първата може и да беше в Тайланд, но същата работа, пак през Китайските пощи минава. Понякога принтират много добре, но нямат quality control и ако има проблем с принта, ще го пратят въпреки всичко. Това е вярно за всички без Printful от горния списък, но просто при тези от Китай самия пре-контрол на процеса по принтиране не е толкова голям, не правят такъв обем като горните апове и процеса им е по-уязвим към грешки. Не съм фен.

Не съм пробвал AllOverPrint.it, но съм чувал и добри неща за тях. Някоя ако е - да сподели мнение. За Gooten/Printy6/Art of Where съм чувал смесени неща, което не ме кефи мен лично.

Ако потърсите в YouTube най-добрите print provider-и, ще ви излязат главно Printful, Printify, CustomCat. Информацията за всички е смесени, някои предпочитат едни, други други, но хората които предпочитат Prtinful не ги знам по колко си продават тениските, аз лично не мога да направя печалба като дам 20$ за принт на тениска и 2$ на PayPal и я продам тази тениска за 24$. Така че си ползвам Printify/CustomCat, където същите тениски идват по 12-14 долара.

Но всеки да си прави сметката. Аз лично съм проучвал въпроса със седмици/месеци, преди да си поръчам по няколко мостри от всяко място, и да преценя дали моя бизнес би сработил и как със всяко едно от тях. Т.е. ако изхарчите 200-300лв. за мостри е много по-лесно да се прецени.

Не вярвайте на информацията на хора, които печелят пари от афилиейт линкове. Има причина да са си сложили афилиейт линковете там - защото е много по-лесно да се печели от продаване на карти за към заровени съкровища, отколкото с откриване на заровени съкровища. :)
 
Последно редактирано:
Вдигам темата, с въпрос към хората ползващи Stripe.

Колеги всичко наред ли е акаунтите си в след известен брой транзакции. Дали страйп не се усещат за схемата и да блокират акаунтите?
 
Последно редактирано:
Ако след два месеца се случат нещата ще се извиниш ли публично?
"Не винаги става с надхитряне на системата, често пъти просто трябва да помолиш да те пуснат".

Ще се, но ако не се, ти ще си признаеш ли, че си досаден тъп спамер?


Очаквам признанието, че си тъп досаден спамер както се разбрахме.

П.П.: Наистина има индикации, че може и да се случи Stripe в България, но не мисля, че ще е преди Q2 тази година. А и като с всяка нова държава, ще има бета период само с покани и ще мине доста време докато услугата стане отворена за всички в България.
 
Тъй като получавам разни запитвания. Наскоро разбрах, че PaySera се ползва от българи, които имат Shopify магазини.
Вижте тук:


Мисля, че е добра и лесна алтернатива на "главоболията" със Stripe.
 
  • Like
Реакции: bioz

Горе