Sitemap за много страници

misho0

Member
Имам сайт който започна да има много страници, системата е CMS на vivaru за обяви. Няма вграден sitemap generator и ми направиха един php файл който като влезне гугъл бота или ръчно аз да генерирара sitemap.xml. Но от няколко дена в WMT виждам че имам 50 000 страници и ми дава грешка с препоръка да генерирам няколко sitemap. Дайте съвет как да постъпя...
 
От: Sitemap за много страници

Ами те ти препоръчват правилно..
Остави сайтмапа до 49 999 и го остави статичен, просто линкове, които да не се обновяват и го пусни в GWT.
После направи sitemap2.xml да генерира някак си от текущия момент натам и го прати и него. Само не знам как да стане този момент в твоя случай.
 
От: Sitemap за много страници

Имам сайт който започна да има много страници, системата е CMS на vivaru за обяви. Няма вграден sitemap generator и ми направиха един php файл който като влезне гугъл бота или ръчно аз да генерирара sitemap.xml. Но от няколко дена в WMT виждам че имам 50 000 страници и ми дава грешка с препоръка да генерирам няколко sitemap. Дайте съвет как да постъпя...

Ако искаш пусни скрипт-а за генерирането на sitemap-а тук (само премахни паролите, ако има такива в файла) и да видим, дали няма да можем да автоматизираме процеса по създаването на няколко sitemap-а :)
 
От: Sitemap за много страници

Опитът ми е повече от скромен, но все пак ще споделя. В момента ни изработват Google Sitemap за портал с доста повече от 50 000 страници.
Аз на своя глава опитах следните два инструмента:

1. Безплатно
Приставка за Гугъл Хром, която се фука, че няма ограничения в броя на индексираните страници, при генериране на XML sitemap и освен това намира дубликати и счупени линкове.

2. Платено
За тази програма се твърди, че е своеобразен шампион в това което прави, а именно - да генерира HTML, XML и RSS sitemaps и URL lists без лимит в броя на страниците. Ще сравня резултата от нейната работа и този на програмистите, които в момента ни правят сайтмап-а.
Може да се изтегли напълно функциониращо копие на това чудо, което върши работа за 30 дни и после ще поиска плащане - $69.

Със сигурност има и други, но това е което аз съм пипал.
 
От: Sitemap за много страници

Преди време ми препоръчаха следния сайта - http://www.check-domains.com/sitemap/
уж там ти генерира sitemap с неограничени страници.
За съжаление моят сайт, все още няма 50 000 бройки и не мога да ти кажа дали след опеделената цифра прави проблем :)
 

Горе