Sitemap на blogger

petrov_mm

Member
Здравейте, направих си блог в blogger и когато имаше три статии му направих sitemap. Sitemap направих с http://ctrlq.org/blogger/. Понеже имам добавени още 4 статии, трябва ли да изтрия стария sitemap и да добавя нов в Webmaster Tools?
 
От: Sitemap на blogger

най-добре си сложи нов sitemap: atom.xml?redirect=false&start-index=1&max-results=500 през google webmaster tools. Така ще те си индексират до 500 поста. Като стигнеш 500 поста, добавяш нов сайтмап като сменяш старт индекс 500, макс резълтс 1000.
Стария сайтмап си го остави
 
От: Sitemap на blogger

Като сравня моя sitemap и sitemap-а който си ми дал, са едни и същи.
Добре ли ще е да си го оставя така и нищо да не пипам, или да го изтрия и да го задам отново понеже ми пише, че имам само 3 индексирани URL адреса?
 
От: Sitemap на blogger

не знам точно как си сложил твоя sitemap, но това което ти давам е тип atom, този сайтмап от http://ctrlq.org би трябвало да е тип xml.
Доколото се сещам кода, който ти генерира сайта го слагаш в customer robots.txt през blogger, след това задаваш през webmaster tools разширение sitemap.xml (там където ти е полето add/test sitemap). Този код, който ти давам го слагаш директно през wmt като разширение. Новият сайтмап ще ти излезе от типа atom.
Няма проблем да оставиш стария и да добавиш нов сайтмап. Ако имаш още проблеми мога да ти пиша довечера на лс как да го оправиш
 
От: Sitemap на blogger

Сложих твоя sitemap, директно през wmt като разширение. Сега ще видя дали ще индексира страниците.
Благодаря за помощта, ако има нещо друго пак ще питам.
 
От: Sitemap на blogger

повече информация за sitemaps може да намериш тук. По принцип и двата вида sitemap би трябвало да дават един и същ резултат, разликата е единствено начина, по който се създават. Все пак atom/rss feed е може би по-практичния вид за блог. аз лично съм събмитнал и двата, всичко си се индексира и няма проблеми, нито конфликти помежду им.
 
От: От: Sitemap на blogger

Моля всеки, който може да ми помогне!!!От няколко дни пуснах блога си, но вместо да го правя видим за чичо гуугъл аз мисля, че го правя невидим. Блога ми е: www(dot)unitedfanblog(dot)blogspot(dot)com!Единственото, което добавих е meta tags description and keyword. Вярно че блога ми е на 3 дни но все пак мисля,че трябва досега чичо Г да е индексирал страницата ми с 3 поста в нея. Благодаря предварително на всички, които ще пишат!!!
 
От: Sitemap на blogger

доколкто виждам ти е индексиран адреса на блога, както и поста от 26ти. новите два не са. ако не си сложил сайтмап, сложи. иначе можеш ръчно да добавиш url-a на новите два поста. това става от тук. другото което е: оправи си настройките custom robtos header tags
 
От: От: Sitemap на blogger

Ей това е тънкия момент-не знам как да си направя sitemap.Иначе как разбра, че ми е индексиран адреся?Притеснява ме следното-когато в началото ме пита за title написах UnitedFans blog след което реших, че не ми хареса и написах Manchester United blod и разни други там. Мислиш ли, че това е проблем,че съм сменил title-а
 
От: Sitemap на blogger

ами ако се зачетеш малко по-нагоре в темата, ще разбереш. и при двата случая ти трябва профил на блога в google webmaster tools. там отиваш на sitemap, add sitemap и добавяш разширението atom.xml?redirect=false&start-index=1&max-results=500, тестваш и ако всичко е ок, пращаш. това е доста по-лесния начин. как да разбереш, кое ти е индексирано - пишеш site:"url на блога", така ти излизат страниците, които са вкарани в гугъл, т.е са видими. гугъл ти индексира url-a на блога/поста - при твоя случай ще излиза старото име, докато не мине гугъл бота отново и види новото. това може да отнеме няколко дни.
 
От: Sitemap на blogger

ето стъпка по стъпка как се добавя сайтмап:

1. Отиваш на www.google.com/webmasters/tools/
2. Ако не е създаден автоматично профил на сайта, отиваш на add a site горе вдясно и правиш
3. Влизаш в профила на сайта и отиваш на Optimization-->sitemaps
4. Даваш add/test sitemap горе вдясно
5. автоматично ти излиза адреса на сайта - веднага след него в полето за писане се вкарва atom.xml?redirect=false&start-index=1&max-results=500
6. test sitemap - резултат - няма грешки, даваш submit sitemap. готово!

Втори начин:
1. отиваш на http://ctrlq.org/blogger/
2. вкарваш url на блога даваш generate sitemap
3. копираш кода и отиваш в блогър, search preferences -->enable custom robots.txt-->пействаш кода и даваш сейв
4. Следваш съпките от 1 до 6, като на 5 точка вкарваш sitemap.xml в полето след адреса на блога
 
От: От: Sitemap на blogger

Още веднъж благодаря за бързия отговор. Направих го по първия начин. Test sitemap-няма грешки!Дадох submit и готово. Благодаря!
 

Горе