Smazan sym ;(

ZzZaPyr

Member
dnes razbrah smisyla na izrazite "umstven trud" i "psihologi4eksa umora".

ne znam na kakvo se dulji, no za purvi put ot sigurno 2 godini shte zaspq v 22:30... Smazan sym, a kato si napravih ravnosmetka ne sym pravil koi znae kakvo natovarvashto prez denq. Moje bi se dulji na fakta 4e zapo4nah bez kafe, moje bi zashtoto stanah v 8 sutrinta a ne kakto obiknoveno v 12, moje bi zashtoto si izbodoh o4ite s edna statiq, moje bi se dulji na fakta 4e imah kontrolno i se spukah da u4a posledniq den i glavata mi shteshe da se prusne. A moje bi prosto, zaashtoto poslednata sedmica nqmam 1 minuta svobodno vreme. Sutrin - blogovete, sledobed u4ilishte, ve4er-blogovete. Nqmam e minutka da po4ina, da gledam film, da legna da se opuna dori...
Imam 4uvstvoto 4e shte se prusna, shte eksplodiram. Za tova pisha tozi post - da se opla4a. Moje bi trqbva da si zema 1-2 dena po4ivka i da ne se zanimavam s nishto, no surce ne mi dava da go napravq... Kakto i da e... Izvinqvam se 4e vi tovarq s moite gluposti, no taka sqkash mi olekva pone malko...

Izvinqvam se za nesvurzaniq tekst koito syzdadoh toku shto, no nqmam sili da mislq, kamo li da pisha gramotno i ot4etlivo, izvinqvam se i za latinicata no komputyryt mi izbra nai-podhodqshtiqt moment da se izgavri s men...

Blagodarq vi i Leka nosht !

P.S.preporu4aite nqkoe hap4e za glava s burzo i efikasno deistvie
 
1-2 почивка е добра идея но след това не се връщай на старите си темпове.Дори и с почивка след време пак ще се почустваш така.Явно натоварването ти идва в повече и затова те съветвам да го намалиш.Намали си работата по блоговете и си оставяй повече свободно време.По нататък когато не си толкова зает може да почнеш да работиш по тях както сега но определено ако поддържаш такива темпове ще изпушиш.
 
И аз съм така откакто свърши стачката.Всеки учител дава големи домашни уш да ни е по-лесно,уроци,домашно,за матура уча ,за изпити.На ден имам около 1-2 часа няма и толкова свободни и през уикенда 4-5 часа...А и повече от 6 часа не съм спял сигурно 3-4 седмици.Всеки ден ме боли главата,а до преди месеци незнаех какво е чувството да те боли глава...
 
оф боже , общо взето нищо не е станало ...
като почнеш да ходиш на работа , да ставаш в 6 и 30 , всеки ден да се разправяш с различните шефове , колеги и клиенти , да седиш по 10 чана на компютъра (и то това само в службата), да се прибираш към 8 -9 вечерта и да продължаваш с твоята си работа (блогове , сайтове и друга допълнителна работа) ... ето тогава вече мога и да ти кажа нещо успокояващо , но за сега нямаш чак такава нужда ...
 
ZzZaPyr каза:
dnes razbrah smisyla na izrazite "umstven trud" i "psihologi4eksa umora".

ne znam na kakvo se dulji, no za purvi put ot sigurno 2 godini shte zaspq v 22:30... Smazan sym, a kato si napravih ravnosmetka ne sym pravil koi znae kakvo natovarvashto prez denq. Moje bi se dulji na fakta 4e zapo4nah bez kafe, moje bi zashtoto stanah v 8 sutrinta a ne kakto obiknoveno v 12, moje bi zashtoto si izbodoh o4ite s edna statiq, moje bi se dulji na fakta 4e imah kontrolno i se spukah da u4a posledniq den i glavata mi shteshe da se prusne. A moje bi prosto, zaashtoto poslednata sedmica nqmam 1 minuta svobodno vreme. Sutrin - blogovete, sledobed u4ilishte, ve4er-blogovete. Nqmam e minutka da po4ina, da gledam film, da legna da se opuna dori...
Imam 4uvstvoto 4e shte se prusna, shte eksplodiram. Za tova pisha tozi post - da se opla4a. Moje bi trqbva da si zema 1-2 dena po4ivka i da ne se zanimavam s nishto, no surce ne mi dava da go napravq... Kakto i da e... Izvinqvam se 4e vi tovarq s moite gluposti, no taka sqkash mi olekva pone malko...

Izvinqvam se za nesvurzaniq tekst koito syzdadoh toku shto, no nqmam sili da mislq, kamo li da pisha gramotno i ot4etlivo, izvinqvam se i za latinicata no komputyryt mi izbra nai-podhodqshtiqt moment da se izgavri s men...

Blagodarq vi i Leka nosht !

P.S.preporu4aite nqkoe hap4e za glava s burzo i efikasno deistvie

Аз съм така от 2 години (3та вече). Добре дошъл в клуба! :lol:
Само не намаляй съня под 5 часа, че става спек. :twisted:

п.п. Моята рецепта е кафе + аспирин. Стабилна закуска сутрин, много лек обяд и лека вечеря. Ако караш с нормалния цикъл на хранене само ще спиш.
 
Един съвет...не мислете начини как да се възстановите след доста часове работа и малко сън.Всичко това влияе на здравето и след някоя друга година ще го усетите.Никой не може да ме убеди че има работа по важна от здравето му.По добре да се кара със нормални темпове и работата лека полека да става отколкото да се смажете докато сте млади и след това да си търсите здравето.То колкото и пари да сте изкарали неможете да си го купите така че се замислете за последствията от това което правите.
 
fdsf

ех успокоих се, помислих че само аз съм "откачалката" дето разузнава :lol: докато другите спят. Още повече че сега се мъча да започна в тая сфера, блогчето ми е супер ама имам проблеми с search engine optimization не мога да премина крачката да видя някакъв актив а вече един месец имам блог.. та това ми докарва допълнителни главоболия и тн...
така е човече, уча за изпити, за даскало, за частно у-ще отделно, а след като прибавим излизането с приятелката и после четенето, кюренето пред монитора.... незнам как не съм почнал дрогата :lol:
Имам чувството че колкото по-голям мерак имам да се занимавам с това и да ми потръгне, толкова повече работата се ебав*а :( ... ще се мъча още известно време докато не мина границата и ако не стане вече въобще няма да си пропилявам времето за почивка....
 
Re: fdsf

cashes каза:
ех успокоих се, помислих че само аз съм "откачалката" дето разузнава :lol: докато другите спят. Още повече че сега се мъча да започна в тая сфера, блогчето ми е супер ама имам проблеми с search engine optimization не мога да премина крачката да видя някакъв актив а вече един месец имам блог.. та това ми докарва допълнителни главоболия и тн...
така е човече, уча за изпити, за даскало, за частно у-ще отделно, а след като прибавим излизането с приятелката и после четенето, кюренето пред монитора.... незнам как не съм почнал дрогата :lol:
Имам чувството че колкото по-голям мерак имам да се занимавам с това и да ми потръгне, толкова повече работата се ебав*а :( ... ще се мъча още известно време докато не мина границата и ако не стане вече въобще няма да си пропилявам времето за почивка....

Аз не уча в извън учебно време, но пък пак не е малко дето седя буден в у-ще.. :lol:
Човек, не се отказвай, защото без значение колко не върви едно нещо, живота ще, не ще, си дава своето рано или късно.
:wink:
Мислил съм си, че ако го карам по-"дзен" мога да си спя по 5-6 часа и да си живея пълноценно. От доста време карам с тази мисъл и до сега не съм се сблъскал с феномена на перманентната умора. :roll:

EzRoLiT, както гласи една стара поговорка "Човека е инженер на своето собствено унищожение.".
Дали ще се съсипем от работа, секс, деградация или скука (или каквото и да е друго) не виждам каква разлика има.
А и не забравяй, че на човек му трябва по-малко от минута за да се прости с живота си. Така, че за къде да се пазим?! :lol:
 
Re: fdsf

yMladenov каза:
EzRoLiT, както гласи една стара поговорка "Човека е инженер на своето собствено унищожение.".
Дали ще се съсипем от работа, секс, деградация или скука (или каквото и да е друго) не виждам каква разлика има.
А и не забравяй, че на човек му трябва по-малко от минута за да се прости с живота си. Така, че за къде да се пазим?! :lol:
Съсипването от секс го пожелавам на всеки :wink:
Вярно е че незнаем какво ще стане утре и всеки може да си отиде за 1 миг.Обаче така ли трябва да си живееш живота - постоянна умора,главоболие и всички неща които колегите изписаха досега.Поне за мен е по добре да човек да кара със по леки темпове(свързано със работата) и да не пропилява най хубавите години от живота си.Повечето тук сме от 18 до 25 годишна възраст и сега ако се съсипем от бачкане какво остава за след това.Работа винаги ще има и ако намериш начин и да не спиш пак няма да ти стигне времето така че няма смисъл да не отделим 2-3 часа повече за сън.Да излезеш със приятели,да спортуваш нещо е доста по полезно и приятно отколкото да се заровиш във оптимизацията на даден сайт(примерно).Вместо да свърша работата за 1 ден ще я направя за 2 и не вярвам да ми се срине всичко ако направя това :D .

Пък и вярно че нищо не се знае ама ако нищо не ти се случи как се виждаш след 10-15 години - то не само това съсипва човека но е един от основните фактори.По добре да не съм толкова богат и да мога да се наслаждавам на живота с пълна сила отколкото да се заровя пред пц-то по цял ден и да къртя пари.Реално наистина има такива дни в които трябва да направиш жертви и да се лишиш от няколко часа (или изобщо) от сън и други неща, но систематично ако е не е добре.Разбира се всеки избира сам начина на живот просто това е моето мнение за нещата.

Успех на всички и нека един ден парите работят за вас, а не вие за тях(copyright..един доста известен човек) :D
 
gfdg

yMladenov, не съм много запознат с философията на Дзен :) макар да знам от обща култура че е по-древна от Йога и по-лесна :) от това което казваш разбирам че ако съм оптимист 5-6 часа спане ми стигат така ли ? отдавна беше времето когато бях непоправим оптимист.. липсва ми :?

П.С. харесаха ми нещата които написа, преди около 2 години мислех по същия начин почти.. Прав си че няма от какво да се пазим, животът е "най-крехкото" нещо.
 
EzRoLiT, поздравявам те за поста. :)
Истината е, че макар и да спя по 5-6 часа, активно работя едва по пет на ден. Останалото време отива в продажби (странична дейност, накратко) уиски и тем подобни занятия. :wink:
А що се отнася до преработването, то може би си е преработване ако е насила. Дали ще играя покер до 5 сутринта или ще работя по сайт, това няма значение за мен, защото и двете ми носят еднакво удоволствие.
И да, много е важно да не се занемарява социалния живот, бизнесмени сме все пак. :wink:

cashes, а теб те поздравявам за това, че си първия човек в този форум, който открито се съгласява със мнението ми по даден въпрос. :lol:
Честно казано, философиите от будистката сфера не ми допадат, защото дълбоко в будизма е заложена и движещата сила на комунизма, но това е друга тема..
Дзен е спокойствието на съзнанието. Понякога като трябва да мина през 2 офиса ми капе косата от нерви и за 5 часа съм вън от играта. Защо пък да не превърна търченето по срещи в разходка със бизнес цел.. винаги има какво да се види, но едва когато съзнанието е в покой, има време да се огледаме. :)

С месеци съм карал, съчетавайки училище, търговия и уеб разработки. И съм твърдо убеден, че благодарение на спокойствието в мен, съм се забавлявал, научавал съм нови неща и (най-важното) здравето ми е камък.

Та, накратко, това исках да кажа със "дзен". :wink:
 
Митака каза:
Мотивация, концентрирана работа и често почивка и кафе с цигарка = продуктивност по български :wink:

Амин! :D

п.п. И един въпрос - има ли хора във форума, които се занимават със СЕО и не са пушачи? Аз като не познавам много хора от ИТ бранша, които са въздържатели. :wink:
 
yMladenov твърдо съм против цигарите. Веднъж минеш ли 100 кг та бариера в залата цигара не ти трябва :)

EzRoLiT Живея в подобие на град където 500 лв си е добра заплата.. карам мотор отпреди 20 години вместо японска машина, квито карат богатите дрислювци които по цял ден оправят прическите и пилят ноктите. да ти кажа че нямам време да спя.. Спането за мен на този етап е необходимост, гледам просто да спя толкова че да нямам проблеми. Не говоря за това с което се занимаваме а по принцип (през деня се забавлявам и правя каквото трябва, а през през нощта уча). и го правя не за да видя колко мога да я карам така, а защото знам че ако постигна нещо, ще съм го постигнал сам, без портфейла на мама и тате... и когато седна на нещо с 2 гуми и 180 коня под резервоара, с една чанта с пари и духна нанякъде без посока, тогава ще знам че АЗ съм го направил! :wink:
 
cashes много добре те разбирам за какво говориш.И при мен е така само дето звяра не е на 2 а на 4 колела.Аз също искам да постигна нещо сам и знам че ще го направя.Единственото което незнам е кога ще е това :) .Предполагам всеки иска да си изкара парите със честен труд и след това да им се наслаждава,а не да бъхти като вол цял живот и накрая остава с пръст в ..устата понеже държавата ни е скапана.Никой не иска да работи по 10-12 часа на ден за 400-500 лева които в наши дни нищо не са.

Аз по скоро имах в предвид че не е хубаво така да се преуморява защото повечето момчета ( и момичета разбира се да не се обидят ;) ), учат и/или ходят на работа и няма как да се съчетава всичко без правилната почивка. Все някое от тия неща с които се занимаваме ще изостава във малка или голяма степен.Говоря го от личен опит защото и аз преди време спях по много малко и си бях разработил такъв график, че направо сега се чудя как съм издържал.

Поздравявам те за това че искаш да постигнеш нещо сам и работиш по въпроса,а не да чакаш на готово.Просто мисля че същото може да го постигнеш и без да се смазваш просто ще отнеме повече време.Не може да не се съгласиш че от всичките ти занимания през деня и след това ученето през нощта не ти се отразява.Смятам че е по добре да се наблегне на едно нещо и след известно време да на другото или да се балансира по някакъв начин.Но всеки човек си знае възможностите и решава как и какво да прави.Успех на всички които знаят какво искат от живота и се борят да го постигнат :wink:

П.С
И аз не пуша и съм твърдо против тях :D
 
колкото и е*бано да ми се струва положението с парите понякога (по-точно с липсата им), съм благодарен че съм такъв какъвто съм. В противен случай нямаше да виждам нещата както сега ги виждам, и много ценни неща (не кинтите) щях да имам за даденост. Мисля че това за което ме поздрави не се отнася за мен или за още 1-2ма тук, а за теб и всички останали... , смисъл няма мамчовци тук поне на пръв поглед. доста се ровя тук и както гледам само интелегентни млади хора има.. ;) Ех стига размишления вече че станало пак 4 часа :lol: сега пиша на няколко големи ракии :lol: учудващо нямам грешки
 

Горе