Smowtion - Проверена алтернатива / допълнение на AdSense

rtsoft

New Member
Здравейте,
Видях, че няма тема за Smowtion все още, а мрежата може да е една добра алтернатива или допълнение към AdSense.
Ползвам ги от няколко месеца (ниша развлечения), предимно за трафика от страни като Китай, Индия и т.н. За страни като тези eCPM достига $0.8, което е сравнително добре според мен.

Рекламите им са смесица от CPC/CPM/CPA, като последните допринасят най-много за висока eCPM.

Винаги са били точни с плащанията, съпорта им е отзивчив. Обновяването на статистиките обаче става доста бавно, а някои се оплакват от занижени импресии. Има работещ филтър за категориите реклами, показвани на сайта ви. Друг плюс е възможността да блокирате всеки един от банерите (добавен от максимум 2 седмици), показвани на сайта.

За сайтове на български не знам как се представят, но нищо не ви пречи да ги пробвате за няколко дни (най-добре 2 седмици, тъй като твърдят, че толкова време отнема оптимизирането на рекламите за максимални приходи от сайта ви). Ето как се представят при мен:
Статистиките са от една и съща 300x250 рекламна позиция, горе-долу еднакъв брой посещения всеки месец:

AdSense: €48.82
1zfsi15.jpg


CPMStar: $93.78
2rcmyva.jpg


ValueClick: €78.6
2jb2t1u.jpg


Xtend: $16.23
micpyu.jpg


Smowtion: $164.06
24gnmue.jpg


Разликата не е малка, особено ако имате повече трафик.

За регистрация:
https://publisher.smowtion.com/users/signup/afnn - афф. линк, получавате 80% Revenue Share :p

https://publisher.smowtion.com/en/users/signup/ - обикновен линк, получавате 60% Revenue Share
 
Последно редактирано:
От: Smowtion - Проверена алтернатива / допълнение на AdSense

25 000 клика за 165 долара
са си малко, но все пак общия приход е повечко
мерси и от мен

и все пак парите от къде идват от ЕС ли са
 
Последно редактирано:
От: Smowtion - Проверена алтернатива / допълнение на AdSense

25 000 клика за 165 долара
са си малко, но все пак общия приход е повечко
мерси и от мен
Не са малко, това си е подигравка.
За тези кликове в адсенс получавам дооооста повече.
За сведение само въпросната мрежа пуска реклами в гугъл,нали сте
наясно че там плащат едни други пари за същата реклама.
Така че и за допълнение не стават.
 
От: Smowtion - Проверена алтернатива / допълнение на AdSense

Не са малко, говорим за ниша развлечения / игри, където монетизирането е трудно. А и забележете трафика, за който съм ги използвал - Китай, Индия и т.н. Сами можете да видите как се представя AdSense на същата позиция, за същия период от време, със същия трафик. Не мога да покажа кликовете, но са толкова, че и $0.01 не се падат на клик.
Програмата дава възможност на издателите да блокират всеки един от банерите, който се показва на сайта. Има си и филтър за категориите реклами, които се показват. Ако си поиграете ще отсеете тези, които не конвертират или плащат малко за конверсия - личи от километри, само по банера.
 

Горе