SMS плащане за videostream

glndrk

Well-Known Member
Чудя се дали има някакъв скрипт, които да пуска видео само когато е направено плащане с СМС (или евентуално с Paypal.)

Срещали ли сте нещо подобно?
 
От: SMS плащане за videostream

Понеже не намерих конкретно решение, а то едва ли има такова, защото идеята ми е по-разширена.
Ще посоча какво точно имам като идея, за да ми предложите оферта за изработването му.

1. Системата трябва да кепчва то видеострима и да го качва/изобразява в сайта (примерно поне веднъж на 5 минути) това е с цел винаги да има актуален thumbnail
2. За да се гледа стрима, трябва преди това да е платено за него:
a) чрез СМС
b) чрез PayPal
Това значи че евентуално, трябва да се правят някакви проверки на СМС код и PayPal
3. Истинския стрим трябва да е скрит, евентуално да се генерира някакъв ключ към него.
4. Идеята е след плащане, да може да гледаш определен период от време, примерно 1,2,3 дена и после наново

Приемам оферти на лична, като ме интересува цена и срок на изпълнение...
 
От: SMS плащане за videostream

Проверка на смс код : http://help.mobio.bg/show31
е точно това ти трябва


Потребител прави опит за достъп до съдържание на Вашия сайт, изискващо заплащане и получава съобщение с указание да изпрати SMS съобщение до определен номер със специален текст.
Потребителят изпраща SMS съобщение до определен SMS номер със специален текст.
Mobio.bg обработва изпратеното съобщение и генерира уникален код за достъп. Кодът за достъп се изпраща в рамките на минута до мобилния телефон на потребителя.
Потребителят въвежда полученият код в специално създадена на Вашия сайт форма за проверка на кода.
След въвеждане на кода от страна на потребителя Вашият сайт се свързва със сървъра на Mobio.bg за проверка на кода.
При успешна проверка потребителят получава достъп до исканото съдържание.

Допълнителни възможности: задаване на различна валидност на генерираните кодове, генериране на тестови и служебни кодове за достъп.

Примерно приложение: защитаване на достъп до част от сайт. От потребителите се изисква да въведат SMS код при опит за достъп до определена част от сайт. Кодът се получава след изпращане на SMS до някой от кратките номера
 
От: SMS плащане за videostream

Проверка на смс код : http://help.mobio.bg/show31
е точно това ти трябва


Потребител прави опит за достъп до съдържание на Вашия сайт, изискващо заплащане и получава съобщение с указание да изпрати SMS съобщение до определен номер със специален текст.
Потребителят изпраща SMS съобщение до определен SMS номер със специален текст.
Mobio.bg обработва изпратеното съобщение и генерира уникален код за достъп. Кодът за достъп се изпраща в рамките на минута до мобилния телефон на потребителя.
Потребителят въвежда полученият код в специално създадена на Вашия сайт форма за проверка на кода.
След въвеждане на кода от страна на потребителя Вашият сайт се свързва със сървъра на Mobio.bg за проверка на кода.
При успешна проверка потребителят получава достъп до исканото съдържание.

Допълнителни възможности: задаване на различна валидност на генерираните кодове, генериране на тестови и служебни кодове за достъп.

Примерно приложение: защитаване на достъп до част от сайт. От потребителите се изисква да въведат SMS код при опит за достъп до определена част от сайт. Кодът се получава след изпращане на SMS до някой от кратките номера

Това би могло, да стане. Обаче проблемът е, че след като веднъж получи достъп до стрима http://myvideo.com/avistream.wmv следващия път просто ще си ползва адреса и ще си го гледа без СМС :)
Отделно остава и въпроса за PayPal...
 
От: SMS плащане за videostream

Това би могло, да стане. Обаче проблемът е, че след като веднъж получи достъп до стрима http://myvideo.com/avistream.wmv следващия път просто ще си ползва адреса и ще си го гледа без СМС :)
Отделно остава и въпроса за PayPal...

Едва ли мобио ще оставят всеки да прави каквото си иска само срещу един смс. Работил съм с тях и съм доволен. Отделно могат да напишат скрипт за нуждите на клиентите си
 

Горе