Space.bg живи ли са ?

C.Cenov

Well-Known Member
Здравейте,
имам един домейн при space.bg на които искам да пренасоча dns-ите, но системата им до колкото си спомням изискваше това да стане от техен администратор, а и даже не мога да се логна (отново имат някакви проблеми със сайта си). Вчера по-обяд им писах емайл да ги пренасочат и имам чувството, че чакам писмо от умрял..
 
От: Space.bg живи ли са ?

Обади им се по телефона, така може да си чакаш ...
 
От: Space.bg живи ли са ?

На телефона вдига една жена, която няма много общо с техническата поддържка, но все пак по-добре звънни по телефона и разпитай нещо.
 
От: Space.bg живи ли са ?

На телефона вдига една жена, която няма много общо с техническата поддържка, но все пак по-добре звънни по телефона и разпитай нещо.

Мислех да им дам време до понеделник, понеже си викам че събота и неделя им е day off така или иначе не ми беше спешно понеже A записите са пренасочени, но неочаквано преди малко ми върнаха емайл, че са ме обслужели :). Чудно ми беше дали фирмата все още предлага някаква поддръжка щото то самият им сайт - не личи, аз лично от година не съм се логвал успешно, винаги ми връща някаква грешка.
 
От: Space.bg живи ли са ?

Честно да ви кажа и аз вече не смея да си държа домейните там и ги трансферирах, но новата им система и новият им сървър (да чукна на дърво) са супер... значи те ползват някакви готови продукти - cPanel всички го знаят, но обслужващата система по акаунтите според мен се вкарва за първи път в България и направо супер изглежда... чувствам се като цар :) http://www.whmcs.com/ - ето това е. Интегрирали са я на 100% в техния сайт, само някои пасажи не са преведени от английски, cPanel също е на английски... иначе в момента в Space.bg май работят двама човека, на които им имам вяра откъм техническа поддръжка, но международният канал е само 2 Mbit.. не мога да включа Cloudflare.. така че ако още няколко човека избягат, няма да имам против :mrgreen: Не знам как може ICN да са в същия технически център и да имат международни канали по 100 MBit на сървър , а Спейс БГ да се подмотават... силно се надявам Interoute да се смилят над тях и да им увеличат канала, то е смешно.. 2 MBit :(
 
От: От: Space.bg живи ли са ?

Честно да ви кажа и аз вече не смея да си държа домейните там и ги трансферирах, но новата им система и новият им сървър (да чукна на дърво) са супер... значи те ползват някакви готови продукти - cPanel всички го знаят, но обслужващата система по акаунтите според мен се вкарва за първи път в България и направо супер изглежда... чувствам се като цар :) http://www.whmcs.com/ - ето това е. Интегрирали са я на 100% в техния сайт, само някои пасажи не са преведени от английски, cPanel също е на английски... иначе в момента в Space.bg май работят двама човека, на които им имам вяра откъм техническа поддръжка, но международният канал е само 2 Mbit.. не мога да включа Cloudflare.. така че ако още няколко човека избягат, няма да имам против :mrgreen: Не знам как може ICN да са в същия технически център и да имат международни канали по 100 MBit на сървър , а Спейс БГ да се подмотават... силно се надявам Interoute да се смилят над тях и да им увеличат канала, то е смешно.. 2 MBit :(

Whmcs въобще не е нова система, поне още 4/5 хостинг фирми освен нас я ползват и то от година и половина нагоре. :)
 
От: Space.bg живи ли са ?

В момента спират стария хостинг и преминават изцяло на сървъри с Cpanel, да чукна на дърво новите сървъри до момента имат само 10 мин. минути прекъсване за 2 месеца от както съм там. Техническата поддръжка отговаря бавно защото интегрирали новите системи и били много заети поне така казват.
 
От: Space.bg живи ли са ?

Всъщност към момента е един сървър, предишната система е била разпиляна на 12 сървъра :)shock:), така че те имат готовност ако се натовари новият s1 да пуснат и s2.. Иначе хората са си там в работно време и могат да ти свършат работа, в събота и неделя май е по-рехаво положението, но пак има комуникация чат-пат :)

Не знам, аз все се надявам, че зад Space.bg стои сериозна фирма като CNSYS и няма толкова лесно да си оставят магарето в калта.. все пак съществува от 15 г., пък знае ли човек :(

Иначе е похвално, че и други компании ползват същата система за управление на хостинга, поне вече Space.bg са си направили така нещата, че ако решат да се откажат от тоя бизнес май по-лесно могат да го продадат...
 
От: Space.bg живи ли са ?

Не знам, аз лично досега съм ползвал Space.bg, ICN, TopHost, Host.bg, CBOX, ICD Soft, PowerHost, Superhosting.bg, тази система за първи път я виждам, но е много добра... интегрирали са я и със cPanel в Space.bg, т.е. може да си сменяш паролите и да си наблюдаваш трафика през WHMCS.
 
От: Space.bg живи ли са ?

До, колкото имам наблюдения space.bg ползват техен контролен панел, поне преди няколко години беше така. WHMCS не е много гъвкав но пък е един от утвърдените билинги за хостинг фирми, които нямат възможност да си направят собствен билинг.
 
От: Space.bg живи ли са ?

До, колкото имам наблюдения space.bg ползват техен контролен панел, поне преди няколко години беше така. WHMCS не е много гъвкав но пък е един от утвърдените билинги за хостинг фирми, които нямат възможност да си направят собствен билинг.

В момента ползват cPanel и стандартна архитектура. Иначе WHMCS е широко използван и поради тази причина от 2 седмици насам, cpanel официално обявиха партньорство с тях.
cPanel & WHMCS Partnership to Provide The Most Complete Web Hosting Billing and Control Panel Solution On The Market

cPanel & WHM (WebHost Manager) is a control panel for the Linux operating system, allowing hosts, resellers, and end-users to work with their hosting accounts through a web-based browser. WHMCS (WebHost Manager Complete Solution) is a system that turbo-charges the provisioning of new accounts, client management, billing and support.

But while these two key-players of the web hosting world are often used together by millions of users worldwide, their distinct, separate nature previously forced hosts to use both tools separately to manage a single account. This adds to the administrative workload within a web hosting company, increasing expenses and affects the company’s ability to deliver fast and responsive customer service.

These two web hosting industry leaders are coming together. With the goal of creating a more integrated solution for web hosting providers, cPanel, Inc., and WHMCS Ltd. have recently announced a new partnership to deliver a more cohesive solution that includes both control panel functionality and billing.
 

Горе