SubDomain на VPS с панел WEBUZO

D.Ivanov

Well-Known Member
Незнам дали е в мен проблема, че не съм спал от няколко дена, но предполагам, че е :).

Ситуацията е следната: Искам да си създам SubDomain на webuzo-то, но нещо не ми се получава. Има някав шибан гайд в нета дето не ми помага изобщо. Та въпросите са ми:

1. От Add on domain ли го добавям?
2. В коя директория се слага? Трябва ли да е в основният сайта?!?
3. На Digital Ocean VPS съм, трябва ли оттам да се бара нещо по DNS-а им. Предполагам, е не, няма логика поне за мене :).

Ако някой може да помогне ще съм много благодарен.
 
Незнам дали е в мен проблема, че не съм спал от няколко дена, но предполагам, че е :).

Ситуацията е следната: Искам да си създам SubDomain на webuzo-то, но нещо не ми се получава. Има някав шибан гайд в нета дето не ми помага изобщо. Та въпросите са ми:

1. От Add on domain ли го добавям?
2. В коя директория се слага? Трябва ли да е в основният сайта?!?
3. На Digital Ocean VPS съм, трябва ли оттам да се бара нещо по DNS-а им. Предполагам, е не, няма логика поне за мене :).

Ако някой може да помогне ще съм много благодарен.


1. Добавяш го като аддон домейн кръстен subdomain.domain.com

2. то автоматично си я слага (не е нужно да я пишеш - би трябвало да работи и извън www директорията)

3. има логика да се бара днс (ако панела ти се грижи за днс - ползваш днс вътре във впса) като създадеш събдомейна той автоматично се анонсира като A - name в днсите и се обслужва, ако ползваш външен днс трябва ръчно да добавиш A name сочещ към ip адреса на vps


в днс трябва да имаш Aname и там пишеш събдомейн и после ип

никога не ръчкайте преуморени освен ако не е спешно
 
ttl (time to live) и на днс който ползваш ти от интернет доставчика ти преди да ъпдейтнат информацията от днса на дигитал оушън който да насочи събдомеина към ипто (поне него рабрах че ползваш)

сложи си гугълските днси на твоя рутер или на интернет конекшъна ръчно
8.8.8.8
8.8.4.4

така ще виждаш ъпдеитите като трябва и навреме
 

Горе