SuperHosting Наглост в действие!!!

От: SuperHosting Наглост в действие!!!

Ама що така ми мязаш на платенп плювач, от години викаш си ндедоволен от СХ и къф го дириш пак при тех,,,
Оправи си сайтовете и недей да плюйш, ами ти си изберих къде да хостваш и на какъв план

Штях да напиша сумата нешта но достатчно ми е да ти го напишъ по свои правЪпис.

Ни сам платенп плювач тогЪа зъ парви пат ги ползвах и станах много разочароВЪН ниКОа не сам ги ползвЪл 1 годъна

Ни си добри с очните си ябъЛчи кЪдААА псъаааммм ейй ларжжж..

недей да плюйш" Ухохоо къде видя да плюя ???????????

Ползвай ги щом си доволен от тях никаде не съм написал НА някой да не ги ползва. Просто аз станах "нидиволиенн".

Някаде да съм писал "ХОРАААААААААААА не ги ползваитееее тияяяя Алчнниии КОПИЕТА ЗА пари? "

Ако някой е доволен от нещо а пак друг " някой " е не.!.доволен ти къв си , че да кажеш на някой да ги ползва ? Тука доста се знаят и се подкрепят някой "са и брачеди някои па и баджанаци" Хихх бее меде

Какви сайтове да оправя ? 10 файла ( не съм ползвал готова система ако това искаш да знаеш (бях на ниският план) но това пречи ли на нешто да питам?

Ставаа дума за процесорно време а всеки знае как е там при тях.Аз не ги ползвам вече и не ги "псувам " критикувам" просто не ми дадоха отговор защо сайта ми превишава процесорно време като сайта

е видим само за мен
 
От: От: SuperHosting Наглост в действие!!!

Штях да напиша сумата нешта но достатчно ми е да ти го напишъ по свои правЪпис.

Ни сам платенп плювач тогЪа зъ парви пат ги ползвах и станах много разочароВЪН ниКОа не сам ги ползвЪл 1 годъна

Ни си добри с очните си ябъЛчи кЪдААА псъаааммм ейй ларжжж..

недей да плюйш" Ухохоо къде видя да плюя ???????????

Ползвай ги щом си доволен от тях никаде не съм написал НА някой да не ги ползва. Просто аз станах "нидиволиенн".

Някаде да съм писал "ХОРАААААААААААА не ги ползваитееее тияяяя Алчнниии КОПИЕТА ЗА пари? "

Ако някой е доволен от нещо а пак друг " някой " е не.!.доволен ти къв си , че да кажеш на някой да ги ползва ? Тука доста се знаят и се подкрепят някой "са и брачеди някои па и баджанаци" Хихх бее меде

Какви сайтове да оправя ? 10 файла ( не съм ползвал готова система ако това искаш да знаеш (бях на ниският план) но това пречи ли на нешто да питам?

Ставаа дума за процесорно време а всеки знае как е там при тях.Аз не ги ползвам вече и не ги "псувам " критикувам" просто не ми дадоха отговор защо сайта ми превишава процесорно време като сайта

е видим само за мен

Много са излагаш, мести си хостинга и бегай, на маймуна са направи
 
От: SuperHosting Наглост в действие!!!

Това, че даден сайт се посещава само от едно IP не е гаранция. В практиката съм виждал всякакви php/mysql недоразумения. едно от които направи над 8000 CPU минути само с едно стартиране на php скрипта, разбирайте една имресия от 1 IP. От база данни с около 200 000 записа направи масив от почти 5 милиарда, в който се търсеше без limit и where клаузи. Колкото и да ни ве се вярва има всякакви изпълнения. Примерно default-ен open-cart 1.5 в който се работи само от едно IP и само в admin-ската част, за 24 часа направи над 80 CPU минути само от работа по продуктовия каталог - импортиране, настройка на описанията, качване на картинки, оразмеряване и други подобни дейности. Верно че беше с над 2000 продукта но пак не са много. С масовото навлизане на web 2.0 сайтовете станаха все повече и повече ресурсоемки. А много от уебмастърите не могат да се ориентират в това, какво е index в таблицата в mysql, какво е лимитиране на търсените данни, какво е филтриране по определен критерии. На кои нива от application-а да се прави кеширане и после тестване на това кеширане, поне с curl или developers console на някой браузър. Много често се пуска кеширане и после се чудят защо няма намаление на разхода на ресурсите.
 
Re: От: SuperHosting Наглост в действие!!!

Абе това, че един човек посещава сайта не означава нищо.
Покрай един такъв сайт, който сам аз посещавах ми спряха хоста - бях минал лимитите с пъти.
 
От: Re: От: SuperHosting Наглост в действие!!!

Абе това, че един човек посещава сайта не означава нищо.
Покрай един такъв сайт, който сам аз посещавах ми спряха хоста - бях минал лимитите с пъти.

Провлема ти е в сайта сигур
 
От: От: SuperHosting Наглост в действие!!!

Ти обадили им се, след като имаш проблем

Няма нужда да им се обаждам, когато има проблем влизам и проверявам, ако проблема е при нас го отстраняваме, ако натоварването е реално се препоръчва на клиента да мине на по-висок план VPS или каквото трябва. В случая натоварването идва от IP-та на СХ и то на 3 различни акаунта след като ги блокирах натоварването спадна в ПЪТИ. И трите акаунта са отделни, и на трите акаунта дойде писмо за пролетните промоции, и няколко дни след това започнаха натоварванията. Сега акаунтите са с нормални 10-12 CPU/MYSQL минути н ден.

И не не съм плювач, както казах по-рано в темата супер доволен съм от СХ до момента и ги препоръчвам на всичките си клиенти. Просто казвам, че ако случилото се е умишлено си бият сериозно по реномето.
 
От: От: SuperHosting Наглост в действие!!!

Няма нужда да им се обаждам, когато има проблем влизам и проверявам, ако проблема е при нас го отстраняваме, ако натоварването е реално се препоръчва на клиента да мине на по-висок план VPS или каквото трябва. В случая натоварването идва от IP-та на СХ и то на 3 различни акаунта след като ги блокирах натоварването спадна в ПЪТИ. И трите акаунта са отделни, и на трите акаунта дойде писмо за пролетните промоции, и няколко дни след това започнаха натоварванията. Сега акаунтите са с нормални 10-12 CPU/MYSQL минути н ден.

И не не съм плювач, както казах по-рано в темата супер доволен съм от СХ до момента и ги препоръчвам на всичките си клиенти. Просто казвам, че ако случилото се е умишлено си бият сериозно по реномето.

Що за малоумен администратор би направил подобна глупост, да генерира изкуствен трафик на своите клиенти от IP адреси от собствената си мрежа? По-логично ми се вижда на същите тези IP та да има хостнати сайтове, които теглят RSS feeds, csv-та, скрейпват съдържание и т.н. При тях има хостнати много сайтове, а IP-тата не са чак толкова много, така че вероятноста някой news aggregator да се хоства при тях е голяма. Ситуации и варианти, колкото искаш.
 
От: SuperHosting Наглост в действие!!!

Аз имам сайт на друг хостинг, но и там забелязвам прекалено много заявки от собственото ip на сървъра. Това нормално ли е?
 
От: SuperHosting Наглост в действие!!!

Аз имам сайт на друг хостинг, но и там забелязвам прекалено много заявки от собственото ip на сървъра. Това нормално ли е?

Нормално е, при Wordpress се случва постоянно заради псевдо-crontab-а, който има вграден в самия WP и заради някое Jquery или ajax .
 
От: От: SuperHosting Наглост в действие!!!

Що за малоумен администратор би направил подобна глупост, да генерира изкуствен трафик на своите клиенти от IP адреси от собствената си мрежа? По-логично ми се вижда на същите тези IP та да има хостнати сайтове, които теглят RSS feeds, csv-та, скрейпват съдържание и т.н. При тях има хостнати много сайтове, а IP-тата не са чак толкова много, така че вероятноста някой news aggregator да се хоства при тях е голяма. Ситуации и варианти, колкото искаш.

Възможно е, дори е много вероятно това да е проблема. Както написах преди това, влизам проверявам си нещата и ако проблема е при нас го отстраняваме, ако не клиента минава на по-висок план. Засега решението с блокирането на IP-тата от СХ върши работа.
 
От: SuperHosting Наглост в действие!!!

Штях да напиша сумата нешта но достатчно ми е да ти го напишъ по свои правЪпис.

House - не си дорасъл да пишеш като blaster-а! ;)

Преди това не пропуснаха да изпратят мейл, че вече може да се мине на по-високия план със 75% по-ниска цена.

Получих 2 писма от тях, че трябва да мина на висок план и аз направо :О се стъписах.

И това е коментар от хора, които се занимават с интернет бизнес и работят с клиенти? Сигурен съм, че същите тези хора, които се оплакват от офертите на Суперхостинг купуват мейл списъсци и пращат спам, но иначе реват до небето когато те самите получат рекламен мейл. Смешници!
 
От: От: SuperHosting Наглост в действие!!!

Пич, не ми обяснявай какви php/mysql заявки прави сайта. Имам вдигнати над 100 сайта и работя над 10 години в тази сфера сигурно донякъде знам какво правя. Факт е, че няколко дни след като си пуснаха новата пролетна промоция от СХ и взеха да пускат мейли, че може да минем на по-висок план на 75% по-ниска цена за 1г. взеха да се случват тези работи. Досега на 3 сайта, където натоварването идваше от посещения от IP на СХ.

Извади логове, дай статистика кой ИП адрес колко натоварване е направил с какви заявки и към какво.

След като си от над 10 години в бранша трябва да си наясно как да се справиш с трафика, който не е желан. Валидния трафик за всяка заявка, която е редно да се кешира, я кеширай и я сервирай като html. Заявките които не могат да се кешират в 99% от случаите след като хостваш продукта на споделен хостинг могат да се оптимизират или променят. Елементарно е. Но, хей - ти имаш над 100 сайта и си от години в тази сфера! Какво ли знаем ние, ъм? ... Аз всеки ден поддържам около 2000 сървъра с такива като теб.
 
От: От: SuperHosting Наглост в действие!!!

Възможно е, дори е много вероятно това да е проблема. Както написах преди това, влизам проверявам си нещата и ако проблема е при нас го отстраняваме, ако не клиента минава на по-висок план. Засега решението с блокирането на IP-тата от СХ върши работа.

Преди да отрежеш трафика от тези IP-та не ти ли беше интересно какво точно request-ват от сайта? Дали заявките са били HEAD, GET, POST ? Към един определен URL или към различни? Понякога ровенето в подобни безмислени на пръв поглед идиотии помага да научиш много неща.
 
От: SuperHosting Наглост в действие!!!

Преди да отрежеш трафика от тези IP-та не ти ли беше интересно какво точно request-ват от сайта? Дали заявките са били HEAD, GET, POST ? Към един определен URL или към различни? Понякога ровенето в подобни безмислени на пръв поглед идиотии помага да научиш много неща.

А понякога имаш 10 минути да отстраниш проблема понеже те чакат още 20 рекуеста и ако започнеш да търсиш под вола теле ще спиш в офиса :).
 
От: От: SuperHosting Наглост в действие!!!

Извади логове, дай статистика кой ИП адрес колко натоварване е направил с какви заявки и към какво.

След като си от над 10 години в бранша трябва да си наясно как да се справиш с трафика, който не е желан. Валидния трафик за всяка заявка, която е редно да се кешира, я кеширай и я сервирай като html. Заявките които не могат да се кешират в 99% от случаите след като хостваш продукта на споделен хостинг могат да се оптимизират или променят. Елементарно е. Но, хей - ти имаш над 100 сайта и си от години в тази сфера! Какво ли знаем ние, ъм? ... Аз всеки ден поддържам около 2000 сървъра с такива като теб.

Да добре, определено си нямам работа, за да вадя статистики и да ти изпращам, всичко си е оптимизирано и след блокиране на IP-то процесорното време падна под 8 мин. на акаунт. Който иска да разследва. Ако си от екипа на СХ с удоволствие ще ти кажа кой е акаунта и IP-то, ако не говори си не ми пречиш.

Преди да отрежеш трафика от тези IP-та не ти ли беше интересно какво точно request-ват от сайта? Дали заявките са били HEAD, GET, POST ? Към един определен URL или към различни? Понякога ровенето в подобни безмислени на пръв поглед идиотии помага да научиш много неща.

Колегата Windboy ти е отговорил вместо мен :).
 
От: SuperHosting Наглост в действие!!!

Еми значит правиш целенасочена анти реклама, друго обяснение нямам
 
От: SuperHosting Наглост в действие!!!

Еми значит правиш целенасочена анти реклама, друго обяснение нямам

Каква антиреклама правя, бе?! Написал съм точно какво се е случило и как съм си решил проблема, и на 5 места написах, че съм доволен от Суперхостинг. Ти четеш ли или само трупаш мнения? Аман от хейтъри ...
 
От: SuperHosting Наглост в действие!!!

Да споделя и аз - същото ми се случи с друга хостинг компания преди около година. Директно ми спряха сайтовете и ми казаха - харчете мноооого провече ресурси от тези, за които плащате, отивайте някъде на VPS. Не е приятно от 50 да отидеш на 500 лева годишна такса, но попържваш няколко пъти и го правиш.
 
Добре! Прочетох темата и разбрах едно, че аз и още много МНОГО много хора се оплакват от надвишено процесорно време и то точно от IP адреси идващи от Суперхостинг.

Това ми вкарва едни такива мисли в главата .... Супер Хостинг сами си товарят сайтовете на техните клиенти за да печелят повече ????? от това, че клиента е притиснат да премине на по висок план???

Хипотези покрити с факти от някакъв форум без ясно видими доказателства, просто си говорим врели некипели
 

Горе