SUPERHOSTING и малкият шрифт

Искам да изкажа едно възмущение от политиката на тази така прехвалена компания(а цените не бих казал, че са нещо особено).

Предполагам има много доволни клиенти и нека си останат такива.

Някога имах хостинг при тях и в общи линии ги препоръчвах, но от миналата година нямам и не бих ги препоръчал.

Преди първото ми негативно впечатление (сега се сетих и го допълвам) - Сайта ми се зареждаше много бавно първият път - 3-4 секунди та даже и 5. response на сървъра беше много бавен, когато сайта не е зареждан някакво време(примерно 20-30мин.). Стандартна joomla + платен темплейт от rockettheme(нищо специфично просто артикъл страници). 10-20 посещения дневно. Понеже имало някаква специфика при SQL-а и те не я били конфигурирали(междувременно други сайтове с тези темплейти по другите хостинги си летят и нямат проблеми - личен опит, а и ги ползват в цял сват). Та решението им беше да си наема VPS за 10-20 посещения и т.н.. Та трябваше да им обяснявам че са луди за сайт с малки изисквания да наемам VPS, мани..мани. Един куп разправии, та ме преместиха на друг сървър и нещата се оправиха.

Първото ми негативно впечатление беше, че предлага много GB за съдържание - да но НЕ.
Каквото предлагат, качих повече сайта 10 примерно от 50 обявени като разрешени за хостинга и се почна: надвишавате броя допустими файлове, папки(запетаи, точки ).... Е то каква фйада от тези GB и 50 адд он домейна, като не мога да качвам cms системи(понеже те съдържат по доста хиляди файлове), да качвам index.html сайтове ли ? В кой век живеете, ИТ компания 2014г. - Да ви донеса дискети за сървъра ли от по 360 kb?

Както и да е бях на границата и тн махнах някой сайтове и се успокоиха.

Вторият сблъсък беше с подкарването на един django проект на python - уж го поддържат ама не точно
След една седмица борба на човека отговарящ за проекта с тях и много тикети , се отказахме. Минахме при hostbulgaria - два мейла и нещата тръгнаха.

Както и да е, не бих се занимавал да пиша това ама те нямали спирка.

Та днеска разбирам(клиент ме пита какво да прави), че нямало и право да се държат файлове по големи от 500 MB a предоставят иначе много GB.

Чл. 33. Ползвателят не може да разполага в хостинг акаунта файлове с размер по-голям от 500МB, както и файлове от следните типове: iso; avi; cue; bin; nrg, както и двоични копия (images) на DVD/CD и други цифрови носители.
Въпросните файлове за които става въпрос са архивни копия на самия сайт.(от преди ъпдейти и тн) Доста често бекъпа не е достатъчен.Ок, нека кажат "да се изчистват архиви, които няма да се ползват" ама те не всички файлове над 500 MB. - Явно ZIP устройствата са им са се напълнили.

И накрая какво излиза дават add on домейни, дават GB. Ама не може да качвате CMS системи, понеже ползват много думи в кода, не може да се качват големи файлове понеже заемат място от обещаните GB-ти.

Еми аз викам да си съгласувате общите условия със съответните държавни органи преди да ги пишете изменяте, допълвате и т.н., то не че те ще разберат нещо и ще кажат де, ама.

Пожелавам на бъдещите ви клиенти да са по-добре информирани за услугите ви. Имам още малко услуги при вас, предполагам ще ги трансферирам и тях.

Ама тогава да не ми звъните пак да ме питате защо съм се отказал.

пс. И аз му обяснявам на човека, който ми звъни, че явно имат политика да разкарат всички тежки сайтове/акаунти(не мисля, че беше много тежък ама) а той ми вика - не нямаме такава политика....@!? (ама имате много файлове и папки)

И сега ако разбия архивите на по 400 мб, какво ще предприемете(не съм, премахнал съм ги)? - А просто можеше да кажете, моля да изтриете архивите, които не ползвате, толково ли е трудно, малко разум, малко мениджмънт, отношение към клиента.....

Имаше един слоган "Клиентите са ни скъпи" е наистина скъпи им излязоха, особено основните(които ги създадоха).
 
От: SUPERHOSTING и малкият шрифт

Даже сега виждам, че освен информацията сте изпратили и оферта направо за по скъп план..... защото имало файлове над 500MB ????????????

Абе хора да не стане така общите условия да ги направите с хиляди точки за всеки продаден план по една точка, пък който се върже върже.

ВОДЕТЕ разговор с клиента а не го пускайте по пързалката !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Нали знаеш, че има и латернативи? Само така може да им кажеш, че не те кефи даден хост. Другото е губене на време. Всеки е прав за себе си и точно компании от този ранг едвали ще започнат да водят персонална комуникация с всеки отделен клиент. За това има нови, и отказали се в този бизнес. Константата си е ясна - настоящите. ;) Ти си преценявай от кои си. За това, така се наказват хостинг компании, като им се оттекат лека полека клиентите. Аз не знам какво всички ми дрънкат за Суперхостинг, сори, ама не мисля, че е много велика. :) Това, че на всяка конференция се бутат, голяма РАБОТА.
 
От: SUPERHOSTING и малкият шрифт

:lol: Дори сега се чудя дали да не махна и последния си останал до тях.
При мен са къстъм системи, но добре оптимизирани. Преди години преди да мигрирам сайт на впс. при тах пак имаше на същия хост сайт със 8к. потребителя, а сега общо всички които са на хоста надали правят по 200-300. Иначе процесорното време реве като за световно.

Пускам тотален кеш. Да обясня какво имам в предвид, значи направил съм си го по мой си начин всичко се кешира в текстови фаил, след като се мине през една страница после се ползва само fopen и fread , за да изплюе готов фаил, но процесорното време няма падане. С две думи квото и да направя уж за по-добре няма ефект. Едно си баба знае едно си бае, не мога да разбера как една операция на php и спестени сумати и заявки няма да бутнат процесорното време , но явно или съм карък или не разбираам нищичко нито от програмиране нито от нищо.
Не се кахъри също като гошко и те много скоро ще залязат.
 
На бас, че след някой друг пост ще се включи някой агент поддръжник на суперхостинг да ни обясни как пръцка маргартики от радост с тях. :) Да не ми се обиждат тези с хостинг пакети там, просто малка шегичка, като изключим за вклюването. :)
 
От: Re: SUPERHOSTING и малкият шрифт

Щях, да го обясня с политики, но викам хайде ще се въздържа. Нормално, е иначе ще се включат, аз по- бих се радвал да влезна в дискусия с представител на тях не с ползвател, но това няма да се случи. :)
На бас, че след някой друг пост ще се включи някой агент поддръжник на суперхостинг да ни обясни как пръцка маргартики от радост с тях. :) Да не ми се обиждат тези с хостинг пакети там, просто малка шегичка, като изключим за вклюването. :)
 
От: SUPERHOSTING и малкият шрифт

Преди няколко дена и аз получих писмо стигате границата на броя допустими файлове трябва да преминете на по горен план. Хоста е от 6 години приблизително. Имам разрешени 15 GB в момента се ползват около 1 Gb процесорното време е бетон доста под лимита но сега файловете. Ако стигна границата ще преместя сайта какво да правя сами ме принуждават.
 
От: SUPERHOSTING и малкият шрифт

Преди няколко дена и аз получих писмо стигате границата на броя допустими файлове трябва да преминете на по горен план. Хоста е от 6 години приблизително. Имам разрешени 15 GB в момента се ползват около 1 Gb процесорното време е бетон доста под лимита но сега файловете. Ако стигна границата ще преместя сайта какво да правя сами ме принуждават.

Махаш се от там! Как какво да правиш? Толков много хостинги съществуват, които са много по-добри от техният. Винаги можеш да се махнеш, като може да отидеш на други хостинги - например Coolicehost нямат такива ограничения измислени, аз ги ползвам и много хора от форума, няма недоволни. Ето линк http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=49287 цените почват от 6лв.
 
Re: От: Re: SUPERHOSTING и малкият шрифт

Щях, да го обясня с политики, но викам хайде ще се въздържа. Нормално, е иначе ще се включат, аз по- бих се радвал да влезна в дискусия с представител на тях не с ползвател, но това няма да се случи. :)

Бате, стига пшолитика. Даже как ти го роди мозъка? :)

@VMiloykov, да, това обяснявам. Толкова хостинги, ти си се набил при едни и после, ама защо така. Еми така са. :) Изберете фирма, на която и пука. ;) Аз съм сменял няколко и продължзвам с годините. И не мисля, че точно фирмата е добра последна точка. ;)
 
От: Re: От: Re: SUPERHOSTING и малкият шрифт

Братле просто като каза това за нападането пт фенове ми напомни за нещо и за това, но го спестих.
@pgplamen Аз и аз постоянно ги получавам, ако не зе броя файлове ще е за cpu време, вече да се чудиш как да им угодиш. Май ще махна и всичко от там, но ще изчакам още малко да видим. :)
Бате, стига пшолитика. Даже как ти го роди мозъка? :)

@VMiloykov, да, това обяснявам. Толкова хостинги, ти си се набил при едни и после, ама защо така. Еми така са. :) Изберете фирма, на която и пука. ;) Аз съм сменял няколко и продължзвам с годините. И не мисля, че точно фирмата е добра последна точка. ;)
 
От: SUPERHOSTING и малкият шрифт

Много са зле. Скоро ми бяха писали, че са минати разрешените нодове/файлове и папки/ на хостинга и щели да го спрат, а той се използва само и единствено за поща, даже няма и сайт ...
 
От: SUPERHOSTING и малкият шрифт

Много са зле. Скоро ми бяха писали, че са минати разрешените нодове/файлове и папки/ на хостинга и щели да го спрат, а той се използва само и единствено за поща, даже няма и сайт ...
това кърти
 
От: SUPERHOSTING и малкият шрифт

Не мога да се сдържа направо :D
Много са зле. Скоро ми бяха писали, че са минати разрешените нодове/файлове и папки/ на хостинга и щели да го спрат, а той се използва само и единствено за поща, даже няма и сайт ...
 
От: Re: От: Re: SUPERHOSTING и малкият шрифт

@VMiloykov, да, това обяснявам. Толкова хостинги, ти си се набил при едни и после, ама защо така. Еми така са. :) Изберете фирма, на която и пука. ;) Аз съм сменял няколко и продължзвам с годините. И не мисля, че точно фирмата е добра последна точка. ;)

Когато нещо не харасвам, веднага ги сменям. Е, правил съм грешки с прибързани смени, но пък съм доволен, че открих хоста на GoDaddy и на coolicehost(него открих няколко години по-късно). Това са двата хостинга в които до момента нямам забележки. Coolice го ползвам от като пусна хибридните впс-си и всичко е ок, никога не имало проблеми. Godaddy ги ползвам от няколко години и при тях няма проблем също :)
 
От: SUPERHOSTING и малкият шрифт

Много са зле. Скоро ми бяха писали, че са минати разрешените нодове/файлове и папки/ на хостинга и щели да го спрат, а той се използва само и единствено за поща, даже няма и сайт ...

Това си го измили, нали? :D Ако не си... Просто вече тотално ще им блокрам сайта за достъп от мен :D
 
не си го е измислил... не че ги защитавам супера но имеилите се пазят в папката mail в хоум директорията като фаилове и един имеил е един инод... дефултното поведение цпанел е catch all във [email protected] и ако някой си е харесал домейнати за backscatter http://en.wikipedia.org/wiki/Backscatter_(email) спам като нищо тази кутия може да се пълни със 4000-5000 фалшиво върнати имейла на час към пощи който ги няма на твоя домейн и лесно ще изядът дори няколко милиона инода буквално за няколко дни - 1 харддиск e да кажем малко над 50 милиона inoda при 1 терабайт спейс...

ама и те са си виновни че не проверяват какво става а пращат автоматични мейли

@ netsurfer изичсти дефултната поща ако може въобще да я отвориш че обикновено са задръстени до степен от цпанел да е трудно да се почисти и малко настройки и не ползвай catchall
 
Re: От: SUPERHOSTING и малкият шрифт

Това си го измили, нали? :D Ако не си... Просто вече тотално ще им блокрам сайта за достъп от мен :D

Наскорто така се опитаха да ъпдейтнат един пич, на който му оправих тия нодове - изтрих ги. Но след 35 лева план, скачаш на 96 лева - менидж впс, ако искаш. :) Баси офертата. Дървена. Но погледнете го от тяхна гледна точка, трябва да се лапа. :) В случая бяха прекалили малко с 20 домейна, на които имаше инсталирани WP-и, но от хоста не им казаха какво им пречи и превишава, а ще ги ъпдейтна. Сигурен съм, че читавите ще ви кажат в кое е проблема. Тия блогове дори нямаха създадени акаунти към тях. Абе друго си е едно VPS-че за стотина лева. :)
 
От: SUPERHOSTING и малкият шрифт

Superhosting са си да имаш 1 никакъв сайт и да не го ползваш и да няма посещения затова стават :) Така няма да ти правят проблеми.
 
Re: От: SUPERHOSTING и малкият шрифт

Superhosting са си да имаш 1 никакъв сайт и да не го ползваш и да няма посещения затова стават :) Така няма да ти правят проблеми.

Да, това трябва да им е слогана - Суперхостинг - хостингът за малки, нищожни фирмени сайтчета. За сериозни проекти - друго. ;) Като гледам и по какви конференции са спонсори, горе долу това целят като таргет. :)
 
От: Re: От: SUPERHOSTING и малкият шрифт

Едно време не бяха така, ама те и те като гошко пълен зян станаха.
Аз не мога да разбера, как 5-6 сайта останали при тях (повечето фирмени с по макс 10-20 посещения на ден) , и един дето прави по 200 посещения им зачуква cpu в макса на най-големия им план, а както казах на същия план с почти същия брой сайтове е имало и сайт 8+к. :lol: За тормоза с инодовете не ми се говори с това тотално си ме загубиха но, акакто и да е. Иначе кула е прав чистиш мейла и изпразваш яко, но като има някоя фирма към теб която си реве ама аз искам всичко да си имам и летиш с двеста в час :)
Да, това трябва да им е слогана - Суперхостинг - хостингът за малки, нищожни фирмени сайтчета. За сериозни проекти - друго. ;) Като гледам и по какви конференции са спонсори, горе долу това целят като таргет. :)
 

Горе