Superhosting - ще ми изтрият ли всичко или само хостинга ?

fena01

Active Member
Здравейте на всички.
Да ви разкажа какв ми се случи днес.Влизам си във маилчето, и гледам писамце от супера.Викам си какво ли пък сега?Промиция,евент??Влизам си такъв ухилен и виждам това

---
Уважаеми(а) stanislav milchev,

Благодарим Ви, че избрахте услугите предоставяни от СуперХостинг.БГ.

На 07.02.2011 изтече периодът, за които сте
поръчали и заплатили за ползване на следните услуги:

------------------------------
Хостинг план........: СуперСтарт (********)
------------------------------
Достъпът до Вашия хостинг акаунт е прекратен. Съдържанието на акаунта ще
бъде запазено на сървъра за период от 30 дни, считано от датата на
изтичане на акаунта. След тази дата, ако междувременно не получим плащане
за подновяване на акаунта, цялото съдържание на акаунта ще бъде изтрито.


Директна заявка за подновяване на изброените услуги можете да направите, посредством разположения по-долу линк:
ПОДНОВЯВАНЕ НА УСЛУГИ

Периодът на услугите можете да подновите и като влезете в своя клиентски
профил, намиращ се на адрес: http://www.superhosting.bg/web-hosting-client-profile.php

----------------------------------
Username: **********
Password: **********
----------------------------------

При поръчка за подновяване, избраният от Вас период ще бъде добавен
към оставащия период на избраната услуга.

В случай, че срещате затруднения при пускане на заявка за подновяване
през своя клиентски профил може, в отговор на този e-mail, да ни изпратите
информация кои услуги желаете да подновите и за какъв период.

Веднага след като получим Вашето писмо ще Ви изпратим информация, как можете да

---
ВТФ??
Поръчах си от тях хостин, за да видя за какво става въпрос.Добър е, но ми е скъпичко и реших, че от тях няма да позлвам
Вкарах и пари във акаунта (да ме чакат там за .bg домейнчето дето искам да си взема, и съм ги вкарал за да неги пропилея
за глупости)имам и 2-3 домейна и сега те ми казват, че ако неси платя хоста (мин 3 месеца) всичко ми гори.А най-скапаното е, че
трябва да стане в 30 дневен срок.
И нека обобщим:
Ако неим платя и то във срок, ми гори всичко във акаунта.
Когато поръчах хостинг небях оведомен, че има такова нещо (или е било написано със съвсем дребен шрифт)
Водят се за една от най-добрите компани във БГ, ако не и най-добрата, а пък правят такива мизери, също както правеха Мтел и Глобол със
подновяването на договорите.
Несъм сигорен, но тук във форума имаше представитем на компанята, и бих искал да чуя неговото мнение!
 
От: Superhosting - подли измамници!

Според мен няма да ти изтрият домейните спокойно :) , само хостинг акаунта може би. Не съм запознат, нека други се изкажат.
 
Re: Superhosting - подли измамници!

Ти няма ли да се научиш да ЧЕТЕШ? Пише, че ще изчезне ХОСТИНГ АКАУНТА, а НЕ целия ти профил при тях включително и домейните. Абе хора вземете се малко в ръце, що за дивотии пишете и си ги представяте.
В интерес на истината, можеше първо да се свържеш със съпорта им, за да ти обяснят същото нещо, вместо импулсивно да ги квалифицираш като измамници.
 
От: Superhosting - подли измамници!

Прочети писмото пак да видим дали ще го схванеш от вторият път. :wink:
 
От: Re: Superhosting - подли измамници!

Ама какво заглавие само, а! :wink:
 
От: Superhosting - подли измамници!

Рядко пиша негативни мнения, ама какво е това заглавие ? Както каза ktomov първо ги попитай за какво става въпрос като не ти е ясно. ОК, решил си да попиташ тук. Еми питай с нормално заглавие, а не със "Superhosting - подли измамници!". Ако съм на тях ще ти изтрия всичко...

П.П. Научи се да Четеш и да ПИШЕШ!
 
От: Superhosting - подли измамници!

Това някаква шега ли е? Сериозно ли хостинг план СуперСтарт може да се квалифицира като "скъпичък" от някого? Даже е евтин като се има предвид качеството на услугата, което се предлага за тези пари.
 
От: Superhosting - подли измамници!

Аз съм на СуперПро вече няколко години и съм супер доволна, нищо лошо не мога да кажа. Да не говорим че по коледа без да искам уцелих промоция и отстъпката си беше много сериозна. А за съпорта - перфектен - реагират на секундата. Говори със съпорта им - ще ти обяснят подробно и няма защо да се афектираш.
 
От: Superhosting - подли измамници!

Хубаво е да се смени заглавието на темата, да не се индексира как не трябва =)
 
От: Superhosting - подли измамници!

Здравейте,

Доколкото виждам от кореспонденцията с нас днес, колегите са ви обяснили, че утре акаунта ще бъде спрян (suspended) и ако след още 30 дни не бъде заплатен, ще бъде физически изтрит от нашата инфраструктура. Това е нормална практика, като ние пазим месец и половина данните на клиента след като е изтекъл неговият акаунт.
Ще се радвам, ако промените заглавието на темата, защото няма нищо измамно в нашата политика, още повече, че тя е ясно обявена и изцяло в полза на клиента.

Искам да използвам случая и да благодаря на всички други участници в темата, за позитивните мнения и подкрепата.

Поздрави,
Любомир Русанов
СуперХостинг.БГ
 
Последно редактирано:
От: Superhosting - подли измамници!

фена, Нека да обобщим:
1. Не си си подновил хостинга
2. Спират ти хостинга и най-учтиво те уведомяват за това
3. Не прочиташ е-мейла /хвърляш един диагонален поглед през него
4. Не се свързваш със съпорта за изясняване на ситуацията
--->
5. Пускаш тема с заглавие, все едно че са ти източили швейцарската банкова сметка

Хич ли не помисли, че хората хвърлят големи усилия за положителен имидж?

Едит: Ето включил се е и представител на фирмата, няма да е лошо да се смени името на темата, да
 
От: Superhosting - подли измамници!

Фенчето трябва да пусне бележка на някой от админите ако иска промяна в заглавието.

Ама от друга страна тя темата е уеко за у кофата. Там роботите май за забранени.
 
От: Superhosting - ще ми изтрият ли всичко или само хостинга ?

Според мен СХ са постъпили чудесно и винаги са били коректни.
Трябва да се радваш, ако не те съдят за тези глупости, които си написал.
 
От: Superhosting - ще ми изтрият ли всичко или само хостинга ?

Добре, сега тук 1 познат ми обясни как стоят работите.Да ви кажа защо се подведох та така се поучи:
Прочитам съобщението, и пращам до съппорта писмо в което питам "Дали ще ми изтрият целят акк или само ще ми спрат хостинга" И те ми връща съобщение
---
Здравейте,

В предишното писмо, колегите са Ви уведомили че акаунта е на последния ден от гратисния период за ползването му, който предоставяме за удобство на клиентите на СуперХостинг.БГ.

Реално ако няма подновяване хостинг акаунта се спира (деактивира), като се съхранява на сървъра още 25 дни.

За допълнителни въпроси или нужда от съдействие в областта на предоставяните от СуперХостинг.БГ услуги, не се колебайте да се свържете с нас и на посочените по-долу телефони или посетете страницата ни с често задавани въпроси на адрес: http://help.superhosting.bg/

И това ме подведе.Другото коет искам да кажа на "test" и на "rak" който повдигнаха въпроса, че неискам да си плащам, че били малко парите и тн.
Пичове въпроса е прицнипен, както написах във пръва ми пост, че съм решил да позлвам хостинг услигите на друга фирма а не на суперхоста, а вие ми казвте плати си.Все 1 през лятото ви идва сметка от топлофикация за 1000 лева сметка за ползване на услгите им, а вие да не сте вклучваку парното въобще (май небеше добър пример)Но извода от това е, че немисля да плащам нещо което нейскам да позвам...
Извинявам се на екипа на суперхоста, но писмото дето ми пратихте беше подвеждащо.
Лека вечер на всички.
---
 
От: Superhosting - ще ми изтрият ли всичко или само хостинга ?

ФЕН уникален си бате:).Не стига,че хората те предупреждават,че ти е изтекъл хостинга,което е плюс за тебе,ако си забравил.

Вчера от Глобул ми пратиха писмо,знаете ги тези от рода на''Вие имате нова фактура,платете:)'',така че се гответе за тема-''Глубул подли измамници'':).
 
От: Superhosting - ще ми изтрият ли всичко или само хостинга ?

Автора май пропуска една малка подробност че такива съобщения е получил поне няколко до момента, защото със сигурност са почнали да му пишат месец преди да изтече хостинга
 
От: Superhosting - ще ми изтрият ли всичко или само хостинга ?

Това е положението момчета. За едно подобно недоразумение някои може да ти извади очите и да ти ака на имиджа.
Ако не искаш да ползваш услугата просто не я подновявай и толкова. Никои не може да ти изтрие или премахне услуги за които са платил и са активни.
Случвало се е много пъти и тук и в други форуми някой да пише нещо без дори да се посъветват да дадената хостинг фирма.

Тук ми хрумна една интересна случка. Преди доста години бях оператор на една USA хостинг компания. Плащаха ми на отговорен тикет и всичко беше цвете. Но гадните братя американци се научиха, че ако нещо не ти изнася и почнеш да заплашват дадена фирма, че ще я оплюеш по форумите, като webhostingtalk, ще ти паднат на колене. В този момент трябваше да си много внимателен как ще отговориш, както ще пишеш, как да не откажеш нещо, което по принцип е изрично забранено.
Явно и в БГ има подобни случаи, като разбира се цитирам този пост тук.
Е е Щатите вече не обръщат внимание на подобни единични изцепки и навярно и ние трябва да се поучим от това
 
От: Superhosting - ще ми изтрият ли всичко или само хостинга ?

Заплашването по подобен начин завършва с терминиране на акаунта без право за възстановяване на плащането. Пише го в условията на всички фирми. Реалните ревюта на хостинг компании са сигурно 0.1%. Всички писаници са платени коментари или партньорски линкове.
 
От: Superhosting - ще ми изтрият ли всичко или само хостинга ?

Хайде не нападайте момчето толкова.Просто се е паникъосал,в резултат на грешното тълкуване на мейла от СХ,както спонема някой ''четял е по диагонал''.Иначе няма хейтърски наклоности:).
 

Горе