Superhosting.bg отново е извън стоя - DNS сървърите не работят

alabalist

New Member
За втори път всичките ми сайтове на superhosting.bg и DNS записите, които ползвам пак там са извън строя. Предишния път беше атака, сега е технически проблем. На третия път ще се наложи да търся отново друг хостинг...
 
От: Superhosting.bg отново е извън стоя - DNS сървърите не работят

Препоръчвам Jump и Directhost. При директхост процесорното време е неограничено и можеш да си хостнеш сайтовете при плана с неограничен трафик. При Jump поддръжката е много добра, но за жалост има лимит на процесорното време
 
а защо не ползваш външен днс например от домейн доставчика или ръчно поставен такъв на клаудфеър (не през плъгина на цпанела на хостинга) може още сега като не работи да добавиш някой и да си насочиш (А записа към) ипто на хостинга ... след 15 минути потребителите ти с бързи днси ще виждат сайта
 
От: Superhosting.bg отново е извън стоя - DNS сървърите не работят

Аз съм по същият начин с 3 сайта долу на един акаунт при тях. В друг техен акаунт всичко си бачка.
 
Re: От: Superhosting.bg отново е извън стоя - DNS сървърите не работят

Препоръчвам Jump и Directhost. При директхост процесорното време е неограничено и можеш да си хостнеш сайтовете при плана с неограничен трафик. При Jump поддръжката е много добра, но за жалост има лимит на процесорното време

няма начин да нямаш някакво ограничение при стандартния цпанел сетъп, ако ти е друг с леко екзотини нотки тогава пак имаш лимит на маск цпу но той е толкова високо че не се усеща при повечето хостинги ще пусна едни тестове довечера да покажа.....
 
От: Re: Superhosting.bg отново е извън стоя - DNS сървърите не работят

а защо не ползваш външен днс например от домейн доставчика или ръчно поставен такъв на клаудфеър (не през плъгина на цпанела на хостинга) може още сега като не работи да добавиш някой и да си насочиш (А записа към) ипто на хостинга ... след 15 минути потребителите ти с бързи днси ще виждат сайта

Ползвам външна DNS услуга, но тази година се приготвих да закрия. Но се съмнявам проблема да е само в DNS-а.
 
Re: От: Superhosting.bg отново е извън стоя - DNS сървърите не работят

Аз съм по същият начин с 3 сайта долу на един акаунт при тях. В друг техен акаунт всичко си бачка.

друг съръвър други днси техния сетъп е такъв... сложи външни
 
Re: От: Re: Superhosting.bg отново е извън стоя - DNS сървърите не работят

Ползвам външна DNS услуга, но тази година се приготвих да закрия. Но се съмнявам проблема да е само в DNS-а.

ти знаеш по добре аз не ги ползвам като хостинг

ползвам от годеди днс от доста време и клаудфлеър от тази година (може да го ползваш само за днс като дадеш го пауза )
 
От: Re: Superhosting.bg отново е извън стоя - DNS сървърите не работят

е тогава не е само днса а целия сървър... случва се.... ама започнахте темата с паднал днс и трябваше да си кажа за външния :)

Да, именно. С ДНС-и на таткото съм за гореспоменатите неработещи.
 
От: Re: От: Superhosting.bg отново е извън стоя - DNS сървърите не работят

няма начин да нямаш някакво ограничение при стандартния цпанел сетъп, ако ти е друг с леко екзотини нотки тогава пак имаш лимит на маск цпу но той е толкова високо че не се усеща при повечето хостинги ще пусна едни тестове довечера да покажа.....

Няма ограничение за CPU, било то маск или каквото и да е друго. Акаунта ползва всичките 8, 24 или там колкото са ядра на backend сървъра/сървърите. Също така не е cPanel, но това би трябвало да го знаеш вече :| Ще ти направя демонстрация скоро защо.

@uni-web - явно не разбра какво исках да кажа.
 
Последно редактирано:
От: Superhosting.bg отново е извън стоя - DNS сървърите не работят

Не знам, как реши, че няма ограничения като всички ограничения ги наложиха точно суперите. Преди няколко месеца бях пуснал тема специално за това не ми се ручка да я търся сега.
 
От: Superhosting.bg отново е извън стоя - DNS сървърите не работят

Може би целта им е да изгонят всички потребители с големи сайтове, които ползват почти на 100% полагащите им се ресурси, за да останат само клиенти с фирмени сайтове, дето правят по 10 посещения на ден. Само че сметката им ще излезе крива, защото аз може да имам акаунт, който ползва на 99% ресурсите, но отделно съм им докарал поне още 10 клиенти, които натоварват само на 1% акаунтите си. Всички като спрем да им препоръчваме услугите ще останат с пръст в уста накрая. Суперхостинг върви в лоша посока.
 
От: Superhosting.bg отново е извън стоя - DNS сървърите не работят

Не съм убеден, че е само 2ро отпадане заради ДНС-и. Може би е 2рото по-сериозно и за по-дълго време, но за миналият месец имам по 7-9 отпадания на домейни именно поради ДНС-ите там.
 
От: От: Superhosting.bg отново е извън стоя - DNS сървърите не работят

+ От мен също преди винаги ги препоръчвах на всеки, ама вече от известно време няма да е така.

Може би целта им е да изгонят всички потребители с големи сайтове, които ползват почти на 100% полагащите им се ресурси, за да останат само клиенти с фирмени сайтове, дето правят по 10 посещения на ден. Само че сметката им ще излезе крива, защото аз може да имам акаунт, който ползва на 99% ресурсите, но отделно съм им докарал поне още 10 клиенти, които натоварват само на 1% акаунтите си. Всички като спрем да им препоръчваме услугите ще останат с пръст в уста накрая. Суперхостинг върви в лоша посока.
 
От: Superhosting.bg отново е извън стоя - DNS сървърите не работят

И при мен зачестиха писмата от SH за прекалено използване на процесора, че видиш ли 3 дни подред някой сайт ползвал по 40 вместо по 30 мин. процесор...
 

Горе