svatbite.com и autobg.eu - таен търг

От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Тайният търг показва много истини. Може би реалната цена на тези сайтове е точно такава. Нали казват, че нещо струва толкова, колкото другите са готови да дадат за него.
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Ами ... аз също имах интерес, но заради този таен търг не участвах. Няма как да дам максимума си при положение, че не виждам колко е готов да даде колегата.. т.е сайта струва толкова, колкото някои е готов да даде за него. Сайта няма приходи или поне ти не си споменал такива (то не, че има някакъв начин да се правят пари от него в момента), тези 300 уникални статии явно не са помогнали много в класирането на сайта - не е ли това идеята на уникалната статия ? Аз лично ги пиша за да се мазня на гуугъл, иначе на потребителя му е през оная работа дали е копи пейст или преразказана. Домейна не струва нищо (от сайт с по 100 уникални, освен от линкове други пари няма да видя), той е PR0. По-добре изтрий сайта и изчакай малко, след това си продай статиите щом мислиш, че струват нещо.
 
Последно редактирано:
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Добре де, стигнахме до извода че сайта е боклук и не струва нищо. За това ще го оставя да си умре и да поеме по пътя към отвъдното :) Все ми е едно на мен, аз както казах, нищо не печеля и да го беше купил някой.
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Между другото PR е 0, защото ме наказаха. Бяг продавал едни линкове, те вече са махнати и може да се пусне за преразглеждане, но не съм се занимавал. Преди беше 2 или 3, не се сещам, но съм сигурен че много лесно може да се върне. Както и да е, продажба няма да има, така че не е нужно да ми предлагате повече оферти.
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Статиите са хубави - грамотно написани и неотегчаващи.
Домейнът щеше да е хубав, ако не го беше цапнал Гугъл.
Онпейдж СЕО-то трябва да се преработва из основи и на практика ще върне целия сайт на кота 0.
Щеше да е добре да се спомене дали има някакви поети ангажименти по линквете из футъра.

Твърде емоционално подхождаш, още повече че сайтът не е твой. Което мен като потенциален купувач въобще не ме вълнува - аз искам да видя делово отношение и толкова.
Субективно, тайните търгове ме отблъскват до достатъчна степен за да подмина повечето оферти по които имам интерес под средния.

Споделям си гледната точка, понеже отделих 1/2 час на офертата.

ПС: Жалко за статиите, много са хубави.
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Ангажименти няма, щях да пиша ако имаше. Не подхождам емоционално, а просто си казвам мнението. Като не става, значи не става. Както и да е, търгът свърши и няма какво да го обсъждаме повече. Исках само да си кажа какво мисля по въпроса относно цените на тези неща и че въобще според мен не си заслужава да се правят такива сайтове :)
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Не бих стигнал толкоз далеч че да твърдя 'не си заслужава'.
Просто в повечето случаи 'the devil is in the details' - при правилен подход и съответни усилия тоя сайт може да обира доста трафик.
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Ами все едно, търга мина, така че е без значение. Не си мислете че се оплаквам, защото никой не е купил сайта. Просто казвам какви са ми впечатленията и нямам предвид само този случай, а въобще като цяло.
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Съгласен съм с повечето изводи на mvmrik за българоезичния пазар с някои дребни уточнения:
1. Не трябва да се казва, че сайтовете ще умират. Ясно е, че не трябва да се оставя възможност на потенциалния купувач да спекулира и с без това ниската цена, обаче това е стимул безплатно да се вземат всички уникални статии от сайта (парсването им е въпрос на минути) и да се публикуват на друг сайт след неговата смърт.
2. При подобни цени пак е по-добре да пуснеш сайта по link-борсите (в Sape например със сигурност ще ти вади стотина лева годишно без да си губиш времето да го развиваш), отколкото да го убиваш
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Съгласен съм с повечето изводи на mvmrik за българоезичния пазар с някои дребни уточнения:
1. Не трябва да се казва, че сайтовете ще умират. Ясно е, че не трябва да се оставя възможност на потенциалния купувач да спекулира и с без това ниската цена, обаче това е стимул безплатно да се вземат всички уникални статии от сайта (парсването им е въпрос на минути) и да се публикуват на друг сайт след неговата смърт.
2. При подобни цени пак е по-добре да пуснеш сайта по link-борсите (в Sape например със сигурност ще ти вади стотина лева годишно без да си губиш времето да го развиваш), отколкото да го убиваш

Да, и аз се сетих за това, ще видим какво да се направи.
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Аз искам да ти кажа и да те окуража да си запазиш сайта защото според мен има начини както каза и колегата по-горе да ги изкараш тия 100лв от него.
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Аз искам да ти кажа и да те окуража да си запазиш сайта защото според мен има начини както каза и колегата по-горе да ги изкараш тия 100лв от него.

Нищо не мога да изкарам от него, той не е мой :)
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Сватбите са продадени и прехвърлени вече на новия собственик.
 

Горе