Sybase sql anywhere

От: Sybase sql anywhere

Със сигурност има защото работя със Sybase над 15 години. За безплатен вариант не се сещам. Има един орязан royalty free, който се разпространява с PowerBuilder, ама пък цената на PB е доста солена.

Ако пък кажеш и за какво ти трябва ...
 
От: Sybase sql anywhere

За складова програма Abis, искам да сменя Windows XP на Windows 7, а тази версия, която имам 5.0 е несъвместима...Четох, че най-ниската съвместима е 9.0.2, но не я намирам и нея за безплатно теглене...
 
От: Sybase sql anywhere

За складова програма Abis, искам да сменя Windows XP на Windows 7, а тази версия, която имам 5.0 е несъвместима...Четох, че най-ниската съвместима е 9.0.2, но не я намирам и нея за безплатно теглене...
Малеееееееей 5.0 е от миналия век бре. Няма и да я намериш цените за клиент са по над 100$ на парче. Евентуално можеш да направиш някоя магария с дивелопърска версия, ама е малко warez. Макар, че се съмнявал и 5-цата да ти е легална :D
 
От: Sybase sql anywhere

Е легална е, купена е с Абис-а за 320 EUR преди няколко години... Какво ще рече Developer Edition Free to develop but not to deploy?
 
Последно редактирано:
От: От: Sybase sql anywhere

Е легална е, купена е с Абис-а за 320 EUR преди няколко години...
Ти първо попитай тия от тринити-минити дали ще ти бачка софта. Между 5 и 6, а също така между 6 и 8 версии има мноооого breaking changes.
Защото подозирам, че дори да си купиш нова версия на СУБД-то първо ще писнеш, че търсиш човек да ти преналее БД. Това сме го правили преди 10-на години когато излезе 8-цата.

И пак ти повтарям версия 5 съвсем буквално е от миналия век. Имам спомени, че съм бачкал с нея накъде около 1996 :D
Всъщност това беше първата версия след като Sybase купи Powersoft и прекръстиха СУБД-то.
 
От: Sybase sql anywhere

Аз съм ги питал и казаха, че софта ще работи, но исках да се пробвам сам...Какво ще рече Developer Edition Free to develop but not to deploy?
 
От: Sybase sql anywhere

Аз съм ги питал и казаха, че софта ще работи, но исках да се пробвам сам...
Софта може и да работи, защото най вероятно използва ODBC. Друг е въпроса, че DB server-а няма да глътне архивната база от v5. Дори от 6 на 8 трябва да се преналива базата.

Какво ще рече Developer Edition Free to develop but not to deploy?
Ще рече, че няма да ти иска лиценз, обаче си сгазил лука, ако я използваш за нещо друго освен за разработка на някакво приложение.
 

Горе