Tехникa за увеличаване на продажбите

coolice

Owner
В света на маркетинга съществува понятие известно като Кимането на Съливан (Sullivan Nod). Основно тя се описва така:

“Техника в продажбите и маркетинга, предизвикваща у клиента подсъзнателен интерес към закупуването на конкретен продукт или услуга от списък или поредица такива”.

Тази техника била особено разпространена сред бармани и сервитьори в САЩ, които така въздействали на клиентите си да изберат нещо конкретно от менюто. А ако се чудите какво в крайна сметка правят, кимали с глави под ъгъл 10-15 градуса при споменаване на съответния продукт в менюто.


повече


:D новата реклама на бърз кредит от раифаизен банк

http://vbox7.com/play:78314ed4
 
въпросът е как работи за бг дали с кимане на страни :D Иначе за сайта можеш да се запишеш на видео как кимаш или да си направиш анимация :) Понякога най-шарлатанско исглеждащите неща понякога работят доста добре :)
 
coolice каза:
въпросът е как работи за бг дали с кимане на страни :D Иначе за сайта можеш да се запишеш на видео как кимаш или да си направиш анимация :) Понякога най-шарлатанско исглеждащите неща понякога работят доста добре :)

Хаха, абе момчета, четете до долу пор фавор! Кимането е за барманите, за вас удебелени линкове :)
 
dtodorova каза:
coolice каза:
въпросът е как работи за бг дали с кимане на страни :D Иначе за сайта можеш да се запишеш на видео как кимаш или да си направиш анимация :) Понякога най-шарлатанско исглеждащите неща понякога работят доста добре :)

Хаха, абе момчета, четете до долу пор фавор! Кимането е за барманите, за вас удебелени линкове :)
Или цветово контрастиране.:) Много се кефя на добрите селс-копита, които те карат да кимваш удобрително...:)
 
dtodorova каза:
Хаха, абе момчета, четете до долу пор фавор! Кимането е за барманите, за вас удебелени линкове :)

Аз я прочетох но се шегувах в отговор на отговора на пияа кимащото куче от рекламата на раифаизен е брутално :wink:

А и ме гложди въпроса за бг дали работи наопаки :)
 
По принцип бг психологията е - аха тея се опитват да ме накарат да си го купя ама бай ганя не се лъже лесно, та че българинат не купава как да е маркетинга при него деиства в много ниска степен при покупката на даден продукт!
 
yovo каза:
По принцип бг психологията е - аха тея се опитват да ме накарат да си го купя ама бай ганя не се лъже лесно, та че българинат не купава как да е маркетинга при него деиства в много ниска степен при покупката на даден продукт!

Много си прав! Нас много ни дразни факта някой друг да прави пари от нас ...
 
CrAzY-MaST каза:
dtodorova каза:
Много си прав! Нас много ни дразни факта някой друг да прави пари от нас ...

И точно затова никога няма да се развием достатъчно за онлайн бизнес и покупки от интернет ...

Поне не и така както бихме могли & бихме желали. Другото нещо, което никога няма да имаме в пълна сила са консултантските услуги, Ганьо за акъл не плаща (Известно още като популярния БГ лаф "Акъл не ща, пари ми дай").
 
Аз за това специялно пуснах тема ще име ли е бизнес в бг и повечето бяха оптимистично настроени, въпрос на време е българинат да дорастне :wink:
 
yovo каза:
Аз за това специялно пуснах тема ще име ли е бизнес в бг и повечето бяха оптимистично настроени, въпрос на време е българинат да дорастне :wink:

Ами вероятно отзивите които имаш са оптимистични защото трафика ти е таргетиран в тази насока :)
 
забелязвам вече в БГ доста онлайн магазинчета и броят им нараства.. ще дойде време когато ще си продаваме и на БГ но след някоя друга година..
 

Горе