Tърся начини за увеличаване на трафика

От: Tърся начини за увеличаване на трафика

Значението за езика е много голямо. Езика ти дава целевата езикова група. Ако сайта е на английски - ще го посещават потребители знаещи английски, ако е на китайски - китаийците, ако е на български - българите. Сега помисли от всяка езикова група - колко милиона потребители има онлайн. Българоговорящи са около 2млн, англоговорящите са стотици пъти повече. Следователно какъв език е по - добре, ще оставя на теб да прецениш. Рекламата за сайт за запознанства е добре да е в подобни сайтове, където потребителите биха се заинтересовали от подобен сайт. Другия начин е адуордс кампания. Там поне знаеш, че рекламата ти ще попадне на точните места.
 
От: Tърся начини за увеличаване на трафика

Пич...

дай да се сетим и за това - колко сайта за запонаства има БГ и колко на ЕН
ако първоте са 1000, вторите са с три нули отзад. Сега къде имаш повече шанс да изплуваш.
Колко пари ще ти трябват за АдУордс?
Ще можеш ли да зарибиш всички милиони ЕН юзъри..
не става така май.
 
От: Tърся начини за увеличаване на трафика

Бихте ли ми дали малко повече информация за АдУордс.Четох,че много важни са ключовите думи,както и точната преценка за бюджета с който да рекламираш,но признавам си в главата ми е пълна каша.
 
От: Tърся начини за увеличаване на трафика

писано е адски много човек.. и в сайта им е писано адски много на БГ.. има и хелпове и квото ти падне.. ама първо прегледай форумите.. и не само тука..
 
От: От: Tърся начини за увеличаване на трафика

Пич...

дай да се сетим и за това - колко сайта за запонаства има БГ и колко на ЕН
ако първоте са 1000, вторите са с три нули отзад. Сега къде имаш повече шанс да изплуваш.
Колко пари ще ти трябват за АдУордс?
Ще можеш ли да зарибиш всички милиони ЕН юзъри..
не става така май.

То за това нещо във форума май е спорено милион пъти :) Погледни го така - съотношение юзъри към сайтове и пак ще видим, че с ен трафик се падат повече юзъри на сайт, отколкото с бг. Теб не ти трябва да зарибиш всичките милиони, теб ти трябват няколко хиляди, които евентуално да предадат на приятели и познати и сайта ти да се разраства от самосебе си след това. Аз лично виждам нещата - към 4-500 лева за адуордс и още толкова за реклама на първо време и сайта ще потръгне... след време ще си избие вложенията и може да се направят нови :)
 
От: Tърся начини за увеличаване на трафика

Да ,аз определено нямам за цел всички английско говорящи да бъдат потребители на сайта ми.Този бюджет ми се струва разумна инвестиция и определено трябва да опитам и платени начини за популязиране на сайта.
Искам да се допитам до вас и за нещо друго.Идея нямам колко трябва да са уникалните посетители на ден/средно/.Тъй като моят сайт е съвсем нов и посетителите ми са между 50-55 дневно,какво мислите за тези данни?
 
От: От: Tърся начини за увеличаване на трафика

Да ,аз определено нямам за цел всички английско говорящи да бъдат потребители на сайта ми.Този бюджет ми се струва разумна инвестиция и определено трябва да опитам и платени начини за популязиране на сайта.
Искам да се допитам до вас и за нещо друго.Идея нямам колко трябва да са уникалните посетители на ден/средно/.Тъй като моят сайт е съвсем нов и посетителите ми са между 50-55 дневно,какво мислите за тези данни?
като за такъв сайт е слабо за момента... вложиш ли тези пари, за които говорихме по - горе би трябвало да имаш над 1000 дневно, а всъщност целта ти да е може би към 10 000 в крайна сметка за да монетаризираш добре :) Абе в тази насока - "колкото повече, толкова повече" важи с пълна сила! При всички случаи за да се счита за успешен сайта ти в dating сферата, ми се струва че трябва поне 3-4 000 дневно да идват...
 
От: Tърся начини за увеличаване на трафика

Благодаря Ви.Винаги ми отговаряте много конкретно и ясно.
 
От: От: От: Tърся начини за увеличаване на трафика

като за такъв сайт е слабо за момента... вложиш ли тези пари, за които говорихме по - горе би трябвало да имаш над 1000 дневно, а всъщност целта ти да е може би към 10 000 в крайна сметка за да монетаризираш добре :) Абе в тази насока - "колкото повече, толкова повече" важи с пълна сила! При всички случаи за да се счита за успешен сайта ти в dating сферата, ми се струва че трябва поне 3-4 000 дневно да идват...

Прави си за едно - "колкото повече, толкова повече". :) Всичко зависи обаче от това в каква ниша ти е сайта. Защото имам сайт, който с 10,000 уникални на ден и 150,000 импресии на ден - прави толкова пари - колкото сайт с 1000 уникални и 10,000 импресии на ден. Как мислиш дали сайтовете за запознанства и игри дават повече пари за реклама ( 1-2 стотинки в адуродс макс), отколкото едни сайтове за имоти или туризъм например?

А относно българския и чуждия трафик съм на мнението на radev. В момента в България е много лесно да излезеш на първа страница в почти всички ниши, с изключение на имотите и финансовите истории. Според мен е много по-лесно и евтино да започнеш с български сайт, отколкото да се целнеш навън. Наблягам на "да започнеш" защото човека сега се учи или поне аз така съм разбрала. Доста по-трудно и по-скъпо ще ти струва да излезеш на първите страници в търсачките с англоезичен сайт от колкото с български или сомалийски примерно :) (незнам дали изобщо в Сомалия са чували за интернет)

Пожелавам ти успех и "приятен престой във форума" (Blinky не се сърди - знаеш че си на кака любимеца" :)!
 
От: Tърся начини за увеличаване на трафика

Мога ли да считам за успех това,че изписвайки в google името matchclub сайта ми излиза на първо място?
 
От: Tърся начини за увеличаване на трафика

Аз няма да ти вкарвам толкова оптимизъм колкото останалите "колеги" щото според мен успеха изобщо не е толкова лесен и никой и нищо не може да ти го гарантира, факторите които играят там са ужасно много и едва ли някой тука с 2 реда може да направи какъвто и да е анализ. Няма гаранция че като вкараш малко пари в реклама няма да пиеш една студена вода после, и няма гаранция че щом сега уникалните са 50 скоро ще бъдат 1000 и повече, а не 20. А и темата на такъв сайт изисква много сериозна работа по развитието му, щото можеш да печелиш от сайт за имоти с 50 оферти, но сайт за запознанства с 50 потребители не може да съществува.
 
От: Tърся начини за увеличаване на трафика

За мен винаги е полезно да чуя различни мнения
 
От: Tърся начини за увеличаване на трафика

match, започнал си в много, много трудна ниша. Не знам по какъв начин си се решил да се занимаваш с дейтинг сайт, но ми се струва, че преди това е трябвало да проучиш нещата. Дейтинг нишата е меко казано препълнена, и на бг, и на английския пазар. В БГ толкова много подобни сайтове се навъдиха, че, за да привлекат хора, започнаха да мислят някакви щуротии като събиране на точки, с които да спечелиш нещо. Пълна боза... :( Та, ако си решил, че ще се занимаваш с точно такъв сайт, съветът ми е да попромениш мъничко концепцията, в смисъл - сайт за запознанства само за възрастни, сайт за запознанства само за тийнеджъри, сайт за запознанства само за авджии и тн... тук вече сам трябва да си го измислиш, никой няма да ти подскаже свободна ниша... измисли нещо уникално и без голяма реклама, пак ще пробиеш :)

По последния ти въпрос - успех е, че излизаш на първо място с 'matchclub', проблемът е, че думата е малко търсена и съответно ще получаваш малък трафик. Важното тук е да откриеш златната среда - ключова дума, която е сравнително популярна, но в същото време с малка конкуренция. Малко по-горе Блинки ти даде добър съвет относно ключовите думи.

Хайде, успех!
 
От: Tърся начини за увеличаване на трафика

Основно- платен вариант, но 100% резултат за малко пари. Губиш време с всичко което не е платено. Повече на скайп: rinka.sh
 

Горе