tarsq.com(beta) - факт!

От: tarsq.com(beta) - факт!

Няма да е зле да попълваш таговете в mp3 файла след конвертирането, както и да генерираш смислено име за теглене (а не примерно 5015647636.mp3). Освен това най-търсените файлове ще е добре да не ги триеш от диска си, след като потребителя ги изтегли, а да организираш някакъв кеш. Така няма да се налага да точиш по сто пъти едни и същи flv файлове и да ги конвертираш в mp3.
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

1. Проблем с вбох и ютуб е малко вероятно да има защото:
-сайтовете не притежават интелектуалните права върху клиповете
-Европейските директиви забраняват подвеждането под наказателна отговорност лице което използва и разпространява продукти - обект на интелектуални права, когато действието се извършва с идеална цел (без финансови ползи)
2. За дизаин ти трябва нещо изчистено, но цветно и весело (таргета ти все пак е 9-19 годишни)
3. Описание на идеята - наситено с ключови думи (за повече органичен трафик)
4. Повече интерактивност за потребителя (класации, гласуване, стена за поздрав, потребител на деня, сайт на деня, изпълнител на деня)
5. Идейно:
-Текстови линии, по които да "текат" търсенията (както при борсовите индекси)
-Функция "изпрати песен на приятел"
-Монетизирането става относително лесно като избереш топ3 търсени песни и ги обявиш за гласуване през мобио. (опция е да добавиш интрига като: "Първата песен става песен на седмицата, а третата бива елиминирана от търсачката за период от 3 седмици")
 
От: От: tarsq.com(beta) - факт!

тоя сайт струва ли си за повече я помисли реално?

amoun как 50 парса ще ти натоварят процесора? Сървъра ти да не е на 200Мhz с 32МБ памет :)

дай да преценим а?
той казва че хоства сам в къщи което е несериозно ... МНООООГО за подобни сайтове става за тестване както е сега ноако реши да развива... нестава
нямат никакъв доход а за да го хоства надомно означава поне едно компче мижаво вързано денонощно в нета - да ти бръмчоти на тиквата нон стоп и да смучка по 100 - 200 вата на час... отделно парата за самия хардур и износването на врътката:)
това е неблагодарна работа пробвал съм и при това нета ми беше безплатен и то в промишлени количества
за да хостне такъв сайт му трябва виртуален сървър ако има над 50 онлайн иначе са го изгонили на втората седмица от хоста:)
да ама като няма доходи за какъв чеп му е да дава по 50 лева на месец?

освен ако не е идеалист като оня дето има сайт за новини с по 150 уникални а плащал по 1500 лева за статии абонамент на месец :))) :clap::lol::lol::twisted::twisted:

засега няма проблем със сайта щото няма посщения...
но ако станре неговото жлание да има над 2 -3 000 на ден без впс пиши го изключен

п.п изобщо що се занимавам да пиша -в момента съм на плажа пиййвам студено шумнско кучиту рови пясъка до мен а ламята чете някакви списания на другия лаптоп па аз се занимавам да ви пиша .. зема да си натопя топките в соленото и а не ви мисля до довечера а :)
 
От: От: tarsq.com(beta) - факт!

1. Проблем с вбох и ютуб е малко вероятно да има защото:
-сайтовете не притежават интелектуалните права върху клиповете
-Европейските директиви забраняват подвеждането под наказателна отговорност лице което използва и разпространява продукти - обект на интелектуални права, когато действието се извършва с идеална цел (без финансови ползи)

на ме н ми е интересно тоя защо не каза че кирев ще има проблеми с ютуба? а само с вебокса
тея от вебокса да не са мутри:) да му прАтят беимвета с бухалки:)
има хиляди сайтове ползващи клипове от там:) първо ще осъдят вебокса и ютубА и после чак малките копилца кат нас :)
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

не знам какви проблеми може да има с вбокс и тем подобони като излезнат проблемите ще ги решава тогава :) мен сайта ми е адски полезен защото във вбокса има многоо хаус парчета който ме кефат а малоумниците който са слагали клипа не са писали името на трака и сега с търся.ком само го намирам и си го конвертирам в mp3 и съм готов. :)
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

Само да кажа на amoun да не се прехласва много защото проекта, който има го направи след като видя от мен( в което няма лошо). А сайта на кирев има бъдеще стига да се развива както трябва.
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

Само да кажа на amoun да не се прехласва много защото проекта, който има го направи след като видя от мен( в което няма лошо). А сайта на кирев има бъдеще стига да се развива както трябва.

абе пич защо не си натискаш парцалите и да си траеш а приказваш глупсоти ?


нищо общо няма проекта за който аз говоря с проекта ЗА КОЙТО ТИ МЕ ИЗЛЪГА?

искаш да напиша във всички теми ли ?
ОК ЩЕ НАПИША ДА СИ ТЕ ЗНАЯТ!!

ТОЯ ПИЧ ПРОДАВАШЕ САЙТ - ДАДЕ МИ ЦЕНА 450 ЛЕВА ЛИ БЕШЕ ? КАЗАХ МУ ОК ВЗИМАМ ГО ДОРИ УГОВОРИХМЕ КАКА ЩЕ МУ ГО ПЛАТЯ И ЩЕ МИ ПРЕХВЪРЛИ СОБСТВЕНОСТА - ТРИ ДЕНА МУ ПИША ХАЙДЕ КАКВО СТАВА ПЪРВО ИМАШЕ ПРОБ;ЛЕМ НО СЛЕД КАТО ГО ОТСТРАНИ ПИЧА СИ ЗАТРАЯ И С ЕПРАВЕШЕ ЧЕ ГО НЯМА В СКАЙПА !

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=10504&highlight=tursq.com


НЕ МИ ОТГОВАРЯШЕ ВСЕ ЕДНО Е АУТ ПОЧАКАХ ПОЧАКАХ
РАЗГЛЕДАХ МУ КОДА НАМЕРИХ ОТКЪДСЕ Е КУПИЛ СКРИПТА
КУПИХ СИ ГО И ГО РАЗВИХ 5 ПЪТИ ПО ДОБРЕ ОТ НЕГОВИЯ
НЕВИЖДАМ ЗАЩО ТЕ Е ЯД ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ ЧЕ ТРЯБВАШЕ ДА МИ СЕ ИЗВИНИШ ЗА НЕКОРЕКТНОСТА СИ !!!
САЙТА ТИ БЕШЕ УЖАСЕН АЗ ЕДНА СЕДМИЦА СИ ПРАВЯ ПЛАНОВЕ КАКА ДА ГО ОПРАВЯ А КОЕ КАК ХОСТИНГИ ТЪРСЯ КАТО ГЛУПАВ И КАКВИ ЛИ НЕ ЩУРОТИИ - АМА ПИЧА МУ Е ПРЕЗ ОНАЯ РАБОТА ЩОТО МУ СКОЧИХА ПОСЕЩЕНИЯТА:)

В КРАЙНА СМЕТКА КАКВО СТАНА ? АЗ РАЗВИХ СКРИПТА ЗА ПО МАЛКО ОТ МЕСЕЦ И ТЕ МИНАХ ДОКАТО ТВОИТЕ ПОСЕЩЕНИЯ ПАНАХА ДО 300 МОИТЕ СЕ КАЧИХА ДО 5 000

ТВОЯ САЙТ ОСТАНА С ОМАЗАНА КИРИЛИЦА ПРОСТО СКРЪБ БЕШЕ КОДА
А МОЯ СИ МУ ВКАРАХ И ДИЗАЙН И РЕКЛАМИ И КИРИЛИЦАТА БИВА :)
ОГЛЕДАЙ И ВИЖ РАЗЛИКАТА !!!
ТИ ПРОСТО СЕ ИЗСРА НА МЕТЕНОТО ВМЕСТО ДА РАЗВИЕШ СКРИПТА ТИ ГО ОСРА
И ПОНЕ ДА МИ ГО БЕШЕ ПРОДАЛ ДА ВЗЕМЕШ ПАРИ
А ТАКА ИЗДУХА И СУПАТА ОТКЪМ ПРОДАЖБА

И СЕГА МИ СЕ ПРАВИШ НА ОТВОРЕН ЧЕ РАЗБИРАШ
нищо не разбираш младеж !!! НИЩО
САЙТА ЗА КОЙТО ГОВОРЯ НА КИРЕВ - ПО ТОЧНО САЙТОВЕТЕ НЯМАТ НИЩО ОБЩО С ТВОЯ
ТВОЯ СКРИПТ ТЪРСИ САМО В ЮТУБЕРА МЕТА КАФЕНЕТО И КО БЕШЕ ТАМ

А САЙТОВЕТЕ ЗА КОИТО ГОВОРИМ ТУК ТЪРСЯТ ВЪВ ВЕБОКСЯ!!!


ТАКА ЧЕ ЩЕ ТЕ ПОМОЛЯ ДА НЕ СЕ ОБАЖДАШ НЕПОДГОТВЕН
И ПАК ДА ТИ НАПОМНЯ
МОЖЕШЕ ДА СЕ ИЗВИНИШ НЕ ДА МЕ ЛЪЖЕШ !!!
ВСЯКО ЗЛО ЗА ДОБРО НАЛИ ? АЗ ИМАМ САЙТ ВМЕСТО ЗА 450 ЛЕВА ЗА 80 ЛЕВА !!
И ПРИ ТОВА МНОГО ПО ДОБЪР ОТ ТВОЯ НАЛИ ?

ПРИКЛЮЧВАМЕ ЛИ С ТЕМАТА ИЛИ ИСКАШ ДА ПУСНА ТЕМА КОЛКО СИ НЕКОРЕКТЕН НАВСЯКЪДЕ ?

п.п. а и проекта за който говорим тук е почти надминал проекта който направих след като ти ме излъга
а е направен прди 2- 3 седмици незнам точна дата .. след две седмици ще е двойно по напред...
 
Последно редактирано:
От: tarsq.com(beta) - факт!

Един ден ходих на гроздобер и явно съм пропуснал доста, но както виждам..., нищо съществено. :)
Искам да благодаря за предложените идеи. Всички, които успеем, ще реализираме сега, останалите - на по-късен етап. ;)

Радвам се, че има хора, на които http://tarsq.com е полезен.
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

Kirev, Здравей !
Виж този линк с коментарите за сваляне от тубата.
[url]http://www.techcrunch.com/2009/02/12/youtube-hopes-to-boost-revenue-with-video-downloads/[/URL]
Спират всички такива сайтове за директно сваляне.
Моя експериментален сайт [url]http://video.dumbum.com[/URL] който месеци наред си работеше перфектно, вече също спря да работи.
Не мога да ти кажа откога, но може би от началото на този месец.
Май ще искат партньорски такси.
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

Това е кофти новина. И все пак... може и да са най-големите, но не са единствените ;)
Ще се мислят алтернативи и т.н., ако евентуално се стигне до някакви перипетии с YT.
Благодаря, че ме осведоми за тази новина. Полезно ще е и евентуално може би ще се застраховаме по някакъв начин.
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

Това е кофти новина. И все пак... може и да са най-големите, но не са единствените ;)
Ще се мислят алтернативи и т.н., ако евентуално се стигне до някакви перипетии с YT.
Благодаря, че ме осведоми за тази новина. Полезно ще е и евентуално може би ще се застраховаме по някакъв начин.
Да, трябва да се търсят алтернативи с други канали.
Повечето англо търсачки не работят вече.
Има и такива, които си пренаписват кода и тръгват, но не се знае докога.
Между другото днес цял ден чета по темата.
Мисли вариант и за монетизиране.
Ads не върви тук.
Все ще измислиш нещо:)
Едит :
Note: Our video download tool has been disabled by YouTube. We’re hoping to get it back up and running soon. Sorry for the inconvenience.
И тук обяснението, че явно се започва с най-високо позиционираните търсачки в серпа.
Сори за лошата новина.
 
Последно редактирано:
От: tarsq.com(beta) - факт!

ами нали затова те попитах как си с процесорното време защото това много товари...
аз съм много по бос в пхп от теб със сигурност просто минсах оттам и затова се меся :)

Всъщност ffmpeg-php и "подобните" енкодери (mencoder и др.) не са толкова тежки, колкото ги изкарват. Въпрос на настройка, кеширане и такива работи.
По принцип един добър вариант е да се купи доста голям HDD (1TB ще стигне, не е толкова скъп) и на него да се кешират вече готовите конверсии в mp3. После да се изтрива целия кеш веднъж на определено време (времето е в зависимост от посещенията, както сам се сещаш) и така процесорът да не се занимава излишно. Така сайтът изисква минимална поддръжка, в същото време щади машината и върши работа на потребителите.
Но лично аз нямам идея как се избиват парите, вложени в подобен проект.
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

Аз също ;)
Предполагам, че пак ще измислим някаква SMS функционалност, която в никакъв случай няма да касае конвертирането/свалянето на файлове.
Имам в предвид някакви поздрави чрез SMS или нещо такова. Нека първо приведем сайта в приличен вид, а после ще мислим за монетизиране, колкото и грешен подход да е това :)
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

Аз също ;)
Предполагам, че пак ще измислим някаква SMS функционалност, която в никакъв случай няма да касае конвертирането/свалянето на файлове.
Имам в предвид някакви поздрави чрез SMS или нещо такова. Нека първо приведем сайта в приличен вид, а после ще мислим за монетизиране, колкото и грешен подход да е това :)
Като за начало направи нещо от този род [url]http://www.forum.bg-nacionalisti.org/index.php?topic=10776.0[/URL] като стана въпрост за SMS :roll:
 
Аз също ;)
Предполагам, че пак ще измислим някаква SMS функционалност, която в никакъв случай няма да касае конвертирането/свалянето на файлове.
Имам в предвид някакви поздрави чрез SMS или нещо такова. Нека първо приведем сайта в приличен вид, а после ще мислим за монетизиране, колкото и грешен подход да е това :)


не е грешен подход по скоро оптите за моентизиране на недостаъчно готов сайт или опити за бързо достигане на нива на печалба и последвал неуспех са отказали много хора от онлайн бизнеса :) на приходи не трябва да се разчита в началото освен ако не изцяло правен за това саит ама и при тези сайтове не е веднага а във времето след ранкването :)
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

Вече има и готов дизайн, който за жалост точно сега нямам възможност да покажа. Семпъл, свеж, удовлетворяващ потребителските нужди. ;)
Ако някой има желание може да ме светне как да го нарежа и кодирам.
Ей, хич ме няма в тази област :(
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

И ето, че дизайнът е факт! Семпъл, задоволяващ всички нужди на потребителя. Ако имате забележки към него - споделяйте, за да мога да коригирам, ако има нещо, което не се харесва масово.

Благодаря на всички, които се отзовават с идеи. Наистина го оценявам. :)
 

Горе