THEBODYISSUE - SEO Помощ

asenlevov

Member
Здравейте, колеги. Както знаете, занимавам се сериозно с това сайтче от доста време и се чудя какво повече бих могъл да направя за SEO. Изтеглих му Premium SEO плъгина. Категориите си имат отделен Meta description, както и всеки пост има 70+% оптимизация. Искам да се реализира в health и fitness предимно, но дори не съм близо до топ страниците. Та, аз не излизам като напишеш the body issue, а какво остава за health и fitness.
 
От: THEBODYISSUE - SEO Помощ

Виж милионите резултати, излизащи при търсене и на здраве и фитнес... Как искаш да излизаш отпред?
 
От: THEBODYISSUE - SEO Помощ

Използвай оптимизация за ключови фрази, а не за думи.
 
От: THEBODYISSUE - SEO Помощ

http://thebodyissue.com това ли е сайта
Сигурен ли си че съдържанието е уникално?
Имаш ли профил в пинтерест , от там може да се доведе добър трафик , ако развиеш профила добре
 
От: THEBODYISSUE - SEO Помощ

Да, съдържанието е уникално и тествано. Авторско е на мен и на още двама души.
Имам профил в пинтерест, но още не мога да разгадая как мога да поствам в по-големи групи.
Имам профили навсякъде в по-големите социални. В sidebar-a на сайта има social иконки.

Иначе http://pinterest.com/thebodyissue
 
От: THEBODYISSUE - SEO Помощ

Пинтертеста не е като фейсбук , даже наобратно
Ако на някой му хареса съдържанието на сайта ти , може да го забоде на своя дъска , което е линк към сайта ти
За да имаш повече последователи, трябва и ти да следваш хора, чиито дъски ти харесват. Съответно те могати теб да последват.
Иначе да докараш органичен трафик при такава конкуренция ще ти е много трудно според мен
 
От: THEBODYISSUE - SEO Помощ

Сега отворих да погледна сайта ти. От 5 кликания на 3 липсва информация. Например в Diet - Diets, Products - Clothing. Това според мен е голям проблем и нарушава силно рейтинга ти. Рейтинга от една страна на search робота и най-вече на посетителите. Съветвам те да изключиш меню линковете към незапълнените ти категории. Съветвам те за повече уникално съдържание и нещата ще потръгнат. Може да ползваш и google keywords tool - ще ти даде идеи за това кои думи и изрази се търсят най-вече.
 
От: THEBODYISSUE - SEO Помощ

Много приятен за окото сайт. Трябват му обаче много, много статии :) След година, ако не си се отказал да пълнеш ще си добре :)
 
От: THEBODYISSUE - SEO Помощ

Ясно.. Може ли малко по-обяснено? Смисъл, какво ще рече това? В статии ли да оптимизирам или в целия сайт? Какви фрази например?

Идеята на оптимизацията по ключови фрази е следната примерно ако имаш статия за АСПИРИН, ако тръгнеш да се бориш с производителите на аспирин и онлайн аптеки задачата ти е много трудно. Но хората търсят не само по клюова дума, но и по фраза примерно.
Как се пие аспирин
Вреден ли е аспирина
и прочие това са фрази, които реално могат да се търсят в гоогле от потребителите и шанса ти да се класираш в топ 10 на гоогле е по-голям.
 
От: THEBODYISSUE - SEO Помощ

Следвайки поста на колегата бих казал, че той точно това прави, но несъзнателно. По това, което видях в сайта, статиите са точно такива - как да направя това, как да направя онова, т.е. съвети
 

Горе