Turbocharge your web site with Google's PageSpeed Service

От: Turbocharge your web site with Google's PageSpeed Service

Към два еднакви IP-са А записите. Единия е с име saita.com, а другия *.saita.com. Не мога да ги редактирам, а само да ги трия и добавям нови.

Махнах единия и пробвах да добавя CNAME - излиза ми, че вече има A запис. Махнах и втория А, чак тогава ми позволи да добавя CNAME запис. Първоначално пак не ставаше, но го сложих да е за www.saita.com и ми излезе, че операцията е успешна.

Сега ще чакам ефекта да се види.

ЕДИТ: сайта при мен все още си зарежда, но при тест през гтметрикс ми вади тази грешка - The page returned an error: 524 Internal Server Error DNS_ERROR

Къде съм омазал?
 
От: Turbocharge your web site with Google's PageSpeed Service

Стояне, питай хост.бг как се добавя cname щом го нямат в knowledgebase-a си. Същото като с добавянето на cname за Амазон е.
 
От: Turbocharge your web site with Google's PageSpeed Service

Мне дори и да пише Not Ready пак сайта трябва да си работи. Когато засече някакъв трафик с новия CNAME тогава пише, че е Active
Върни всичко което си направил и създай www.sait.com с CNAME на гугъл. Направи 301 редирект от sait.com към www.sait.com и това е.
Друго не трябва да ровиш.
 
От: Turbocharge your web site with Google's PageSpeed Service

Ами при мен сайта така или иначе си е www.sait.com.

Само че, за да направя CNAME, от панела се иска да махна A адресите. Това и съм направил. Говорих със съпорта и те казаха, че всичко уж е ОК, само трябвало да изчакам ъпдейтването на DNS настройките.
 
От: Turbocharge your web site with Google's PageSpeed Service

Ами при мен сайта така или иначе си е www.sait.com.

Само че, за да направя CNAME, от панела се иска да махна A адресите. Това и съм направил. Говорих със съпорта и те казаха, че всичко уж е ОК, само трябвало да изчакам ъпдейтването на DNS настройките.

http://www.intodns.com/ тук можеш да провериш дали настроиките са ти наред. Добавянето на cname става веднага по принцип. Нямам идея, защо пък трябва да махаш А запис и да чакаш DNS. A а преди да се обновят можеш да проверяваш работи ли като добавяш айпи адресите в hosts файла на операционната система или като посетиш сайта през прокси сървър.
 
От: Turbocharge your web site with Google's PageSpeed Service

http://www.intodns.com/ тук можеш да провериш дали настроиките са ти наред. Добавянето на cname става веднага по принцип. Нямам идея, защо пък трябва да махаш А запис и да чакаш DNS. A а преди да се обновят можеш да проверяваш работи ли като добавяш айпи адресите в hosts файла на операционната система или като посетиш сайта през прокси сървър.

"OK. No CNAME" ми изписва най-отдолу от intodns.com. А това за махането на А записа го казват от Google.

Иначе в PSS ми изкарва някакви статистики за http заявки и някакъв умрял трафик. Може пък и всичко да си е наред, не мога да го разбера.
 
От: Turbocharge your web site with Google's PageSpeed Service

Малко по-надолу в същата страница:

If you have an existing DNS A-record for your serving domain, say www.example.com, delete it so that www.example.com has only the CNAME-record that you just added (pointing to pagespeed.googlehosted.com). You should not delete any other DNS records associated with your site.
 
От: Turbocharge your web site with Google's PageSpeed Service

А, да :cry:. Аз не съм ги махал. Нито с Google PageSpeed нито с Amazon CloudFront. Да видим останалите какво ще кажат. Принципно става много бързо цялата врътка.

Едит: Всъщност като се замисля ако не използваш хостс файла има логика да махнеш А записите.
 
ами значи то ще изглежда по бавно ако си на български сървър и го отваряш от България :) ама иначе за гугъл бота ще изглежда по бързо както и за потребителите в чужбина
 
От: Turbocharge your web site with Google's PageSpeed Service

Eто резултати от мен след бая ровене:

22222222cp.jpg
333333ga.jpg


Включил съм абсолютно всичко :)
Едно репче не давате скръндзи такива :p :D

http://gtmetrix.com/reports/rstefanov.org/w6YssiIZ

Аз имам същият успех с Nginx прокси :wink: Хем е извън България, а уеб сървъра е в София. Ще видим като вкарам geoip и пусна още един сървър близо до проксито какво ще се получи.
 
От: Turbocharge your web site with Google's PageSpeed Service

Е браво радвам се като видя подобни оценки. Мразя сайтове които са направени ей така за пари без да си дават голям зор за бързината и как изглеждат.
Аз пък имам странни посещения от като включих тази система на гугъл. в Zopim лайв чата има графа кой от къде ме посещава но не засича тези посещения.
Аналитикса само ги засича. В уебмастър туулс гледам и там някакво движение в изтеглените мб.

vo3m.jpg



6e7u.jpg
 
От: Turbocharge your web site with Google's PageSpeed Service

http://gtmetrix.com/reports/xn--b1amgyd9f.com/Sfno5gEK

Според този отчет върху какво трябва да поработя? Не съм ползвал Turbocharge-а на гошо, макар да имам одобрение.
 
От: Turbocharge your web site with Google's PageSpeed Service

Първите 3:

Казва ти да оптимизираш CSS-а.
Да пуснеш кеширането за браузърите.
Картинките също могат да се оптимизират, 3 са изброени там.
 
От: Turbocharge your web site with Google's PageSpeed Service

Иначе от гугъл здраво ровят за тест сайтовете които са вързани.

LOCATION
Mountain View, California, United States

BROWSER
Chrome 22.0.1229

PLATFORM
Android 4.0.4

DEVICE
Samsung Galaxy Nexus

IP ADDRESS
66.249.**.**

HOSTNAME
google-proxy-66-249-**-**.google.com
 
Аз днес им писах за проблема с куки сесията (логина) като е включен пеидж спиида както и им предложих решение че ако не са на различен домейн фул домейн нейма и баре домейн нейма няма да го прави да видим ще върнат ли нещо :)
 
От: Turbocharge your web site with Google's PageSpeed Service

Отговарят доста бързо. Драсках им за няколко проблема с X_FORWARDED_FOR и ми дадоха алтернативно решение
 

Горе