turgbg.com Измама или не?

diavolo_vam

New Member
Имах нещастието да се регистрирам и да учасвам в този сайт, който се води аукцион! Сайтът е на няколко дни и си викам наистина, ще са пуснали някоя промоциика. Дизайнът е супер елементарен, когато четох из условията никъде не видях как се урежда доставката, явно немислят, че ще им се наложи да доставят на някой своите продукти. В сайта продават свой продукти и за да ги купиш си купуваш кредити (с един кредит се наддава един път, цената на един кредин е около 70ст.) и при всяко наддаване цената на продукта се качва с 2 стотинки. Елементарна сметка ти показва, че ако имаш късмет с 20лв. ще можеш да си купиш продукт за около 100лв., е да ама не. Копуваш си кредити, тия дето държат сайта си те въртят все да наддаваш и така си ти взимат всички пари. Прост пример вчера едно cd за кола Panasonic се продаде за 4 наддавания (4х0.7лв +4х0.02лв. + начална цена 0.99лв.=12лв.) и общо всичко щеше да ти излезе под 10лв.Днес аз исках да си купя по-евтино cd за кола на Blaupunkt и викам са ще си наддавам и ще си го взема, но като почнаха да ме връткат се наддаде 230 пъти (вчера по-скъпо cd-то се наддаде 4 пъти) и естествено неуспях да го взема защото ми свършиха кредитите (230х0.7=161лв., т.е. тряваше да дам много повече пари от колкото по принцип струва cd-то и пак не е гаранция, че ще го вземеш). Така като прегледах останалите продадени продукти ми стана ясна системата на връткането, като видят някой гламав като мене, почват да си наддават собствениците на сайта и си ти вземат всички кредити и ти оставаш с един пръст в уста. Аз повече няма да стъпя в този сайт, реших да споделя това с вас. Вие решете дали е истина или измама!!
 
Последно редактирано:
При всички подобни сайтове методът е същия, няма какво да се чудиш :)
Друг е въпросът дали се наддава от реални хора или ботове.
 
От: turgbg.com Измама или не?

Независимо дали са измама или не, е глупост да се "играе" в такива сайтове.
 
От: turgbg.com Измама или не?

Не мисля, че е измама. В сайтовете много добре е описан начина на 'работа' и при регистрация се съгласяваш, че си съгласен с условията на 'играта'.
Лошото е, че никой не ги чете тези неща.
 
От: turgbg.com Измама или не?

Не мисля, че е измама. В сайтовете много добре е описан начина на 'работа' и при регистрация се съгласяваш, че си съгласен с условията на 'играта'.
Лошото е, че никой не ги чете тези неща.

едва ли в условията пише че наддават ботове и ти винаги ще си преебан... :mad:

:wink:
 
От: От: turgbg.com Измама или не?

едва ли в условията пише че наддават ботове и ти винаги ще си преебан... :mad:

:wink:

Няма ботове.. Познавам 2-ма спечелили и получили печалбата си - самобръсначка и машинка за подстригване. Има и доста други хора които са печелили и са получили печалбата си, но не мога да ти дам пример...

А това, че "винаги ще си преебан" трябва да ти стане ясно веднага щом прочетеш в какво се състои 'играта'. :)
/edit
То даже си го пише:
II. 12. Участникът може да наддава само по веднъж срещу един кредит (един клик - един кредит). Всяко следващо наддаване струва на Участника един нов кредит.
 
Последно редактирано:
От: turgbg.com Измама или не?

Абе пич, ти май нещо си се объркал. Как тия твоите приятели са спечелили машинка за постригване като тоя сайт е на 3-4 дни и никога не са продавали такъв продукт! А ясният пример за това, че те връткат е, че един продукт вчера се продава с 3-4 наддавания, а днес ако има някой заблуден случайно се включил за 100-200 наддавания. Вчера наддавах и за един фенер, наддаваше се 30минути докато не се бъгна системата. Вечерта пак го пуснаха в продажба и се продаде за 2-3 минути! Айде обясни ми как стават тези чудеса!! Как първо ще си харча кредитите, а после след няколко часа няма да го искам!!! Ама аз вярно съм голям глупак да участвам в този търг да ми вземат парите!!
 
Последно редактирано:
От: turgbg.com Измама или не?

Ако можех... всъщност мога.... значи ако исках, бих им съборил сървърите на твое място... За мен такива сайтове нямат място в интернет :mad:
 
От: От: turgbg.com Измама или не?

Не говорех за този сайт конктретно. Има много други на същия принцип (на по няколко месеца). А това за 'връткането' си зависи от това колко човека наддават. Това с 2-3 наддавания да се спечели даден продукт става в повече случаи само ако продукта е нещо евтино (фенера за пример). Обаче като пуснат да се продават лаптопи (Sony Vaio например) търга ще се проточи няколко дни (освен ако няма някакъв голям късмет :D)...
 
От: turgbg.com Измама или не?

Давай баце Distributed Denial of Service or Ping of Death
 
От: turgbg.com Измама или не?

Място за тези сайтове има друг е въпроса какво ще им е бъдещето.Като се появат 5 6 такива сайта който лъжат те сриват имиджа на тези който не мамят.

В крайна сметка трябва да се докаже че те лъжат и евентуално да се сезира комисията за защита на потребителите.В крайна сметка ако успеят да се накажат такива некоректни хора с солидна глоба на дали други ще им повторят грешката.
 
От: turgbg.com Измама или не?

Амм сега е момента да си направя реклама www.antireklama-bg.com, може да разкажеш за случая си тук, форума ми е добре оптимизиран и може би ще се класира преди тях при търсене на домейна им :)
 
От: turgbg.com Измама или не?

и кое им е нелегалното на тия сайтове ? Или пък измамното ? Или пък което и да било ?
Всичко е много ясно и нагледно описано. Това че не четете и после сте "преебани" си е лично ваш проблем... Кво си мислеше като почна да наддаваш, не мога да разбера...
Безплатен обяд няма! Кога ще се научите, че на кривата ракета, космоса НЕ И Е виновен...
 
От: От: turgbg.com Измама или не?

и кое им е нелегалното на тия сайтове ? Или пък измамното ? Или пък което и да било ?
Всичко е много ясно и нагледно описано. Това че не четете и после сте "преебани" си е лично ваш проблем... Кво си мислеше като почна да наддаваш, не мога да разбера...
Безплатен обяд няма! Кога ще се научите, че на кривата ракета, космоса НЕ И Е виновен...

Ти нещо не си ме разбрал!! Абсолютно всичко съм прочел преди да почна да наддавам. Идеята е, че има няколко фалшиви играча и когато реален човек като мен започне да наддава, те започват да те въртят докато не ти свършат кредитите и така собственикът на сайта винаги печели!
 
От: turgbg.com Измама или не?

А ти от къде си сигурен че има фалшиви играчи ? Инспекция на сървъра ли направи,,.,
 
я чакаите значи наддаваш надаваш и ако не го спечелиш си губиш кредити които си наддал ли или ти ги връщат ? ако е първото въобще не звучи оферта да се занимаваш
 
От: turgbg.com Измама или не?

аз като чуя търг само не ми звучи оферта да се занимавам освен ако не е 100 % сигурно , че ще го спечеля :)
 

Горе