Ubuntu libpam upgrade

Последно редактирано:
От: Ubuntu libpam upgrade

Аутоъпдейт = лошо, лошо :)
 
От: Ubuntu libpam upgrade

Ако ти е хоби е ок. Дори и да се счупи нещо, все някога ще го оправиш. Обаче ако имаш клиенти на машината просто е недопустимо. Така нямаш никакъв контрол и не знаеш какво се случва. После ако те хакнат ще има да се чудиш откъде ти е дошло :)
 
От: Ubuntu libpam upgrade

Да имаш право в известен смисъл, но ако имаш повечко машини да кажем в двуцифрена бройка какво ще правиш? Ще се логваш да ъпдейтваш постоянно или ще даваш права на други да го правят вместо теб и така съвсем изпускаш нишката.
 
От: Ubuntu libpam upgrade

Ако не можеш да смогваш - наеми си хора. Всеки сам си преценя колко и какви са възможностите му. Обаче като правиш аутоъпдейти, не се чуди, че имаш проблеми.
 
От: Ubuntu libpam upgrade

Там където има човешка намеса винаги има проблеми! Примерно ако имаш повечко сървъри би ли дал права на 10 човека да кажем да могат да инсталират и мажат по самото желязо ? Интересно ми е ти как би постъпил.
 
От: Ubuntu libpam upgrade

6 опитни админа могат да се справят със съпорта на до 100 машини (24/7). Плюс това няма да наемеш случайни хора, а ще ги подбереш. Ако си направил правилния избор няма да имаш проблеми.
 
Re: От: Ubuntu libpam upgrade

Аутоъпдейт = лошо, лошо :)

е аз ръчно ъпдейтвам, а пак се счупи крона. чудна работа ... :wink:
 
От: Ubuntu libpam upgrade

Колкото са повече хората толкова контрола пада. Винаги има някой недоволен. Ако решиш да изгониш някой стискаш палци да не реши да ти отмъсти с нещо. Пък ако си хостинг със 100 машини и на тях ще имаш по 100 потребителя или по 15 виртуалки и няма да смогнат само да говорят с клиентите да им оправят нещата. Е то зависи и какво имаш на машините и какви са те.
 
От: Ubuntu libpam upgrade

@ vaskoa - Каква грешка ти дава? Най-добре си сложи Gentoo. Малко по-голяма играчка е, но такива проблеми съм нямал :)
 
Re: От: Ubuntu libpam upgrade

@ vaskoa - Каква грешка ти дава? Най-добре си сложи Gentoo. Малко по-голяма играчка е, но такива проблеми съм нямал :)

Задължително.
 

Горе