UDP Флуд

brs

New Member
Здравейте, можете ли да ми кажете как да блокирам дадено ип.. т.е да филтрирам достъпа му до моя компютър. Флудиха ме с Net Tools, на рутер съм. Гледах в 192.168.0.1 дали мога да филтрирам ип-то, но няма такъв начин. Не искам да звъня на доставчика.. Ип-то го знам, само трябва да го филтрирам.
Поздрави!
 
От: UDP Флуд

Влез в настройките на рутера и му задай да блокира съответния IP адрес. Ако няма такава възможност - купи си нов рутер.
 
От: UDP Флуд

Също така използвай и надежден firewall като COMODO Firewall! :)
ПС: На това IP се хостват некви турски или арабски ( с некви завъртулки ) сайтове.
 
От: UDP Флуд

На линукс ли си ?

Windows XP

"Също така използвай и надежден firewall като COMODO Firewall!
ПС: На това IP се хостват некви турски или арабски ( с некви завъртулки ) сайтове. "

Инсталирах го, но няма от къде да блокирам даденото ип.
192.168.0.1 - Това е "сайта" на рутера, от там мога да променям настройки :)
 
От: UDP Флуд

Когато почнат да се свързват с теб ( flood-ят ) ти излиза прозорче да ги блокираш. И при програмите също те пита. При всяко действие, което прави някаква промяна / инсталира или стартира нещо те пита дали искаш да го направиш или блокираш.
 
Дрънкате пълни глупости. Кел файда, че ще филтрира трафика към компютъра, като рутера му ще клекне. Отделно на това 192.168.* са прайвът айпи адреси, които нямат нищо общо с реалния с който излизаш в интернет.

Трябва да филтрираш трафика от рутера. Ако кажеш марка/модел, може да бъдем по-полезни.

За пример аз съм с д-линк и ползвам dd-wrt (опен сорс фирмуер) за него, в който има опция за добавяне на собствени скриптове.
В моя случай:
iptables -I FORWARD -s 123.456.789.012 -j DROP
където 123.456.789.012 е адреса който искам да филтрирам.
 
От: Re: UDP Флуд

Дрънкате пълни глупости. Кел файда, че ще филтрира трафика към компютъра, като рутера му ще клекне. Отделно на това 192.168.* са прайвът айпи адреси, които нямат нищо общо с реалния с който излизаш в интернет.

Трябва да филтрираш трафика от рутера. Ако кажеш марка/модел, може да бъдем по-полезни.

За пример аз съм с д-линк и ползвам dd-wrt (опен сорс фирмуер) за него, в който има опция за добавяне на собствени скриптове.
В моя случай:
iptables -I FORWARD -s 123.456.789.012 -j DROP
където 123.456.789.012 е адреса който искам да филтрирам.

Най - накрая някой, да ми отговори както трябва :)

Марка - Tenda TEI6608s

.. iptables не беше ли само за Linux?
 
От: UDP Флуд

Дрънкате пълни глупости. Кел файда, че ще филтрира трафика към компютъра, като рутера му ще клекне. Отделно на това 192.168.* са прайвът айпи адреси, които нямат нищо общо с реалния с който излизаш в интернет.

Трябва да филтрираш трафика от рутера. Ако кажеш марка/модел, може да бъдем по-полезни.

За пример аз съм с д-линк и ползвам dd-wrt (опен сорс фирмуер) за него, в който има опция за добавяне на собствени скриптове.
В моя случай:
iptables -I FORWARD -s 123.456.789.012 -j DROP
където 123.456.789.012 е адреса който искам да филтрирам.

Най - накрая някой, да ми отговори както трябва :)

Марка - Tenda TEI6608s

.. iptables не беше ли само за Linux?
 
Ти какво мислиш, че върви като софтуер в кутийката? :)

А с тоя китайски рутер направо ме хвърли в тъча. Разрови се в админ панела му. До колкото видях ей тук, а и до колкото гугъл транслейта ми преведе - има възможност за ползване на iptables.
 
Това го виждам, сега какво се очаква от мен, да хвърля един боб и да ти кажа къде да буташ ли? Разрови се в админ панела и намери къде е фаеруола ти.
 

Горе