University of .. ?

chedda

New Member
ot VT sym i se kolebaq mejdu Svi6tov, Sofia, Varna. stava duma za ikonomi4eska nauka (Marketing). Sofia makar che dosta byrzo se razrastva i e golqma mrysotiq, vse pak spored men tova e istinskiq grad v BG- prosto ima vsichko.., Varna.. ako otida tam edva li shte ucha :D, Svishtov -kazvat che universiteta e mnogo dobyr. Kakvo ste 4uvali za kachestvoto na obuchenie i vyzmojnostite koito predlagat universitetite (brigadi, rabota sled tova i svestni profesori (deficit qko :D)) ?
 
Не мога да дам обективно мнение за всички университети бил съм само във Варна и Свищов .
Свищов - Пиянски вечери , Пиянски вечери , Пиянски вечери , рибарски мрежи
Варна - Учене ,Учене , Пиянски вечери , рибарски мрежи ,Учене , Пиянски вечери , рибарски мрежи, Учене , Пиянски вечери , рибарски мрежи
 
Аз съм от Свищов и като гледам университета е фулл... от цяла България има хора, предполагам и че образованието ще е на ниво. Аз лично първо бих записал София, после Свищов, защото СУ ми по-харесва, но пък тука съм си у дома :)
 
khj

Аз съм от Свищов и като гледам университета е фулл... от цяла България има хора, предполагам и че образованието ще е на ниво. Аз лично първо бих записал София, после Свищов, защото СУ ми по-харесва, но пък тука съм си у дома

а иначе градчето как е , чух че имало сами 1 дискотека :?
 
Re: khj

cashes каза:
Аз съм от Свищов и като гледам университета е фулл... от цяла България има хора, предполагам и че образованието ще е на ниво. Аз лично първо бих записал София, после Свищов, защото СУ ми по-харесва, но пък тука съм си у дома

а иначе градчето как е , чух че имало сами 1 дискотека :?
има ... около 7 ...
 
да де 2-3 могат да се нарекат дискотека ... 2 ако трябва да бъдем точни ... иначе клубчета с по 30-40-50-60 човека има доста ...

Ето и моето мнение за университети и градовете:

Корупция :
1. Унсс
2 = 3 - Свищов и Варна

Доколкото съм чувал в унсс нивото на корупция е високо, докато за Варна не съм чувал подобни отзивти а в Свищов досега не са ми искали и не съм разбрал на някой колега да са му искали

Градовете
1. София
2. Варна
3. Свищов

Сега няма какво да си говорим, София си е София, възможности както за забавление така и за реализация много. Варна също не стои много далеч от София, а Свищов ... Свищов е един голям студентски град с разни бивши студенти който смучат пари от сегашните. Варианти за реалзиция в маркетинг-а точно в Свищов няма. Качеството естествено си има и цена .... в Свищов пари за таксита почети не даваш, квартирите са евтини ( има и такива, като моята за 35 лв/месец ), алкохола е евтин, храна също в сравнение със София и Варна.

Качество на образованието
Немога да направя класациика като предните две ... в СА ( не е стани алхолик а Стопанска академия - Свищов ) се набляга на самоподготовката като преди две години до колкото аз знам броя на часовете е намален с 30 % именно с такава цел, да има повече време за самоподготовка. Друго не мога да ти кажа около самото качество защото нямам база за сравнение, не знам как процедират в другите университети за да ти кажа предмиства и недостатъци, но "влизат 100 излизат 120 " ( Д. Вълчев в някакво интервю го беше казал за висшето образование в България ).
 
Между другото днес уволниха дисциплинарно един от ст. ас. - Калин Костов, защото казал на няква мацки в лекция " Вие сте тъпи путки, няма да си вземете изпита", те подали жалба и резултата е на лице, което говори добре за новия ректор, че не си поплюва много много :)
 

Горе