Urgent help

nickeyar

New Member
Здравейте и от мен!

Наскоро, и случайно попаднах на този форум и трябва да кажа, че намирам доста интересна, а и полезна информация.

Сега обаче имам нужда от помощ и ще помоля за съдействие, за което благодаря предварително!

Става въпрос, че един приятел ме помоли да му направя сайт, а аз много отдавна не се бях занимавал (никога не съм бил гуру, но по едно време се бях запалил и схванах HTML-a, но... дотам)

Та, попаднах на един сайт - wix.com, където използвайки техни темплейти, успях да получа нещо, което удовлетворя моя човек, а и мен, донякъде.
И тъй-като почти приключваме с по-важните неща, започнах да се оглеждам за вариант да си сваля сайта, да го дооформим, и да го качим на домейн, който вече е купен.
Да, обаче, оказа се, че няма вариант да си смъкна сайта. Пробвах няколко хитринки, но не става и не става. Хората явно са си оплели кошницата. А и след като се разрових в гугъл, видях че има още много подобни случаи, и никой не е успял да си изтегли сайта, като дори от сайта отказват, ако им платят за целта.

Ето тук идва и въпросът ми. Става въпрос за следният сайт: nickeyar.wix.com/londoncarpetcleaning (Сори, че така съм дал линка, но не мога да поствам УРЛ-та, понеже това ми е първият пост, съжалявам още веднъж!)
Бихте ли ме насочили към най-лесният и бърз начин, по който да получа същият резултат със специализиран софтуер ? На компютъра си имам целият CS5 на Аdobe, но не знам с кои програми да получа въпросните джиджафки с анимирането при смяната на страниците, скрипта, който се използва когато курсора на мишката мине през бутоните и т.н. и т.н. от нещата, които са много удобно направени иначе в едитора на въпросният сайт.
Знам, че сайта не е толкова прекрасен и професионален, но пък си ни хареса, особено като се има предвид каква беше beta-та :)
Бих се радвал на бърз туториъл как да стигна стъпка-по-стъпка, използвайки какъв софтуер, безплатни темплейти (които мога да сваля и т.н.) Като казах софтуер, може би тук е мястото където да кажа, че работя с Macintosh... полезно би било да го знаете, сякаш!
А ако някой успее да го свали 1:1 тогава вече съм склонен и да си платя! Просто, не съм много в нещата, поех ангажимент, в същото време съм в сесия и имам да правя проекти, то се е видяло, че няма да усетя нищо от почивката, но поне да завърша всичко, което съм започнал и да ми е мирна главата !! :)
Безкрайно съм ви благодарен за помощта !!!
 
От: Urgent help

Трудно могат да се намерят по грозни неща от това : www.nickeyar.wix.com/londoncarpetcleaning - твоя приятел заслужава да хване 1 тояга и да ти тегли един бой, а после и себе си да се набие, че си дава бизнеса на такива некадърници като тебе.
Къде си тръгнал да му представяш бизнеса в интернет като си нямаш на идея грам от нищо. Ама голям бой и двамата заслужавате.
 
От: Urgent help

И човек би си помислил, че кой знае какво има на сайта, а то има 3 текста на кръст и някакви бутони от 99-та година. Аман, въобще нищо не може да ти се обясни, просто не се занимавай с такива неща, не са за тебе.


Нали си бил схванал HTML-то

http://www.1stwebdesigner.com/freebies/45-free-html-css-templates-2011-2012/
 
От: Urgent help

Благодаря за помощта, но....
... виж сега, това че сайта не заслужава похвали, не означава че ти трябва да се изсереш отгоре му, че и да ми говориш по този начин! Аз мисля, че сам си го казах по-горе ! За сметка на това, достатъчно съм добър в това, което правя, все пак, за да се засягам от простотията ти !
 
От: Urgent help

Не е простотия, а съвет напълно адекватен с това, което си "свършил".
 
От: Urgent help

От такива като Вас много уеб дизайнери останаха без хляб. Всеки втори стана разбирач и дизайнер а пък собствениците на бизнес Ви се доверяват щото "им е по-евтино". Заслужаваш това което ReminD любезно ти написа и нищо повече!
 
От: Urgent help

Горките дизайнери, останали били гладни заради такива като мен ?! Вие нормални ли сте или само си чешите пръстите ?
Замисляли ли сте се, че все от някъде трябва да се започне ? Или вашите първи сайтове са били перфектни ? Отделно, въпросът ми свързан ли е с, това което вие коментирате ? Що просто не си гледате вашите работи ?
Айде, дерзайте!
 
От: Urgent help

Че то има много сайтове с наистина безплатни темплейти (независимо за каква платформа - от прости css/html до различни cms), а това wix си е платформа като блогер и уърдпрес.
 
От: Urgent help

Just lol!

Към автора - има толкова много безплатни frameworks, с които ще постигнеш прекрасни резултати. Ето ти един хубав пример http://html5boilerplate.com/

Съвет - насочи се към html5, това е бъдещето, аз го повтарям вече 2-3 години. В началото колеги ми се смееха.

А ето и какво е модерно сега, не е трудно изобщо - html, css и js http://www.helentsanossheinman.com Пише се страшно бързо и лесно. Не се излагай, че наистина си просиш коментари като на ReminD... :cry:

@2fast2you - кой ще ни вземе хляба с такъв дизайн? Ти шегуваш ли се? Това е като freelance статиите за по 1-2лв. Извинявай ама има хора, които под $100 на статия не взимат. Който иска качество знае какво да търси.

@ReminD - абе ти си във всяко гърне мерудия! Кой говори за теб или за този форум и изобщо за форуми! predpriemach.com не е центъра на вселената! :lol:
 
Последно редактирано:
От: Urgent help

Пфу... бях се изплашил, че тук няма да има и нормални отговори!

leeyaa: Сърдечно благодаря

@pisara: На това се намъкнах, приятел. Гугъл е виновен :)
 
От: Urgent help

Нали си бил схванал HTML-то

http://www.1stwebdesigner.com/freebi...tes-2011-2012/



Това ти го написах още в първия пост, ама явно си сляп да го видиш.


Съвет - насочи се към html5, това е бъдещето, аз го повтарям вече 2-3 години. В началото колеги ми се смееха.

Ти пък да не се взе за вестител на ХТМЛ5? Кога си го повтарял, кога са ти се смяли? Най-много да ти се е смял някой като тебе или като автора, като почнете да се изкарвате някакви вестоносци на последните тенденции, ми става смешно.
 
От: От: Urgent help

Трудно могат да се намерят по грозни неща от това : www.nickeyar.wix.com/londoncarpetcleaning - твоя приятел заслужава да хване 1 тояга и да ти тегли един бой, а после и себе си да се набие, че си дава бизнеса на такива некадърници като тебе.
Къде си тръгнал да му представяш бизнеса в интернет като си нямаш на идея грам от нищо. Ама голям бой и двамата заслужавате.

Направо ме утрепа! :lol: Право куме, у очи!
 
От: Urgent help

@nickeyar, http://www.karelia.com/sandvox/ - ето ти пример (това беше първото което ми излезе в Гугъл под "website builder for mac"). Има и много безплатни програми.

П.С. Предполагам този сайт си го направил безплатно на човека, защото ако започнете за такива неща и пари да взимате ReminD и 2fast4you ще са прави на 100%
 
От: Urgent help

Разбира се, че взима пари. Такива като него ги познавам та с лопата да ги ринеш. Даже ще отрече, че е взел или ще вземе пари.
nickeyar дизайнер съм от старата школа където всичко се правеше на ръка от чист notepad. Вече има лъскави програмки и всеки един .. ще прекрача границата на добрият език за това спирам защото тази тема я приемам лично. Преди уеб дизайна беше изкуство а сега го превърнахте в...
 
От: Urgent help

хаахх... значи, к'во стана то, ако не съм щял да взема пари - всичко е ок, но ако съм бил взел, не знам си к'во ?!
Аз това няма какво да го коментирам, защото ми звучи доста махленско.
А ВИЕ, ГОЛЕМИТЕ ВИЕ (ПОКЛОН!!!) явно сте се взели прекалено на сериозно вече, щом човек не може да си зададе въпроса най-нормално, да му се нахвърляте и анетемосате...
Направете си отделен форум, където вие ще си разцъквате като баровци, на private. Пълен смях, ще падна !
Най-добре, който има права да изтрие темата,
Благодаря!
 
От: Urgent help

Най-добре, който има права да изтрие темата,

Много са ми странни такива призиви. :-o Защо трябва да се трие? Би ли обяснил, моля.

Хубаво е да Call-нете (гледам, че ползваш английски думи в изказването си) на 07450459045 и да минат през сайта с наличното оборудване и препарати. Всичко изглежда много прашясало и запустяло.
 
От: Urgent help

хаахх... значи, к'во стана то, ако не съм щял да взема пари - всичко е ок, но ако съм бил взел, не знам си к'во ?!
Аз това няма какво да го коментирам, защото ми звучи доста махленско.
А ВИЕ, ГОЛЕМИТЕ ВИЕ (ПОКЛОН!!!) явно сте се взели прекалено на сериозно вече, щом човек не може да си зададе въпроса най-нормално, да му се нахвърляте и анетемосате...
Направете си отделен форум, където вие ще си разцъквате като баровци, на private. Пълен смях, ще падна !
Най-добре, който има права да изтрие темата,
Благодаря!

Това е бизнес а не детски прищявки.
Това което питаш в първият ти пост е абсурдно.
Първо не можеш да откраднеш на хората темплейта а след това да ни караш ние да го откраднем като си заплатиш?
Еми няма да стане. Както случайно си намерил този форум така случайно напусни или наблегни да учиш и пак ела малко по-умен.
 
От: Urgent help

Много са ми странни такива призиви. :-o Защо трябва да се трие? Би ли обяснил, моля.

Реално ми е все тая дали ще я изтрият. Просто аз няма да се занимавам да чета повече :)
Който искаше да ми помогне, достатъчно ми помогна (без да пише тук, писа ми ЛС) ... Повече не ми се чете вашата помия.
Аз влзяох да попитам най-нормално, а вие ми се хвърлихте като не зная и аз ! Не се опитвам да защитя това което съм направил, както виждате, опитвах се през цялото време да се придържам към нормалният тон.
Гледайте си вашите невероятни сайтове и проекти, но ...всъщност явно нямате много работа, за да злобеете по разни форуми, вместо да ОБМЕНЯТЕ ПОЛЕЗЕН ОПИТ - това е моето разбиране за понятието форум. Или дори да не е полезен, то поне да не е мястото където да се заяждате с новопристигналите / начинаещите / невежите. Ето това оприличавам аз на махленско, а не детско или там как го изтъкна някой.

Това което питаш в първият ти пост е абсурдно.
Първо не можеш да откраднеш на хората темплейта а след това да ни караш ние да го откраднем като си заплатиш?

Тук, както и съм казвал, че поех ангажимент към приятел да му свърша услуга (защо трябва винаги да се намесват парите ?)... И тъй-като въпросния човек остана доволен (извинете ни, ние сме от невежите и не разбираме, като Вас !). Исках да си използвам сайта, както е, за да се качи. Тук става въпрос изцяло и единствено, че нямам време, като ресурс. Затова и бях готов да си платя, ако ще, за да кача сайта. А, така както има такива сайтове, като wix, които не позволяват да си свалиш сайта (който ти предлагат БЕЗПЛАТНО (а и дори срещу заплащане отказват)). Така има и такива подложки, които като си направиш сайта, може и да си свалиш. Така че не ми скачай с това, че съм щял да им 'открадна' темплейта ...
Много състрадателни станахте, бе ? По пътя на логиката, ще ме убедиш ли, че си платил за софтуер-а и останалата боза, която използваш в работата си ?
 
От: Urgent help

Относно свалянето на темплейта има защо да не позволяват да се сваля. Щом не позволяват значи не може. Щом не може значи свалянето е виж кражба и е против правилата на wix. Погледни ми постовете. Целта ми не е да нападам а да помагам. По скоро бих ти помогнал с основите на уеб дизайна. Ако го правиш безплатно няма никакъв проблем но дълбоко се съмнявам в това. Относно софтуера който ползвам.. Главно работя с LINUX всичко в тази система е безплатно.
 

Горе