VMware vs. KVM vs. Xen Vs. OpenVZ

VMware vs. KVM vs. Xen Vs. OpenVZ


  • Общо гласове
    9
  • Poll closed .
От: VMware vs. KVM vs. Xen Vs. OpenVZ

Щото любимият ми провайдър ползва Xen.
С хостинги дето ползват OpenVZ имам леко кофти опит.
 
Хъм то потребителите незнаят... затова не очаквам да е много активна анкета... даже аз се чудя какво да избера... зависи каква е политиката за разцепване на хардуерните ядра.....

@ Noke това че явно OpenVZ провайдъра е овърселвал по здраво от сегашния ти Xen провйдър.... иначе може VZ VPS да се нагласи така че да има гарнатиран мимимум от хардуерни ресурси колкото едно Xen vcpu (според как го разцепил) на 10 на 16 обаче да имаш аванта над минимума ако сървъра има възможност... която при Xen я няма но и двата вида провайдъри могат да овърселна стабилно...



KVM e дефултна за убунту съръври в някакъв white paper бях виждал цепене на хардуерното ядро на 16 като стандартно но може и да не съм прав


Vmware не съм я виждал даже не съм чел уайт пейпърс... най голямото предимство което се сещам е че има техни хора в софия и ако много те дразнят има къде да ги потърсиш да го ушляпат локално :lol: да не ми се разсърди някой който бачака за компанията нищо лично гениалта идея за нещо такова беше за друга фирма като се чудухме защо сървър на HP струва с 1000 лв повече от сървър на IBM при еднакви хардуерни ахрктеристики (3000 и малко 4000 и малко) и стигнахме до извода че е защото може да ходиш да си потърсиш съпорта в бизнес парка ако си недоволен :lol:
 
Последно редактирано от модератор:
От: VMware vs. KVM vs. Xen Vs. OpenVZ

Въпросът е много относителен и е от вида кой е най-хубавия цвят - зелено, синьо или червено :)

Всички зависи от нужди и изисквания:

1. Сървър или десктоп виртуализация?
2. Ако сървър, какъв точно - хостинг компания или вътрешно фирмен, където е инсталирано ERP-то или счетоводната база
3. Ако уеб хостинг - за теб или за клиенти - Има ли нужда да ограничаваш ресурси и ако да кои ресурси точно
4. Какво ниво на сигурност се търси?
5. Какво ниво на виртуализация се търси - пълно или паравиртуализация. Ще се местят ли виртуалните машини на друг хардуерен хост или не.
6. и така нататък.... :)

Аз лично съм фен на Vmware Server (вече не се използва) и Workstation, защото като цяло е лесен за употреба и за моите конкретни нужди беше супер. Не твърдя, че е най-добрия, нито че е най-бързата виртуализиция. Ако ще търсиш да правиш хостинг с VPS-и, XEN е добър избор....
 
Ами няма ти понеже с хостинг се занимаваш аз от хостинг гледна точака го писах ама клиентите не знаят какво търсят



Долното го пиша за останалите който могат да видят темата....

при ОпънВЗ еднин образован клиент може да вземе най много от хостинга ако компанията е коректна и си каже какво как разцепва....

при Xen имаш 100% гарантирани ресурси въпроса е колко... едно vCPU според уаит пейпъра на 3 гигахерцов процесора едно хардуерно ядро - ако е настроено за нормално натоварване (на 10) е 300Mhz... ама може да е lightweight и да е разцепено на 18 и да е 166 мехерца... а може да разцепено само на 5 за heavy users но ме съмнява компания която дава 600 мхз на 1 vcpu да пропусне да си го спомене :) в тяхна загуба ще е
 
От: VMware vs. KVM vs. Xen Vs. OpenVZ

Гласувам за Xen set and forget появечето VPS с 300 и повече дена ъптайм :) Понякога се забравя, че имаш сървър ...
 
От: VMware vs. KVM vs. Xen Vs. OpenVZ

Гласувам за Xen set and forget появечето VPS с 300 и повече дена ъптайм :) Понякога се забравя, че имаш сървър ...

Че вие ъпдейти на колко време правите, та чак забравяте? За това ли съм попадал на сървъри с php 5.2 :lol:
 
От: VMware vs. KVM vs. Xen Vs. OpenVZ

Че вие ъпдейти на колко време правите, та чак забравяте? За това ли съм попадал на сървъри с php 5.2 :lol:

Ако ти кажа, че все още има клиенти, които питат за php4 и mysql4 сигурно няма да повярваш.
 
От: VMware vs. KVM vs. Xen Vs. OpenVZ

Ако ти кажа, че все още има клиенти, които питат за php4 и mysql4 сигурно няма да повярваш.

Вярвам ти... на работа има няколко с php4 даже без suphp :cry:

По темата - Аз мислех OpenVZ да пробвам за начало, но като гледам анкетата май ще си променя решението. И без това мой познат има малък сетъп именно с Vmware.
 
Последно редактирано:

Горе