VPS и cache plug-in за WordPress

SoulReaver

Active Member
Здравейте, колеги.

Имам VPS в САЩ за един проект и реших да се откажа от Apache и да използвам NginX за WordPress сайта, хостван там. Сървъра е cPanel базиран и за целта инсталирах cpxstack, благодарение на което имам nginX+ PHP-FPM и възможност да си избирам между Apache/NginX и различни PHP версии за всички акаунти.

Въпросът ми е кой точно кеширащ плъгин за WordPress да избера при тази конфигурация, за да мога възможно най-много да се възползвам от възможностите му за конфигурация и да получа максимален резултат: WP Super Cache, W3 Total Cache или Hyper Cache?
 
От: VPS и cache plug-in за WordPress

Здравей,

Ти ли администрираш VPS-a, т.е. имаш си root достъп ? Различните добавки имат различна конфигурация за Nginx. Ако ми кажеш коя планираш да използваш мога директно да те насоча или дори да ти дам примерни .conf файлове.

Като цяло има много възможности. Можеш дори без добавки да направиш всичко с FastCGI cache или microcache за Wordpress. (това си е нещо, което Nginx го може, без добавки). Агресивно кеширане с FastCGI cache ако сайта не е кой знае колко динамичен и microcache (обикновено 1 секунда) ако има чести коментари/нови постове. Блога в подписа ми е конфигуриран точно така, като при нов пост или коментар кеша се трие автоматично.
 
От: От: VPS и cache plug-in за WordPress

Здравей,

Ти ли администрираш VPS-a, т.е. имаш си root достъп ? Различните добавки имат различна конфигурация за Nginx. Ако ми кажеш коя планираш да използваш мога директно да те насоча или дори да ти дам примерни .conf файлове.

Като цяло има много възможности. Можеш дори без добавки да направиш всичко с FastCGI cache или microcache за Wordpress. (това си е нещо, което Nginx го може, без добавки). Блога в подписа ми е конфигуриран точно така, като при нов пост или коментар кеша се трие автоматично.

Имам root достъп, да. До сега не съм използвал NginX и реших, че е крайно време да го понауча. За момента ме интересува с кой то кеширащите плъгини ще постигна най-голям ефект и ще мога най-добре да го конфигурирам, така че да се разбира с NginX. За момента няма много съдържание на сайта, но се планира доста такова с много снимки, които искам да кеширам, за да не се налага всеки път да се зареждат. Също искам и да намаля времето за зареждане на сайта и да увелича Page Speed Score-a на Гошо.
 
От: VPS и cache plug-in за WordPress

Снимките се кешират от клиента, не от сървъра, излишно е. За тях това, което трябва да направиш е да ги оразмеряваш правилно преди да се качат и да ги компресираш. Ето ти пример: http://www.webpagetest.org/result/130622_2Y_HWC/

Изпробвал съм всички добавки и с ръчна конфигурация за сега съм постигал най-добри резултати. В момента сайта е без кеширане до html, без memcached и varnish. Кешира се единствено от Nginx. Няма дори Minify https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights#url=rstefanov.org&mobile=false

А с коя добавка ще "се разбира" най-добре с Nginx зависи от това какво сложиш на сървъра (memcached например). Също така ти препоръчвам да ъпдейтнеш до php 5.5 ако не си (има го в remi или epel репоса, не съм сигурен). Той има вграден opcode cache, официално е пуснат а наскоро, вече не е бета http://php.net/archive/2013.php и работи отлично с Wordpress.

Като начало започни с fastcgi cache или microcache. Ще останеш много доволен. Да ти покажа ли конфове?

Ако си с CentOS, Fedora или RedHat ще трябва да компилираш Nginx, защото в rpm-ите липсват някои много важни модули. Ubuntu имат nginx-extras.

Пусни и един линк на сайта ако искаш.
 
От: VPS и cache plug-in за WordPress

А с коя добавка ще "се разбира" най-добре с Nginx зависи от това какво сложиш на сървъра (memcached например). Също така ти препоръчвам да ъпдейтнеш до php 5.5 ако не си (има го в remi или epel репоса, не съм сигурен). Той има вграден opcode cache, официално е пуснат а наскоро, вече не е бета http://php.net/archive/2013.php и работи отлично с Wordpress.

Пусни и един линк на сайта ако искаш.

Ще тествам няколко дни да видя как ще се държат различните добавки и ще преценя дали има нужда от ъпгрейд на PHP версията и добавяне на още кешове и ще пиша отново. Мерси :)
 

Горе