VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

От: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

Само аз ли не мога да разбера защо като ти работят сайтовете при сегашният доставчик искаш да се местиш ? :D
Също така бих предпочел ако сайтовете ми вървят на споделен да съм на споделен хостинг а не на VPS.
Не се ли оплакваше преди около месец от суперхостинг та сега пак мина към тях?
 
От: От: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

Нашите машини са с процесори Intel Xeon X3 1230v2, 1230v3 и 1240v2 - всички 8 нишкови.
Досега бяхте с 2 ядра, вече сте с 4 :) Подарък за лоялността до момента.
А бе и аз се чудя от къде ми се появиха още 2 ядра :)

2. Не мога да се стърпя, но кое му е конкурентното, след като дори не знаеш параметри?! Имаш РАМ и диск...Или аз съм бягал от тези часове или нещо бъркаш що е то конкурентна оферта. Малко ми звучи като : Карам мерцедес, АМГ, 300 коня, със зимни гуми е, не е комби. Предложиха ми пак седан със зимни гуми, ама не казаха каква марка, двигател... (ВПСБГ да не вирват носовете заради паралела с Мерцедес сега :p )
Право куме в очи.

Обърни внимание на скоростта на свързване. Дреме ми за неограничения трафик.
 
От: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

Колко ти е голям сайта, и заслужава ли си да даваш по 37 мисля беше на месец за VPS в Суперите?

В друга тема съм коментирал отношението на суперите вече, само ще ти кажа, че аз си спестих два VPS при тях за един шеред хостинг в http://alien-hosting.com/ , и съм много доволен. Та мисълта ми е, ако сайта ти не дупчи повече от 10к. на ден и не надвишава лимитите няма смисъл да го местиш освен, ако нямаш проблеми с самият хостинг.
 
От: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

Не съм ползвал VPS при суперите ама с шаред хоста ми станаха ясни- БЯГАЙ НАДАЛЕЧ ОТ ТЯХ!
И пак да кажа с 30 посещения стигам лимита, а след като се преместих даже и не минавам минимума, мамят мамицата им
 
От: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

Криза е какво очакваш. :lol:

Не съм ползвал VPS при суперите ама с шаред хоста ми станаха ясни- БЯГАЙ НАДАЛЕЧ ОТ ТЯХ!
И пак да кажа с 30 посещения стигам лимита, а след като се преместих даже и не минавам минимума, мамят мамицата им
 
От: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

Между другото да си кажа, преди няколко години до тях на споделен с най-големите им планове, карах няколко сайта на които общия им трафик беше над 10к. на ден и цпу. беше на 100% за това минах на впс. Сега с 10 сайта дето нямат и 1000 посещения на ден цпу е над 50%. :lol:
 
uni-web то това може и от "еволюцията" на програмистите да е :) Едно време са си позволявали доста по-малко глупости да правят. Сега всеки е програмист, уеб дизайнер и PHP гуру...
 
От: Re: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

Надали, като знам, че това бяха едни от първите ми сайтове и кода беше написан много неграмотно. :D

uni-web то това може и от "еволюцията" на програмистите да е :) Едно време са си позволявали доста по-малко глупости да правят. Сега всеки е програмист, уеб дизайнер и PHP гуру...
 
Ти ли си ги писал, или ползваш готови CMS-и, като wordpress? Като съм виждал лога на MySQL заявките на някои сайтове, направо ме заболява главата :) Десетки или стотици MySQL заявки за да се визуализира една страница си е жив т*шак.
 
От: Re: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

Никога не съм ползвал готови системи всичко си пиша сам. Просто тогава нещата бяха направени по много по-ретро вариант.

Ти ли си ги писал, или ползваш готови CMS-и, като wordpress? Като съм виждал лога на MySQL заявките на някои сайтове, направо ме заболява главата :) Десетки или стотици MySQL заявки за да се визуализира една страница си е жив т*шак.
 
От: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

Да се намеся и аз като на барабан малката пръчка, ама:

2. Не мога да се стърпя, но кое му е конкурентното, след като дори не знаеш параметри?! Имаш РАМ и диск...Или аз съм бягал от тези часове или нещо бъркаш що е то конкурентна оферта. Малко ми звучи като : Карам мерцедес, АМГ, 300 коня, със зимни гуми е, не е комби. Предложиха ми пак седан със зимни гуми, ама не казаха каква марка, двигател... (ВПСБГ да не вирват носовете заради паралела с Мерцедес сега :p )

Това, което правиш с тази тема, волно или неволно е да пробваш да извиеш ръце. Това е моето усещане. Само, че не е това начина да натискаш за оферта. В тази връзка само ще вметна, че клиент, който препоръча услуга, но каже: ей, да имах проблеми, случи се 1-2 пъти, ама при другите имах по-често, по-изнервящи ще донесе повече клиенти на доставчика, от колкото клиент, който : бе бях добре, ама се преместих щото и аз не мога да кажа,ама съм добре сега...ама и преди бях добре при другите.

Конкурентна оферта казах до толкова до колкото мога да видя написаното на сайтовете на двете фирми - цената е една и съща, после на суперхостинг параметрите са подобни, НО нямат продробна информация за хардуера си и именно това беше стимула за тази тема, хора които ги ползват да дадат информация за състоянието на ВПС-ите при тях.

Не виждам какви ръце извивам. Тук не говорим за пари, нито се пазаря да отида при най-евтиното, нито карам някой да ми дава нещо за без пари. Офертата ми я направиха от Суперхостинг по условия, който няма да коментирам тук, те са си между нас и на са обект на тази тема. Вълнуваше ме сравнение между двата различни ВПС-а и кое би било по-добрия избор. Аз също дезертирах от Суперхостинг след постоянни проблеми с шеръд хостинга, но ВПС-а си нещо съвсем различно.

В крайна сметка взех за един месец VPS Pro от Супхостинг поне да направя някакво сравнение при подобна конфигурация. Реално, както и други хора питаха нагоре, няма причина да го местя от място, където си работи, ама аз си падам малко перфекционист и винаги искам най-доброто, макар и на този етап да ми е достатъчно и това, бих искал в дългосрочен план като ми се наложи, всичко да е точно. Ще пиша какви са ми впечатленията след като прехвърля сайта и поработи малко.

Нашите машини са с процесори Intel Xeon X3 1230v2, 1230v3 и 1240v2 - всички 8 нишкови.
Досега бяхте с 2 ядра, вече сте с 4 :) Подарък за лоялността до момента.

Това е супер. На мен обаче все още ми пише 2 ядра или не гледам където трябва може би :)
 
От: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

Това е супер. На мен обаче все още ми пише 2 ядра или не гледам където трябва може би :)
lscpu ? при мен са 4, преди два-три дена като ми се осра varnish-a го видях, че не бях пипал машината от месец и нещо.
 
От: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

lscpu ? при мен са 4, преди два-три дена като ми се осра varnish-a го видях, че не бях пипал машината от месец и нещо.

Да, тъп съм и не гледам където трябва. 4 са си, страхотно :)
 
От: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

И така, в крайна сметка реших да си остана на впсбгеу. Супхостинг бяха много любезни и отделиха доста време и труд, за да ми нагласят сървър при тях и да преместим сайта, за което съм благодарен, но на практика ми се вижда по-бавен там, така че отказах офертата им. Относно процесора им, където говорихме по-горе, на мен ми изписва: Intel Xeon CPU E5-2630 @ 2.30Ghz, което по-слабо.

Ето едно моментно състояние от ВПС-а на Супхостинг: http://prntscr.com/24s9j7
Насторйката на панела е същата, операционната система е същата, сайтът е същия. По-дълбоко не съм бъркал, където не разбирам. Използваната РАМ при idle е около 3-4 пъти повече, а процесора често играе до към 40%. Разбира се може да се дължи на моя телевизор, но очевидно на другия хостинг е по-добре поне за моя сайт.
 

Горе