VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cPanel

coolice

Owner
Една от най-бързите възможни комерсиални конфигурация за cPanel сървър...

След успешния старт на версия едно и изчерпването на наличностите ви представяме версия 2...

Спецификациите са малко по различни от на версия едно, но пък тук Апач, който беше тясно място на старта система е заменен, с най бързия дроп-ин реплейсмънт LiteSpeed Enterprise Webserver. Което за клиентите освен по-високата производителност на PHP, означава и доста висока бройка разрешени Entry Processes (преведено като Процеси при някои български доставчици) спрямо конкуренцията както в България така и в чужбина, а самият уебсървър има вградени възможности да обира DDOS атаки целящи да изхарчат ресурса на даден уеб сайт...


Налични са всички версии PHP 4.4, 5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6





VPSh е фамилия хостинг планове, на които лимита е заключен на цели ядра а не на 1/4 ядро както правят западните фирми (някой го наричат Semi Dedicated hosting ) като скорост е съизмерим със същия по-размер VPS (понеже Cloud Linux е базиран на OpenVz и точно така се налагат CPU лимитите) ... а благодарение на това че е с LiteSpeed webserver грантирано е по-бърз от повечето съизмерими впси които са с апач... затова се казва VPS Hybrid като му търсихме име .... Създаден е за хора на който им трябва ВПС но нямат достатъчно опит със системна администрация, за да се справят с unmaged solution, а VPS заедно с мениджмънт превишава бюджета им.


Спецификации:

http://coolicehost.com/vps-hybrid-plans.html


SINGLE / DUAL CORE OFFERS

LSV VPSH 512 V2



  • 1 x vCPU @ 2.0 Ghz
  • 512 MB RAM
  • 15GB HDD Space
  • 150 Entry Processes
  • Неограничен Трафик
  • Неограничен Брой домейни
  • Неограничен Брой бази данни
  • cPanel Контролен Панел
  • Цена € 4.97
    ПОРЪЧАЙ
LSV VPSH 1G V2



  • 2 x vCPU @ 2.0 Ghz
  • 1GB RAM
  • 25GB HDD Space
  • 300 Entry Processes
  • Неограничен Трафик
  • Неограничен Брой домейни
  • Неограничен Брой бази данни
  • cPanel Контролен Панел
  • Цена € 9.97
    ПОРЪЧАЙ


QUAD CORE OFFERS

LSV VPSH 2G V2



  • 4 x vCPU @ 2.0 Ghz
  • 2 GB RAM
  • 40GB HDD Space
  • 600 Entry Processes
  • Неограничен Трафик
  • Неограничен Брой домейни
  • Неограничен Брой бази данни
  • cPanel Контролен Панел
  • Цена € 19.97
    ПОРЪЧАЙ
LSV VPSH 4G V2



  • 4 x vCPU @ 2.0 Ghz
  • 4 GB RAM
  • 80GB HDD Space
  • 800 Entry Processes
  • Неограничен Трафик
  • Неограничен Брой домейни
  • Неограничен Брой бази данни
  • cPanel Контролен Панел
  • Цена € 34.97
    ПОРЪЧАЙ



HEXA CORE OFFERS

LSV VPSH 6G V2



  • 6 x vCPU @ 2.0 Ghz
  • 6 GB RAM
  • 120GB HDD Space
  • 1000 Entry Processes
  • Неограничен Трафик
  • Неограничен Брой домейни
  • Неограничен Брой бази данни
  • cPanel Контролен Панел
  • Цена € 54.97
    ПОРЪЧАЙ
LSV VPSH 8G V2



  • 6 x vCPU @ 2.0 Ghz
  • 8 GB RAM
  • 160 GB HDD Space
  • 1200 Entry Processes
  • Неограничен Трафик
  • Неограничен Брой домейни
  • Неограничен Брой бази данни
  • cPanel Контролен Панел
  • Цена € 69.97
    ПОРЪЧАЙ


3683244681.png
 
Последно редактирано от модератор:
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

Записвам се за темата. Услугата е много добра използвам coolicehost от 4 месеца и мога да кажа, че не съм имал проблеми и винаги съм получавал адекватен съпорт и отговор в рамките на по малко от 10 минути.
 
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

Аз също съм клиент от 4 месеца и до сега винаго услугата е била чудесна на хибридните планове версия 1. Пожелавам му много успехи с версия 2.

Няма да сбъркате ако го изберете за хостинг доставчик!
 
Днес поръчах един план.

По-нататък ще напиша едно малко ревю за услугата, която предполагам отново ще е на ниво. :)
 
Последно редактирано:
Re: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

Днес поръчах един план.

По-нататък ще напиша едно малко ревю за услугата, която предполагам отново ще е на ниво. :)

Готов си :) понеже ползваме ДНС клъстър (който е с ддос защита след последните промени) за всичките машини и домейна все още присъстваше на една от другите авто сетъпа нямаше как да го създаде, без да получим потвърждение за изтриване не процедират колегите...

Успехи с теста
 
Re: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

Включвам се към темата, за да я следя отблизо. Доста добри неща се пускат от админчето, та ще си следя тук. ;)

Успехи на новите пакети и много продажби.
 
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

Така, ето и моите пръви впечатления за услугата..

Ползвам най-малкия план, който е с 1 vCPU 2.0GHz, 512MB RAM. Сайтът е форум със ситема Invision Power Board.

Удобства:
Има изключително много настройки, които се сменят само с 2-3 клика. Всичко е улеснено максимално.
Лично моят сайт беше на 101% съвместим с конфигурацията на сървърите и не беше нужно да променям нищо по настройките. С две думи - изключителна стабилност.

Бързина:
Най-странното за мен беше, че съм бил и на SSD сървърите, които са бързи, но сега при хибридните планове с LiteSpeed мисля, че нещата са още по-бързи.
Oт контролния панел могат да бъдат включвани и изключвани почти всички познати кеширащи модули - Varnish, APC, eAccelerator, Memcached и xCache.

Направи ми впечатление, че в cPanel има нов стил, който изключително ми допада, но при него липсват някой от менютата като това на Cloudflare и UNIXy Varnish.
Също така, липсва информацията колко RAM памет използва сайта в момента.


За сега това е от мен. :)
 
Последно редактирано:
Re: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

Мерси за ревюто... Ами аз мога да кажа че сме 100% Invision Power Board съвместими с ъпдейтвани на последна версия легални копия на Инвижън както и със Vbulletin форуми

За новия дизайн той още не е наложен официално като основен, при хостинги който използват последната Release версия на cPanel (което е препоръчваната от цпанел версия да се се използва) присъства като свободно избираема тема в менюто горе но X3 oще е официална. Предполагам при следващи ъпдейти ще се донагласи и тогава ще стане официална версия... Вижте следващия пост за изглед от новата визия



и се надявам тази анкетка да е от днес само :)

wtannl.jpg.png

Иначе дали ще е по бързо тук на LiteSpeed плановете или на SSD плановете с Nginx зависи каква бързина им трябва на хората и двете са най бързото за възможностите си php, като това на Lite Speed e по бързо (иначе никой нямаше да си го купи).... SSD плановете биха били по-пъргави при сайтове с по-тежки дискови операции ... от там нататък е до връзка която се старая да е добра (Tier 3 датацентрове) и ако сте на нормален интернет не би трябвало да усетите каквато и да е визуална разлика...

ПП и двате локации на Coolicehost.com се намират на разстояние малко над 200 километра по права линия от най-близкия официален датацентър на Г.

St.Ghislan-Amsterdam.png

St.Ghislain-Paris.png
 
Последно редактирано от модератор:
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

Анкетата е от както се прехвърлих за първи път на Coolicehost. :)

Просто днес малко я ъпнах, за да я видят и по-новите потребители и да гласуват.
 
Re: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

Този 1 процент бавно, сигурно е бил с правец. :)

Успехи с новите хибриди, гледам хората са доволни. Продължавайте да ъпдейтвате всичко около вас. ;)
 
От: Re: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, c

Разбрах, че на план 1 форум Invision ще върви добре. А при нужда може ли към този план да се добави още дисково пространство и как би оскъпило? Или просто се минава на горен план с въобще повече ресурси?
 
Re: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

Да напълно псанаха Инвижъните - повече от един са :) (може да се види във на Spiceboy форума как работи картинката горе е и линк)

Да може да се добавя допълнително пространство, но засега нямам клиент който да си го е стигнал (дори тези който пазят по един бекъп собствен бекъп на сайтовете преди да си го свалят локално са далеч) затова нямам обявена цена - ако не става въпрос за много допълнително може да ви дам някой друг гигабайт безплатно- ако е за нещо смислено по моя субективна преценка... иначе трябва да дам цена от рода на 1.50 евро за пет гигабайта за да може след като пейпал си приберат 34 цента + 5% да остане някое късо евро колко да има .....

Преминаването на по горен план дава повече ресурси като цяло освен за дисковото пространство, така и за процесорите и за рам (която като не се ползва за пхп се ползва за дисков кеш което допълнително ускорява сайтовете) ...
 
От: Re: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, c

Да напълно псанаха Инвижъните - повече от един са :) (може да се види във на Spiceboy форума как работи картинката горе е и линк)

Да може да се добавя допълнително пространство, но засега нямам клиент който да си го е стигнал (дори тези който пазят по един бекъп собствен бекъп на сайтовете преди да си го свалят локално са далеч) затова нямам обявена цена - ако не става въпрос за много допълнително може да ви дам някой друг гигабайт безплатно- ако е за нещо смислено по моя субективна преценка... иначе трябва да дам цена от рода на 1.50 евро за пет гигабайта за да може след като пейпал си приберат 34 цента + 5% да остане някое късо евро колко да има .....

Преминаването на по горен план дава повече ресурси като цяло освен за дисковото пространство, така и за процесорите и за рам (която като не се ползва за пхп се ползва за дисков кеш което допълнително ускорява сайтовете) ...

Благодаря, на този етап обмислям нещата. И си мисля, че може да трябва повече пространство.
 
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

coolice, може ли да поговорим на лично?
 
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

Невероятна услуга! Използвам най-малкият план, ето резултата, бързината е уникална, поне досега не бях стигал зареждане от New York или някой друг град в USA за под 1 секунда :) http://prntscr.com/4h4pet

Същото мога да кажа и за upload-ването на файловете на ФТП. Сменил съм много хостинг компании (shared и VPS), но тук upload-а е до няколко пъти по-бърз, да не кажа светкавичен.
 
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

Услугата наистина е добра, дано качеството остане такова и занапред....
 
Re: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver, CloudLinux, Varnish, cPane

Ако някой се чуди какво се случи тази вечер

814 000 pps (пакети на секунда) .... 3gbs
ddos3.png

След това имаше лек остатъчен ефект и сървъра работеше бозаво и се наложи рестарт.... минимален даунтайм заради рестарта...
 

Горе