VPS DNS

а не може ли да разрешиш на mysql отдалечен достъп, така стария сървър ще ползва ДБ на новия сървър, знам колко е лошо това. Но ще е временно.
 
От: Re: VPS DNS

а не може ли да разрешиш на mysql отдалечен достъп, така стария сървър ще ползва ДБ на новия сървър, знам колко е лошо това. Но ще е временно.
Ако е само базата става. Но ако примерно става дума за форум и аз прикача няколко файла, тези файлове няма да идат на новия хост, а ще останат на стария. Както и ако пиша мейл стария хост ще получи мейла, но админа ще отвори мейла от новия хост с поп3 от новия хост.
 
От: VPS DNS

@ThinkFast

Ти влезе в ебати филма :)
връзваш дб-то да се ползва примерно стария сървър да ползва това на новия
не мога да видя какво лошо има в това
файловете също не са проблем начини за обновяване на файловете на двете места при промяна :) има
така че ти остава само да чакаш някакъв нормален период от време когато да спреш стария хост и да остане само на новия
 
От: VPS DNS

Не съм казал че няма начини, просто искам да вмъкна важните моменти за които понякога не се сещаме. Сайта не е само пхп файловете + дб-то.
 
От: VPS DNS

Тия дни местих една камара сайтове от Superhosting на VPS. Понеже VPS-а e s 1 IP и клиента е стиснат за 24$ за второ, се наложи да търся решение за външен nameserver. Има няколко .bg домейна и за тях няма DNS от регистратора. След като пробвах няколко free nameservers и все им липсваше по нещо, попаднах на http://dnsever.com/ и това ми реши всички проблеми. Бърз propagate, TTL се настройва, всички видове записи, неограничен брой домейни и записи. Та ако на някой му се наложи това упражнение, http://dnsever.com/ е решението!
Robust support for A, MX, CNAME, TXT, SRV, PTR, NS, AAAA, TTL Records.
There is no limit to the number of domains that can be added. It is free.
There is no limit to the number of records that can be added. It is free.
 
най лесно е да ползваш клаудфлеър :) записваш се за фри акаунта не техния сайт, и след това ако не искаш да минава през него, а само днс, го даваш на пауза за съоттвения домейн и работи само днс :)
 
От: VPS DNS

И аз гласувам за CloudFlare.
 

Горе