VPS, VDS, Overcomiting на ресурси

deanski

Member
От: VPS, VDS, Overcomiting на ресурси

абе не знам какво беше, ама съм чувал , че суперхостинга тръгнал да хоства сайтове със сървър на балкона... и често падал нета... аз нали съм о бизнесо от има няма 20 годин съм свидетел на какво ли не, абе да ти кажа 2000 рака е огромно количество сървъри за БГ, ние в един рак слагаме по 42 парчета (като махнем резервираните У-та) ако има в бг 2000 по 42 - чак направо ме съмнява тази работа... 200 по-може :)

deanski

Member

Абе не точно... Ходих в дейта центъра на голям интернет доставчик, който има клиенти в цялата страна (няма да споменавам имена да не става реклама), та договорихме се ние за цена, свързаност и като дойде време да нося сървъра (коло) и в една стая, колкото средно статистическа стая в панелка с климатик и вътре 3 рака, които бяха... абе сигурно за различни хора, защото всеки беше с по 3-4 сървъра. Както и да е след 2-3 години като мигрирах сървъра на друго по-надеждно място отивам да си го взема и какво да гледам , вътре разположението на раковете различно, сървъра ми беше изместен физически... Викам абе хора, никой не ми се е обаждал да ми каже, че сървъра ще се мести и трябва да се спира, а оня ми вика "ооо ко ми викаш на мен братле, аз прая кот ми каже шефа" бих си една баница и им пожелах приятно фалиране. За 3 години старт-стоп-а на hdd-a беше 63, аз лично знам за около да речем 20 рестарта за ъпдейти... нямаше профилактика на тока без да спре сървъра за 2-3 часа. Добре поне че беше бизнес сграда и там тока го спират за макс 4 часа...

s1yf0x

Well-Known Member

Абе не точно... Ходих в дейта центъра на голям интернет доставчик, който има клиенти в цялата страна (няма да споменавам имена да не става реклама), та договорихме се ние за цена, свързаност и като дойде време да нося сървъра (коло) и в една стая, колкото средно статистическа стая в панелка с климатик и вътре 3 рака, които бяха... абе сигурно за различни хора, защото всеки беше с по 3-4 сървъра. Както и да е след 2-3 години като мигрирах сървъра на друго по-надеждно място отивам да си го взема и какво да гледам , вътре разположението на раковете различно, сървъра ми беше изместен физически... Викам абе хора, никой не ми се е обаждал да ми каже, че сървъра ще се мести и трябва да се спира, а оня ми вика "ооо ко ми викаш на мен братле, аз прая кот ми каже шефа" бих си една баница и им пожелах приятно фалиране. За 3 години старт-стоп-а на hdd-a беше 63, аз лично знам за около да речем 20 рестарта за ъпдейти... нямаше профилактика на тока без да спре сървъра за 2-3 часа. Добре поне че беше бизнес сграда и там тока го спират за макс 4 часа...

Сигурно говориш за по-миналия век :) . Клиент съм на 4 дейтацентъра ( 2 БГ и два извън БГ). Ситуацията, която описваш съм я преживявал за последно преди повече от 7 години в дейтацентъра на Евронет. В момента нещата са далеч по-цивилизовани и технологично издържани. Мога да направя съпоставка и с чуждите. В момента се грижа за dedicated сървъри и в Soft Layer и в Hostway. Тези последните са по-трагични и от най-некомпетентния съпорт, който може да има БГ доставчик на каквито и да е било услуги. SoftLayer са сериозен доставчик и никога не са се дънили, колкото и собственика или мениджмънта да сменят. Бяха Orbit, след това The Planet, след това Soft Layer сега последно ги купиха или от IBM или от DELL, нещо такова беше.

deanski

Member

Еми не знам 7 години ли бяха, но със сигурност бяха най-много 2. Пълната миграция на сайтовете я направих преди 1, когато и си взех сървъра. Че и накрая едни увещания как щяло да се промени нещо, как можело да се измислят варианти... А нещата бяха на 80% мигрирани... Остави другото, ами за 3 години не успяха да ми оправят обратния резолвинг... Смешна работа. Това доставчик от национално ниво. Ама нали сега работя в дейта център и видях какво наистина означава това - влиза се през въоръжена охрана, бронирани врати, през които се влиза само с персонален дневен код за всеки + 2 пръстови отпечатъка, минава се през 3d обемен скенер ... тука такива неща ги сънуват нашите.

Последно редактирано:

NullByte

Active Member

За кой доставчик става дума, на мен ми звучи като квартален?

deanski

Member

За кой доставчик става дума, на мен ми звучи като квартален?

Ще спестя тази информация и ще ги оставя да си фалират сами... :) Но 1000 пъти съжалих, че отидох при големият интернет провайдър. Че и такава цена ми дадоха, за която можех да си взема спокойно дедикейтед от някой бюджетен хостинг център.

s1yf0x

Well-Known Member

Такъв дейта център ?!? ... преди 2 години .... ?!? Верно са те излъгъли, че си в дейта център, че и на доставчик. Никак не е правилно да си вадиш изводи, преди да си обиколил Телепойнт, Нетера, 3DC, Еволинк (не мазето на БАН, а новата локация).

deanski

Member

Такъв дейта център ?!? ... преди 2 години .... ?!? Верно са те излъгъли, че си в дейта център, че и на доставчик. Никак не е правилно да си вадиш изводи, преди да си обиколил Телепойнт, Нетера, 3DC, Еволинк (не мазето на БАН, а новата локация).

Явно какъвто им доставчика такъм им е и дейта центъра. В Нетера съм влизал, не е нищо особено... Или поне като знам, че ние сме в Лондон 5 географски локации...

Горе