Webmaster Tools VS Traffic Travis

Moko

Well-Known Member
Здравейте, колеги!
Имам едно въпросче - според webmaster tools, един от сайтовете ми се ранква на първа страница за 10 ключови думи. Обаче като проверих с Traffic Travis, той си замълча и не даде същия отговор като webmaster tools. На кого да вярвам? На гЪгъл или на траверса? Отделно съм за псуване, че не бях пуснал аналитикса, че да видя за какво става дума. Качих анализите преди няколко часа и сега виждам, че за вчерашния ден има 1 посещение от гугъл. Значи все пак се ранква.
И все пак - може ли да се има доверие на уебмастърските инструменти и някой знае ли колко често се обновява serp-a там?
 
От: Webmaster Tools VS Traffic Travis

Сложно...
1-во за коя страна става въпрос? Един мой сайт се класира добре в Индонезия, ХонгКонг и Индия. Затова се избира и държавата и тогава вярваш.
2-ро ако искаш 100% реални резултати намираш един VPN с много локации, чистиш кешове, кукита и т.н. логваш се и тогава гледаш.

Резултатите им са истински, НО трябва да фиксираш период от ден (примерно) и така да гледаш.
 
От: Webmaster Tools VS Traffic Travis

На мен трависа не ми е давал грешка в резултатите, просто си изибираш през кой гугъл да чеква. другия вариант е през чист браузър да си проверяваш но е доста играчка. WMT дава някакви осреднени резултати
 
От: Webmaster Tools VS Traffic Travis

Забравих да се изясня :D Става дума за Google.com и US Traffic. Ще чакам аналитикса да си каже тежката дума...
 

Горе