WebMoney - какво е това добиче?

BullBlogger

New Member
Абе притрябва ми да си купя нещо от един советский вебсайт и един от начините за плащане беше въпросното WebMoney. Ходих на сайта (или поне останах с впечатление, че това е официалния сайт wmtransfer.com) това е някаква съветска алтернатива на раураl. Някой може ли да ме светне какъв е начина да заредя едно такова нещо. На сайта има някакви архаични начини за зареждане като превод до братска Русия и купуване на някакви карти, които напомнят евтина имитация на булфон картите. Ако има някакъв по-цивизизован начин за зареждане моля, запознатите да го споделят.

От известно време си общувам с няколко братушки и явно ми се налага да се снабдя с такова нещо за да си получавам парите от тях - в момента правим някакви гимнастики, които изнервят и мен и тях. Явно му е дошло времето да се снабдя с това нещо. Кофтито е, че попаднах на една-две теми във форума за WebMoney и оставам с крайно неприятното впечатление, че единствения начин да изтегля пари от акаунта си е да се разтъпча до някой официален представител (така и не разбрах, има ли такъв за България) и то срещу доста мазна комисиона. Това нещо няма да се случи ако ще да са ми последните пари в портмонето. Та следващите въпроси са:
- има ли някакъв несоциалистически начин да си изтегля парите от портмонето нещо като превод по сметка, обръщане в някакъв демократичен начин за разплащане или нещо от тоя род, което не налага да губя един ден в мотаене из страната и да ми спести взаимоотношенията с каква да е фирма с балкански произход
- ако не съществува подобно нещо предполагам, че с WebMoney бих могъл поне да плащам хостинги и домейни и разни други полезни неща

Не знам защо ама имам усещането, че като се върна утре ще намеря тема от пет страници, в която няма да има отговор на нито един от въпросите
 
От: WebMoney - какво е това добиче?

като се регваш избери webmoney keeper light

webmoney е горе-долу руски вариант на епей.бг, т.е. имаш същите опции да си теглиш/внасяш* пари, ако ти беше в Русия и искаш да ползваш епей.бг :)

* - с превод по/към банка, с превод от банкова карта на банкомат, превод/получаване кеш в официални пунктове(водят се един вид обменни бюра)

важно е да помниш само, че wmz = $, wme = euro, wmr = рубли

http://n-change.net/

примерно обменя от време на време пейпал за вмз, руснаците имат пейпал, но на тях не им върши работа, т.е. ако искаш да им дадеш ПП за вмз, курса ще е неприятен ...
 
От: WebMoney - какво е това добиче?

Къде мога да ги намеря тези руснаци с който да си обменя пари от wb към pp
 

Горе