Whois на Eu домейн

vedi78

Member
Здравейте.
Имам 3 еу домейна, на които бях сложил еднакви whois данни, всички са на един хостинг и един google профил.
Сега след като поостаряха си мисля да ги линкна (преди това ще ги хостна на отделно ип и ще ги разделя на 3 различни г профила), но не мога да им променя whois данните.
Интересно ми е дали изобщо трябва да ги променям тези данни, защото единственната информация която се вижда (примерно от whois.domaintools.com) е за днс-ите, следователно и г няма как да "разбере", че са на един собственик. Какво мислите по въпроса?
Благодаря предварително!
 
От: Whois на Eu домейн

И аз ще чакам някой колега с опит да даде мнение иначе, тъкмо това мислех да правя за тест на един от моите сайтове. Имам предвид смяната на whois данните. А принципно от там от където ти е регистриран домейна би-трябвало да можеш да си промениш данните.
 
От: Whois на Eu домейн

На еу домейните не можеш да промениш нищо друго освен контактния e-mail.
 
От: Whois на Eu домейн

Здравейте,
данните се виждат. http://www.eurid.eu

Смяната на контакт данните на еу домейн е все едно подновяване. Струваше към $20
 
От: Whois на Eu домейн

Може да се разбере че са на един собственик щом и на трите си писал едни и същи данни. Току що пробвах с моя става, като цяло и без да пробвам пак го знам защото редовно получавам спам по e-mail-а да си купя другите домейни .com .org и т.н. от някакви си трети лица. Относно промяната мисля че в панела за управлението на домейните има такава опция някъде. За GoDaddy съм сигурен защото в момента погледнах но за другите не знам. Само че колко време ще отнеме да се опреснят whois данните след промяна не знам :)

Корекция: Сега видях че става въпрос за .eu домейн... това което го казах е за .net, да бъда извинен моля.
 
Последно редактирано:
От: Whois на Eu домейн

Май излизат само на тези които са регистрирали фирменни данни, на физическите лица има данни само за e-mail...
 
От: Whois на Eu домейн

При EU домейните реално няма как да се види whois информацията автоматизирано, освен през сайта на EURid. Следователно и Гугъл няма как да я видят, въпреки че те едва ли изобщо гледат whois, освен ако не гонят ръчно някой спамър.

Тъй като на мен лично са ми искали пари при желание да си сменя whois-а, аз просто реших да го прехвърля на друг регистратор, при което ти предлага да си прегледаш и коригираш данните. Така спестих $35, мисля че толкова ми искаха Godaddy.
 
От: Whois на Eu домейн

Май излизат само на тези които са регистрирали фирменни данни, на физическите лица има данни само за e-mail...

Няма домейн, който да има само е-мейл за контакт данни ... без значение фирмен или физически лица.
Ако си го купил от суперхостинг (примерно) техни ще са данните за контакт а само мейла е твой.

cloxy каза:
аз просто реших да го прехвърля на друг регистратор, при което ти предлага да си прегледаш и коригираш данните.
това е доста полезна информация ... кой е регистрара ако не е тайна?
 
От: Whois на Eu домейн

това е доста полезна информация ... кой е регистрара ако не е тайна?

Аз прехвърлях от Godaddy към Dynadot. Принципно предпочитам Namecheap, но там не могат да правят входящ трансфер на EU домейни, за съжаление.
 
От: Whois на Eu домейн

Аз прехвърлях от Godaddy към Dynadot. Принципно предпочитам Namecheap, но там не могат да правят входящ трансфер на EU домейни, за съжаление.

... т.е. ако прехвърля от Godaddy към Dynadot ще ми позволят да си сменя контакт информацията?
 
От: Whois на Eu домейн

... т.е. ако прехвърля от Godaddy към Dynadot ще ми позволят да си сменя контакт информацията?

Буквално преди седмица правих такова прехвърляне и ми даде да си ги сменя и се възползвах. Би трябвало да стане, освен ако нямат някакви други ограничения, примерно домейнът да е бил регистриран минимум XX дни или нещо подобно.
 
От: Whois на Eu домейн

Буквално преди седмица правих такова прехвърляне и ми даде да си ги сменя и се възползвах. Би трябвало да стане, освен ако нямат някакви други ограничения, примерно домейнът да е бил регистриран минимум XX дни или нещо подобно.

Това е супер.
Преди месеци прехвърлих домейн към Godaddy и ми взеха пари за прехвърляне, после и за смяна на данните ...
... и доколкото знам всички го правят така, защото смяната на данни е trade deal с ЕУ регистрито.

Благодаря за инфото!
 
От: Whois на Eu домейн

Аз сега направих един тест с смяна на данни и аналистик и тн. на два от сайтовете ми (не са .eu), не с цел размяна на линкове с съвсем друга ще споделя какво е станало и ще обесня, защо съм го направил, ако има резултат. :)
 
От: Whois на Eu домейн

@varlov - имай предвид само че при трансфер на EU домейни не се запазват месеците, които остават до изтичането му. Примерно ако ти остават 6 месеца и подновиш за година, домейнът ти ще изтича след една година, а не след година и 6 месеца. Много са им шантави правилата.

Пиши дали всичко е станало, ако ще го прехвърляш. Аз ги изчаквам да остане една седмица до изтичането и тогава ги прехвърлям, че да съм вътре само с няколко дни. Самият процес иначе отнема само няколко минути, а не дни, както е при другите разширения.
 
От: Whois на Eu домейн

@varlov - имай предвид само че при трансфер на EU домейни не се запазват месеците, които остават до изтичането му. Примерно ако ти остават 6 месеца и подновиш за година, домейнът ти ще изтича след една година, а не след година и 6 месеца. Много са им шантави правилата.

Пиши дали всичко е станало, ако ще го прехвърляш. Аз ги изчаквам да остане една седмица до изтичането и тогава ги прехвърлям, че да съм вътре само с няколко дни. Самият процес иначе отнема само няколко минути, а не дни, както е при другите разширения.

Изненадваш ме.
Преди време разиграхме фейк акцион @Sedo с един приятел тук от форума и както можеше да се очаква аз си го спечелих с единствения бид.
След прехвърляне към Седо и после от тях към моя Годади, сега домейна е валиден до 2015.
... всичко би трябвало да си пази като години ...
 

Горе