Wikipedia метод

HaRRo

Active Member
Wikipedia.org има PR9 и се ранква 1st page на google за многоо keywords като - car, golf, acne, poker,acai, penis.. so on.
Kaк да си сложим линка?
Първо трябва да имате качествен сайт, с original articles
Трябва да намерите подходяща страницa/и във Wikipidia за вашия сайт, в същата ниша/тема(повечето са с PR4-6)
Добавяте си линка с анчор в External links (или References), а не в артикъла. Има едно 'Edit' отдясно.

Всъщност не е толкова лесно, както го описах :)
wikipedia имат хиляди модератори, които на минутата махат линка.(бачкат за кеф, безплатно, а в същото време wikipedia e с милиони приходи за миналата година)
Контента на сайта ви наистина трябва да е качествено и в related niche.
Линковете ги слагайте в 'по-long tail' страници ще имате по-вече шанс, не се мятайте на car,golf...

Търсите ниша за вашия линк и неможете да го откриете? Ми пирфектно :)
Защо да не създадете Wiki по тая ниша?
Например за "natural breast enlargement"(40к търсения/месец/гоогле) нямаше резултат.
Със сигурност е по-добре wikipedia околкото ezine*articles.(въпреки че е nofollow има си куп други причини)

Не трябва да се прекалява с събмитването на линк, защото банват линка за определено време.Има различни банове за 1 седмица, месец, permament...
1-2 линка на ден от 1 IP, не повече!!
(един път бях сложил 5 линка в различни wiki страници и за 1ден/1IP, и домейна ми беше баннат за месец)

FAQ:
Q
:Защо да се губя времето с тия , като линковете им са nofollow ?
A:Не е заради линка, а заради трафика.Хората се доверяват на wikipedia и много често там търсят определи неща или в по-вечето случаи си е класирано в 1st page google.
Q:Някакви резултати?
А:От някъде 20-30 опита за линк там, имам 2 live линка в съща ниша.15-20 UV на ден и 3-4 sales седмица(само от wikipedia)

+реп апрешиейтед :)
 
От: Wikipedia метод

Модераторите са много зле. Аз веднъж си добавих сайта http://lulin-sofia в категорията Квартал Люлин и някакъв модератор го махна и ми писа да не спамя и да не добавям сайтове, замаскирани като сайтове на квартали. Този сайт е точно сайт на Люлин - има си новини, обяви, фирми и т.н. Кое му е замаскираното не разбрах, според мен е точно там мястото му. Затова повече с тези не съм се занимавал.
 
От: Wikipedia метод

Сега добавих линк към една българска статия в българската и съответваща страница в уикипедиа (за проба). Статията е подробна и дълга и дори излиза преди уикипедия. Ще видим дали ще се задържи линка там. Мерси все пак за идеята. Не знаех че е толкова лесно да се добавя. Мислех че трябва поне някаква регистрация или нещо такова.
 
От: Wikipedia метод

+1 авторитет от мен имаш! :) За хербалки мисля, че ще е малко мисията невъзможна освен ако не попаднеш на по-кьорав модератор.:wink:

Съгъ да задам някой друг въпрос:

1. Само линка ли баннват или и IP?
2. Ако го одобрят колко време се задържа там този линк?
3. ако не одобрят линка нова статия с нов линк ли трябва или се направяш на гад и като мине банна пак го шляпваш?
 
От: Wikipedia метод

Пробвах и аз, да видим какъв ще е резултата.
 
От: Wikipedia метод

wikipedia имат хиляди модератори, които на минутата махат линка.(бачкат за кеф, безплатно, а в същото време wikipedia e с милиони приходи за миналата година)

Приходите всяка година са милиони както и разходите.

Уикимедия е фондация с идеална цел, която се издържа само с дарения (не продава реклама!). Даренията се приемат на този адрес: http://wikimediafoundation.org/wiki/Дарения (приемат се плащания с банкова карта и PayPal).

Който желае да помогне по друг начин може да редактира статиите. Безплатно е и в двата смисъла :) За да редактирате статиите трябва задължително да сте съгласни с условията за ползване.

Контента на сайта ви наистина трябва да е качествено и в related niche.

Има строги изисквания за връзките - не е достатъчно съдържанието да е "качествено" и на същата тема.
 
От: От: Wikipedia метод

1. Само линка ли баннват или и IP?
2. Ако го одобрят колко време се задържа там този линк?
3. ако не одобрят линка нова статия с нов линк ли трябва или се направяш на гад и като мине банна пак го шляпваш?

Ако връзката, която добавяш не отговаря на правилата махането става веднага (хиляди хора денонощно наблюдават промените и чистят проявите на вандализъм). Не можеш просто да добавяш каквито ти се иска статии - веднага се трият, ако не са енциклопедични. Ако линкът е добър може да остане за неограничено време. Банването става по IP и по регистрация. Не ми е известно за банване по сайт, но може и такова нещо да са измислили (ако не са измислили скоро ще измислят).
 
От: Wikipedia метод

Има ботове, които следят за адване на един сайт в няколко статии /в рамките на ден/ и трият веднага... Има blacklist, в който не искате да влезете... Има бан по всичко възможно вкл. УРЛ на сайт, също има големи анти-спам групи, чиято работа е да следят external линковете.

HaRRo, не си открил топлата вода, но ако искаш да се задържиш, почети малко тук.

П.С. В българската Уикипедия контролът е в пъти по-малък от английската, така че тук горните редове не важат.
 
От: Wikipedia метод

П.С. В българската Уикипедия контролът е в пъти по-малък от английската, така че тук горните редове не важат.

Защото и ползата от линкове (и съответно спама) са много по-малки.
 
От: Wikipedia метод

Ами БГ уикипедията не излиза на първите места като цяло за много думи, но аз пробвах именно там , защото нямам подходящи сайтове на английски с които да пробвам в английската. Просто експериментално да видим какво ще се получи.
 
Re: От: Wikipedia метод

Благодаря на happyslacker, че е отговорил на повечето въпроси като ме няма :D
HaRRo, не си открил топлата вода, но ако искаш да се задържиш, почети малко тук.
Кой е казал, че аз съм открил добавянето на линкове в wikipedia ? Хората си го знаят от години.
Защо ти не пусна такава тема досега ?

Ако пречи темата на някой мога да го изтрия :)
 
нещо по-advanced

1. Намирате wikipedia страници които са свързани с вашата ниша/сайт (Колкото повече, толкова повече, Мечо Пух)
2. Проверявате тия(wikipedia) линкове с Xenu Link Sleuth http://home.snafu.de/tilman/xenulink.html(checks Web sites for broken links) или някой друг dead link checker.
3. Търсите повредени линкове в Reference/Еxternal Links секциите
4. Замествате тия повредени url-та с вашето(За целта правите нов пост/пейдж в сайта ви) и със контента на повреденото url. Как става ? Ами от archive.org и намирате артикъла към който е линкнат Wiki referencе-а
5.на полето причина за едитване пишете нещо подобно на "http://www.domain.com/article.html is a dead link. Found the same article on another site and replaced it as the reference."
модераторите ще одобрят dead link-а, и ще потвърдят вашия линк :)
 

Горе