Wildcard и много суб домейни

Amigo0o

Well-Known Member
Един въпрос относно wildcard.

Значи имам domain.com в който има множество папки с отделни сайтове, domain.com/site1, domain.com/site2 и т.н. Как може да се направи с WildCard всяка папка/директория да създава автоматично свой под домейн. Примерно site1.domain.com да отваря папката site1 и т.н. :cry:
 
нещо трябва да ги създава тези папки или да са предефинирарани предварително

да видим дали съм разбрал значи wildcard dns работи като като на * на база днс се задава с А name да води към определно IP и се отваря уеб сървъра на ипто

или cnaemе се задава да отваря домейн.ком .... и тук спира работата на днс... всички възможни събдомейни водят на едно място

нещо на съвъра трябва да свърши това което искаш да ги редиректва по нататък... не е невъзможно ама не съм срещак такова нещо или не ми хрумва

дори и да го има няма да работи автоматика защото какво става ако някой ти прави няколко хиляди заявки на минута /(да не напиша на секунда) към несъществи рандом генерирани събдомейни и сървъра ти ще пише ли пише папки

мулти сайт вп като се отвори не съществуващ ти предлага да го регистрираш...
 
От: Wildcard и много суб домейни

Папките ги създавам аз с натискането на един бутон, след натискането се добавя папка и запис в ДБ-то. И трябва ръчно да вляза да създам под домейн към тази папка и търся някаква автоматизация.
 
От: Wildcard и много суб домейни

DNS

Код:
*.domain.com. 14400 IN A 192.168.1.1

Apache
Код:
<VirtualHost 192.168.1.1>
DocumentRoot /home/domain.com/public_html
BytesLog domlogs/domain.com-bytes_log
ServerAlias *.domain.com
ServerName www.domain.com
CustomLog domlogs/domain.com combined
RedirectMatch 301 (.*) http://domain.com$1
</VirtualHost>

Ако искаш ще ти дам и за Nginx, но тези неща ги пише в документацията както на Apache, така и на Bind или там който DNS сървър използвате.
 
От: Wildcard и много суб домейни

По принцип за това, което искаш ти трябва да направиш Wildcard DNS запис. Например, насочваш *.domain.com към IP, където ти е хостнат основният сайт.

След това с помощта на .htaccess си настройваш да ти отваря подпапка при опит да се отвори някакъв субдомейн. Например, ако някой иска да отвори sub1.domain.com, да ти зарежда сайт-а от подпапка sub1. По този начин, няма да ти се налага да добавяш всеки път субдомейн, а ще си създаваш папка и съответно ще си качваш сайт-а там.

Мисля, че следният .htaccess код ще ти свърши тази работа:

Код:
RewriteEngine on
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?[^.]+\.domain\.com.*$
RewriteRule (.*) $1 [L]

Заменяш само domain\.com с името на твоят основен домейн.

Мисля, че това желаеш... ако съм те разбрал правилно. :)
 
От: Wildcard и много суб домейни

По принцип за това, което искаш ти трябва да направиш Wildcard DNS запис. Например, насочваш *.domain.com към IP, където ти е хостнат основният сайт.

След това с помощта на .htaccess си настройваш да ти отваря подпапка при опит да се отвори някакъв субдомейн. Например, ако някой иска да отвори sub1.domain.com, да ти зарежда сайт-а от подпапка sub1. По този начин, няма да ти се налага да добавяш всеки път субдомейн, а ще си създаваш папка и съответно ще си качваш сайт-а там.

Мисля, че следният .htaccess код ще ти свърши тази работа:

Код:
RewriteEngine on
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?[^.]+\.domain\.com.*$
RewriteRule (.*) $1 [L]

Заменяш само domain\.com с името на твоят основен домейн.

Мисля, че това желаеш... ако съм те разбрал правилно. :)
Чакам да се обновят ДНС-ите да видим дали се е получило добре. Иначе нещо подобно търсех но не знаех какво трябва да се опише в htaccess-a.

@r.stefanov за домейн на споделен хостинг става въпрос, системният от съпорта ми каза че е направил необходимото за wildcard-а да работи. :)
 

Горе